Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 sty 2012 - 23:33:43
witam
moje dziecko ma 6 lat. ostatnio strasznie choruje. Byłam z Nią u lekarza, najpierw stwierdził, że ma ropną anginę, potem szkarlatynę. Od wczoraj ma strasznie duszący kaszel i nie wiem jak jej pomóc. Kaszel nasila się wieczorem i w nocy, strasznie ją męczy. Proszę o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 sty 2012 - 20:10:08
trudno jest mi tutaj cokolwiek powiedzieć, bo dziecko trzeba zbadać żeby cokolwiek stwierdzić, przede wszystkim trzeba ocenić skórę, zajrzeć do gardła, sprawdzić migdałki, posłuchać płuca, zmierzyć temperaturę i tak dalej
dopiero na tej podstawie można odróżnić infekcję wirusową od bakteryjnej i ustalić czy to faktycznie jest szkarlatyna czy może jakaś inna infekcja
proponuję zaufać lekarzowi który badał Twoje dziecko Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
19 sty 2012 - 21:01:10
Jeśli to jest kaszel napadowy,dający wrażenie jakby dziecko miało sie udusić to może być krztusiec,ja miałam taki problem z córka jak miała 7lat,
zasugerowałam lekarce/prywatnie/,że to może być krztusiec /dziecko akurat u niej nie kaszlało/ dostawała gentomycynę,stan sie pogarszał,jak już całą noc musiałam ją pilnować,pojechałam jeszce raz do niej i dobrze sie stało ,że słyszała ten kaszel bo pewnie nie dała by mi skierowania do szpitala bo jak stwierdziła,dzieci nie chorują w tych czasach na koklusz,
w szpitalu też nawet ordynatorka oddziału niedowierzała...dopiero jak po tygodniu przydszedł wynik z Warszawy okazało się,że od początku miałam rację/córka była szczepiona 3x na krztusiec/ ,wtedy córkę przepisano do szpitala zakażnego...przeżyłam horror... niby to choroba zakaźna ale nikt w moim zasiegu nie chorował ,żeby się zaraziła,

nie wiem na co choruje Twoja córka,ala to moje doświadczenie może się przydać...
nie pamiętam dokładnie ale coś kojarzę ,że przy szkarlatynie jest jakaś wysypka...zaraz sprawdzę. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
19 sty 2012 - 21:04:58
Objawy i przebieg

Początek choroby jest nagły, z wysoką gorączką, często z wymiotami, bólami głowy i/lub brzucha. Do 24 godzin od wystąpienia temperatury pojawia się wysypka rumieniowa, drobnoplamista (porównywana do śladów po uderzeniach szczotką drucianą), obejmująca całe ciało poza trójkątem od nosa i wokół ust (tzw. trójkąt Fiłatowa).

Wysypka rozpoczyna się od twarzy i szyi, przechodząc na skórę klatki piersiowej, brzucha i kończyn. Największe nasilenie zmian występuje w miejscach ucieplonych i w zgięciach oraz fałdach skórnych (objaw Pastii).

Niekiedy wysypka może mieć charakter krwotoczny lub potówkowy. Zawsze występują zmiany w gardle: od niewielkiego zaczerwienienia do nalotów na migdałkach. Pojawiają się także charakterystyczne zmiany na języku: początkowo język jest obłożony białym nalotem, następnie malinowy z wyraźnie widocznymi brodawkami językowymi (tzw. język malinowy).

W 2-3 tygodniu choroby (po zupełnym ustąpieniu zmian skórnych) występuje otrębiaste łuszczenie się skóry, głównie na dłoniach i stopach (tzw. objaw retrospektywny). Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
19 sty 2012 - 21:05:46
To jest opis szkarlatyny,dobrze jednak kojarzyłam. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.