Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 sty 2012 - 00:47:42
Witam
Mam 19lat i mam następujący problem: Podczas wysiłku lub przegrzania ciała wyskakują mi czerwone plamy w górnej części ciała, bąble na udach, dłoniach i całych rękach i okropne swędzenie( pieczenie) nie wiem jak to nazwać bo to strasznie dziwne i dokuczliwe odczucie. Miałem robione badania krwi, wątrobowe, moczu i nic nie wykazało. Poszedłem na USG i okazało się, że w woreczku zółciowym mam liczne złogi ( kamienie ). Dnia 15 Lutego mam operacje ( usunięcie woreczka zółciowego ). Nawiązuje się pytanie czy taki świąd ( pieczenie ) występuje przy kamieniach żółciowych? Jeśli nie to czy to może być np: Marskość wątroby ( objawy się zgadzają - świąd i czerwone plamy ) tylko dziwne że na USG to nie wyszło. Planuje iść w poniedziałek zrobić badania na nowo. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

P.S Jeśli umieściłem post w złym temacie to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie go dodać. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
29 sty 2012 - 18:00:38
Jakbyś miał początki marskości wątroby to by wyszło w badaniach krwi,ja się dziwię skąd u tak młodego człowieka złogi we woreczku zółciowym ,a jakie masz objawy? Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
29 sty 2012 - 18:04:04
Nie słyszałam, a już żyję troche na tym świecie,żeby przy kamieniach wystepowały inne dolegliwości niż ataki bólowe. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 cze 2013 - 15:36:21
jeżeli kamienie żołciowe doprowadzają do zatkania ujścia dróg żółciowych (cholestaza) i powoduje to gromadzenie się we krwi bilirubiny i innych zbędnych substancji, to faktycznie może to skutkować swędzeniem skóry, ale z tego co piszesz to badania masz dobre więc nie podejrzewam aby to było to, przy innych chorobach wątroby też pewnie coś by w badaniach wyszło, więc podejrewam że jest to u Ciebie po prostu taka pokrzywka wywoływana chociażby właśnie wysiłkiem fizycznym Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.