Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 sty 2012 - 12:35:53
Witam. Zauważyłam dziwne swędzenie w miejscu stawu w lewej ręce , mały palec/nie kciuk/ staw najbliższy paznokcia. Swędzenie jest okresowe np. przez tydzień około dwóch ale tak uporczywe ze rozdrapuje do momentu aż pojawi się bąbel i zrywam go do mięsa. to jest tylko punktowe swędzenie. Ostatnio też miałam coś takiego przy kostce bocznej stopy. Drapałam aż pojawiła się bąbel i w skutku rana. Swędzenie znika po jakimś czasie aby znów po miesiącu dwóch powrócić.
woda utleniona , spirytus i jodyna nie pomagają . Co to może być ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 sty 2012 - 13:17:00
rozumiem że chodzi o staw międzypaliczkowy małego palca? i zawsze jest to tylko jedna i ta sama ręka?
rozumiem też że żadne stawy Ci nie puchną? nie są zaczerwienione (no chyba że podrapiesz) i nie odczuwasz w nich bólu?
czy jesteś na coś uczulony? masz jakieś alergie?
czy to swędzenie nie ma związku ze stresem, nerwami? z wyjściem na zimne powietrze?
czy nie pojawia się drętwienie albo mrowienie małego palca? Odpowiedz Cytuj
29 sty 2012 - 15:30:23
WITAM TO JEST TYLKO JEDNO MIEJSCE DOKŁADNIE OD ZEWNĘTRZNEJ STRONY PALCA W MIEJSCU STAWU. PALEC WYGLĄDA NORMALNIE -NIE PUCHNIE CO DO ZACZERWIENIENIA TO NIE MOGĘ OKREŚLIĆ BO JESTEM NA ETAPIE SWĘDZENIA I ROZDRAPYWANIA A JEK PRZECHODZI TO WŁASCIWIE LECZY SIĘ STRUP WIĘC NIE JEST TEŻ CAŁKIEM NORMALNY. NIE DRĘTWIEJE . NIE ZAUWAŻYŁAM TEŻ ZWIĄZKU ZE STRESEM LUB UCZULENIEM NA COŚ. A SWĘDZENIE JEST TAK MĘCZACE ŻE JAK WSPOMNIAŁAM ROZDRAPUJE DO MIĘSA. TO JEST PUNKT WIELKOŚĆI DO 0,5 CM I TYLKO TO MIEJSCE A NIE CAŁY PALEC. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 sty 2012 - 23:25:09
przyznam się szczerze że nie wiem co to może być, myślałem o reakcji na zimno, czasami tak jest że przy zmianie temperatury może pojawić się swędzenie, bo raczej na alergię ani nic innego mi to nie wygląda
może jakiś wpływ maja czynniki emocjonalne, warto się nad tym zastanowić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.