Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 sty 2012 - 18:30:49
Witam, jakiś czas temu zauważyłam dziwna wypustkę w jamie ustnej tuż nad przełykiem przed otworem którym spływa wydzielina, na wypustce pojawia się biały nalot, nie boli próbowałam go zdrapać i została po nim na wypustce jakby dziurka, jedynym problemem jest jedyne uczucie że mam coś w buzi i ciągle przełykam... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 sty 2012 - 20:35:21
w jakim jesteś wieku?
czy nie chorujesz na nic?
czy nie jesteś osobą nerwową?
czy przechodziłeś w życiu liczne anginy?
trudno mi jednoznacznie powiedzieć co to jest za wypustka, ale wydaje mi się że może to być treść retencyjna w kieszonce migdałka
masz możliwość zrobienia ostrego zdjęcia swojego gardła (najlepiej żeby je zrobił ktoś inny)?
jak nie to po prostu pokaż się lekarzowi
od jak dawna odczuwasz to uczucie że masz coś w jamie ustnej? to wrażenie jest w gardle? Odpowiedz Cytuj
20 sty 2012 - 11:23:08
mam 28 lat, na anginę chorowałam raz w życiu będąc małym dzieckiem ogólnie na nic nie choruję, nie potrafię określić od jak dawna bo nie zwróciłam na to uwagę siedząc przed lusterkiem i ziewając no może być ok 1 m-ca, noszę aparat na zębach więc myślałam że może przy zmianie drutu dentystka podrażniła mi to miejsce, a uczucie no właśnie nie jest zawsze nie do końca wiem jak to opisać bo się pojawia od czasu do czasu tak jakbym miała w gardle jedzenie i nie mogła go przełknąć, biały nalot który próbowałam zdrapać pozostawił dziurkę tak jakbym cobie coś wbiła. Odpowiedz Cytuj
20 sty 2012 - 11:26:09
Dodam jeszcze że niestety jestem osobą bardzo nerwową a i ostatnio też miałam wiele bardzo stresujących sytuacji Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 sty 2012 - 19:06:12
ta dziurka o której piszesz jest widoczna na 2 zdjęciu, prawda?
bo wydaje mi się że jest to po prostu kieszonka w migdałku, gdzie może zbierać się treść pokarmowa, po jej usunięciu kieszonka robi się pusta
migdałek jest chyba powiększony, więc dobrze byłoby się z tym pokazać u lekarza rodzinnego
ten dyskomfort w gardle może być również na tle nerwowym, zwłaszcza że jak piszesz, masz do tego skłonności Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.