Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 sty 2012 - 18:36:02
Mam pytanie mam 15 lat. Mój wzrost to 160cm ,a waga 51,5kg. Niepokoi mnie mój wzrost, wszystkie moje koleżanki są przynajmniej o 10 cm wyższe od mnie. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ,ale moja mama choruje na chorobę o nazwie Hashimoto. Ja również miałam badaną tarczycę i TSH było niezwłocznie powiększone ,a USG tarczycy wykazało zbyt małą tarczycę jak na mój wiek. Czy mogę coś zrobić ,żeby jeszcze urosnąć kilka centymetrów ? Z góry dziękuję za odpowiedź : ) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 sty 2012 - 10:54:26
ale co w końcu z tym TSH i tarczycą? jak to się zakończyło? czy miałaś badanie później również FT4? było obniżone? czy byłaś konultowana z endokrynologiem?
tarczyca może mieć tutaj znaczenie, trzeba ostatecznie wyjaśnić czy wszystko z nią w porządku, czy też może pojawiła się jakaś niedoczynność Odpowiedz Cytuj
30 sty 2012 - 11:28:58
Nie nie miałam innych badań . Endokrynolog zleciła mi kontrolne TSH na grudzień 2012.
Czy nawet , jeżeli mam coś z tarczycą mogę liczyć ,że jeszcze urosnę ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 sty 2012 - 19:16:12
jeżeli masz "coś" z tarczycą, na przykład niedoczynność to trzeba to odpowiednio leczyć a mianowicie suplementować syntetyczne hormony tarczycy w tabletkach tak aby zniwelować ich niedobór, wtedy nie powinno być żadnych problemów z prawidłowym rozwojem, dlatego tak ważne jest sprawdzenie tej tarczycy Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.