Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 sty 2012 - 18:46:23
Witam.Mam 39 lat a od 10 silne bole kregoslupa.Opis mojego badania nie wiem co oznacza.Bardzo prosze o interpretacje.Badanie TK kregoslupa C warstwami1,25mm.Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tworzeniem kyfozy na poziomie trzonow kregoslupac3-c5.Na poziomie krazkow miedzykregowych;c2-c3 niewielka wypuklina,lateralizujaca na prawo,z kompresja worka oponowego.c5-c6 wypuklina,z kompresja worka oponowego.c6-c7zmiany wytworcze na tylnych krawedziach trzonow kregowych c6-c7 splycaja rezerwe plynowa.Drobne wezly chlonne wzdloz MOS.Niewielkie zmiany wlokniste w szczytach obu pluc.Dokladna ocena dyskopati szyjnych wskazana w badaniu MR.Bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam.Aneta Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 sty 2012 - 16:27:00
najkrócej mówiąc masz zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe w szyjnym odcinku kręgosłupa
czy miałaś jakiś wypadek komunikacyjny, uraz głowy lub szyi? jeżeli nie to zmiany te najprawdopodobniej powstają stopniowo wraz z wiekiem, przeciążaniem i skłonnościami osobniczymi
pracujesz? czym się zajmujesz?
jak do tej pory były leczone te dolegliwości? z jakim skutkiem?
jeżeli leczenie zachowawcze nie jest wystarczające to być może wskazane będzie wykonanie rezonansu magnetycznego i konsultacja neurochirurgiczna Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.