Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 sty 2012 - 17:20:17
Leczę się na niedoczynność i biorę ELTROXIN. Chciałabym się dowiedzieć, wg listy leków refundowanych, czy należy mi się lek na ryczałt czy 100%. Jakie warunki należy spełnić, aby ten lek dostać na ryczałt. Wg. listy, dla mnie jako laika, ten lek jest na ryczałt, ale może nie znam innych zasad wypisywania leków.
P.S. Lekarz mi przepisał lek na 100% Odpowiedz Cytuj
17 sty 2012 - 21:51:34
Jaki jest powód niedoczynnośći tarczycy?
Czy lekarz widział aktualne ubezpieczenie?
Jaką specjalizację miał ten lekarz? I czy jest to pana/i stały lekarz? Czy u tego lekarza/przychodni były zlecane badania hormonów tarczycy? Odpowiedz Cytuj
18 sty 2012 - 08:57:06
Jaki jest powód niedoczynnośći tarczycy? - to chyba chodzi o wole powiększone i torbiele
Czy lekarz widział aktualne ubezpieczenie? - TAK
Jaką specjalizację miał ten lekarz? - LEKARZ RODZINNY
I czy jest to pana/i stały lekarz? - TAK
Czy u tego lekarza/przychodni były zlecane badania hormonów tarczycy? - TAK Odpowiedz Cytuj
19 sty 2012 - 21:47:30
Prawdopodobnie z powodu dużych niejasności w ustawie odnośnie refundacji leków lekarz rodzinny nie chce brać na siebie odpowiedzialności finansowej za refundację pani leków. W projekcie ustawy była wzmianka, że leki endokrynologiiczne na zniżkę może przepisać tylko endokrynolog.

P.S. Czy pytał/a pan/i lekarza czemu lek jest bez zniżki?? Odpowiedz Cytuj
23 sty 2012 - 08:09:18
Nie miałam już śmiałości o to pytać, bo zrobiła mi wykład o tym, że co miesiąc jest na dywaniku u Dyrektora za wydawanie skierowań na badania... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.