Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 cze 2009 - 21:11:29
Witam!

Jakieś 4 lata temu zaczął się mój problem ze stopami. Poniżej link do zdjęć, na których widać, co mnie dopadło.
[www.fotosik.pl]

Pojawiają mi się na stopach 'rany', które są jakieś 3-4 tygodnie i znikają, pozostawiając po sobie BARDZO nieładne przebarwienia na skórze. Piszę 'RANY', bo tak naprawdę one nie krwawią, tylko od razu wyglądają, jak ta ranka zaznaczona na zdjęciu czerwonym kółkiem. Natomiast jak się 'zagoi', to wygląda, jak to przebarwienie, które zaznaczyłam kółkiem niebieskim.
Ogólnie ta przypadłość w żaden sposób mi nie przeszkadza, gdyby nie fakt, iż stopy wyglądają strasznie i naprawdę wstyd mi się pokazać z takimi nogami. Byłam u kilku dermatologów, ale nic mi w sumie nie byli w stanie powiedzieć na temat tego, co zobaczyli (oj, przepraszam - jedna z pań dermatolog poleciła mi przypudrować stopy, wtedy nie będzie tego widać - żałosne!).
Wyprzedzając wszelkie pytania:
- poziom cukru we krwi mam w normie (97) - więc wszelkie zmiany cukrzycowe odpadają,
- rany pojawiają się w różnych okresach czasu - czasem latem, czasem zimą...nie ma żadnej reguły,
- nie podejrzewam, aby coś mnie tak uparcie gryzło, bo w tym czasie 3-krotnie zmieniałam mieszkanie, więc chyba niczemu nie chciałoby się tak za mną wędrować, poza tym nie widziałam, ani nie czułam, aby coś mnie podgryzało,
- nie mam na nic uczulenia - przynajmniej do tej pory nie miałam,
- nie przyjmuję żadnych leków - od -nastu lat jestem chodzącym okazem zdrowia,
- nie mam uczucia ciężkich stóp, nie są też one zimne, nie drętwieją mi, nie puchną i w ogóle mogę latać jak fryga,
- w czasie kiedy mam te 'rany', to z reguły mam ich kilka i wtedy lekko puchną mi stopy, ale tylko w miejscu 'rany', albo raczej pod nią, więc podejrzewam, że wynika to z faktu, iż skóra na stopach jest cieniutka i w razie pojawiania się czegokolwiek, to puchnie od samego faktu występowania ranki,
- stopy mnie w ogóle nie swędzą, ani nie pieką (swędzą mnie tylko czasem te ranki, jak już się goją, więc to chyba właśnie od procesu gojenia - zawsze swędzi, jak się goi - stara prawda mojej babci),
- nie mam też problemu gojenia się innych ran, więc krzepliwość krwi jest w normie,
- te 'rany' goją się jakieś 3-4 tygodnie, więc to raczej średnio normalne,
- te 'rany' mi nie ropieją, nie wypływa z nich żaden płyn,
- nikt tego w rodzinie nie ma, ani do tej pory nikogo tym czymś nie zaraziłam - mimo tego że korzystamy ze wspólnej wanny, ręczników,
- mam raczej siedzący tryb pracy, ale uprawiam bardzo dużo sportu (kiedy zaczęło mi się to robić, to jeszcze w ogóle nie pracowałam),
- mam nadwagę, ale nie jakąś super-dużą...poza tym ostatnio schudłam 8kg, a 'rany' znowu zaczęły mi się tworzyć,
- nie mam żadnych tego typu zmian w innych częściach ciała - tylko na stopach mniej więcej do wysokości kostki - na obu stopach; nigdy nie miałam tych zmian wyżej,
- w rodzinie dziadkowie i babcie mają problemy z krążeniem, ale jak już wspomniałam wyżej - nie mam żadnych objawów, które mogłyby na takie problemy wskazywać u mnie.

Najogólniej rzecz ujmując - jestem zdrowa jak ryba...ale te stopy sad smiley

Proszę o rade i wszelkie sugestie - za wszelkie będę bardzo wdzięczna!
Czekam również na pytania, które mogą ewentualnie pojawić się podczas próby rozwiązania mojego problemu.

Pozdrawiam,
Monika Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 cze 2009 - 00:23:56
zacznę od podstawowego pytania, czyli ile masz lat?
miałaś w czasie ostatnich 4 lat robione jakieś badania? chociaż morfologię krwi? jakie były wyniki?
czy w jamie ustnej nie pojawiają się pęcherze lub owrzodzenia?
gorączka stany podgorączkowe?

jeśli żaden dermatolog nie był w stanie powiedzieć nic na temat Twoich stóp to powinnaś poszukać innego, lepszego

nie jestem dermatologiem, ale jak dla mnie wygląda to na wyprysk kontaktowy, czyli rodzaj alergii, może być ona spowodowana substancjami sztucznymi zawartymi w butach, skarpetach, rajstopach, gumą, skórą lub jakimiś środkami do pielęgnacji stóp

można też pod uwagę wziąć jakieś infekcje, ale wydaje mi się że to raczej mało prawdopodobne, chociaż można poleczyć przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo

jeśli dermatolog nie będzie miał pojęcia co to za zmiany trzeba zrobić badania Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.