Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 cze 2009 - 00:30:09
Witam serdecznie, w tej chwili ból zmusił mnie do przeszukiwania internetu i natknęłam sie na to forum.
Od ponad 10 lat mam taką dziwną dolegliwość: po lewej stronie pod żebrami odczuwam ból, nie jest on ciagły, pojawia się czasami, zazwyczaj jak leżę na lewym boku, jest ostry, kłujący i nasila się jak oddycham, w ostatnim czasie występuje częściej, odchodzi dopiero jak wstanę i chwilę posiedzę. Gdy tylko pojawił się (w zasadzie już około 13 lat temu) byłam z tym u lekarza, robiono mi USG i stwierdzono, ze nic mi nie jest. Muszę wspomnieć, że mam również takie drgawki, jakby z zimna, nad którymi nie jestem w stanie zapanować, pojawiają się nagle, trwają jakiś czas i znikają. Miałam również 2 razy takie omdlenia z drgawkami, ale badanie neurologiczne i EEG nic nie wykazało. Nie wiem czy to wszystko łączyć i co mam rbić. Ten ból nie daje mi normalnie żyć, wybudza mnie i jestem zmęczona... Odpowiedz Cytuj
15 cze 2009 - 00:39:17
Jak już pisałam, ten ból jest kłujący, ale czasami pali jak ogień.
Może ktoś z Was coś takiego przechodził, proszę napiszcie do jakiego lekarza poszliście, jakie badania mieliscie robione. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 cze 2009 - 01:24:30
ile masz lat?
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki?
czy ból brzucha promieniuje do pleców? lub gdzieś indziej?
czy ból dotyczy też klatki piersiowej?
czy brzuch w tym miejscu jest tkliwy?
pojawiają się wzdęcia? nudności? zaparcia? biegunki?
masz uczucie pieczenia w przełyku? dziwnego lub kwaśnego posmaku w jamie ustnej?
chudnięcie? obniżony apetyt?
ból ma jakiś związek z przyjmowaniem pokarmów?

duszności? kaszel?

czy te drgawki z zimna to po prostu jakieś drżenia mięśniowe takie jak pojawiają się normalnie gdy człowiekowi jest zimno?

w jakich sytuacjach pojawiały się te omdlenia? długie stanie? zmiana pozycji ciała? jak długo trwała utrata świadomości? świadkowie widzieli drgawki? robiono wtedy jakieś badania? cukier był w normie?

miałaś w przeciągu tych lat robioną morfologię krwi? RTG klatki piersiowej? jakieś inne badania? Odpowiedz Cytuj
15 cze 2009 - 16:38:35
ile masz lat? Obecnie 31, ale bóle rozpoczęły się gdy miałam jakieś 18/19 lat.
chorujesz na coś? Na nic nie choruję. bierzesz jakieś leki? Nie biorę leków.
czy ból brzucha promieniuje do pleców? Ten ból jest bezposrednio pod żebrami nie promieniuje.
lub gdzieś indziej?
czy ból dotyczy też klatki piersiowej? Nie
czy brzuch w tym miejscu jest tkliwy? raczej normalny, ale jestem w stanie pokazać, gdzie dokładnie mnie boli, bo gdy dotykam mocniej to miejsce to czuję ból
pojawiają się wzdęcia? nie
nudności? czasami
zaparcia? tak
biegunki? nie
masz uczucie pieczenia w przełyku? nie
dziwnego lub kwaśnego posmaku w jamie ustnej? nie
chudnięcie? nie
obniżony apetyt? nie
ból ma jakiś związek z przyjmowaniem pokarmów? jak nie zjem to się pojawia częściej
duszności? nie
kaszel? nie
choć nigdy nie paliłam "odpluwam" takie świnstewka jak stary palacz
czy te drgawki z zimna to po prostu jakieś drżenia mięśniowe takie jak pojawiają się normalnie gdy człowiekowi jest zimno?
To łapie mnie nagle, tak jakby przykurcz mięsni w ciele i nie jestem w stanie nad tym zapanować, mam przykurczone nogi i ręce, jak nagle przychodzi, tak nagle odchodzi.
w jakich sytuacjach pojawiały się te omdlenia? Ot zwyczajnie, w jednym przypadku stałam w kuchni i padłam(ale długo nie stałam). , a w kolejnym siedziałam na krześle.
Zmiana pozycji ciała o ile była to też nie była jakaś nagła.
jak długo trwała utrata świadomości? nie za długo, kilka sekund, do końca właśnie nie wiem,bo niby miałam świadomość tego, że za chwilę zemdleję, widziałam taki czarny punkcik i film przeleciał mi przed oczami i czułam drgawki. były też przy tym inne osoby, które to widziały
robiono wtedy jakieś badania? Tak, ekg, cukier w normie, ciśnienie też
miałaś w przeciągu tych lat robioną morfologię krwi? tak, wszystko ok.
RTG klatki piersiowej? nie
jakieś inne badania? tylko to USG na samym początku. Odpowiedz Cytuj
05 lip 2009 - 17:28:39
Czytam to forum i widzę, że jest wiele podobnych wątków. Wszędzie lekarze szukają przyczyn.
Mój doktor wzrusza ramionami i nie przepisuje mi żadnych skierowań, nie chce mi się już tam iść, chyba, że ból znów się nasili. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 lip 2009 - 15:13:49
ciężko połączyć te wszystkie objawy w jedną sensowną całość
jeśli chodzi o te bóle brzucha to można pomyśleć nad wrzodami żołądka lub odźwiernika, można w tym celu wykonać test na obecność Helicobacter pylori, która w większości przypadków towarzyszy wrzodom, później ewentualnie gdyby wynik wyszedł dodatni to można zrobić gastroskopię

ja na miejscu lekarza zrobiłbym także prześwietlenie kręgosłupa i klatki piersiowej, aby sprawdzić czy nie widać tam jakiejś patologii

kaszlesz czasem?
odczuwasz duszności? Odpowiedz Cytuj
11 lip 2009 - 05:42:40
witam, ja chetnie przylacze sie do odpowiedzi na powyzsze pytania bo mam trochw iwecej zaznaczonych twierdzaco a objawy te same, tzn nie mam drgawek jako takich, ale reszta sie zgadza.
ile masz lat? 26
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki? tylko na ten brzuch:/
czy ból brzucha promieniuje do pleców? lub gdzieś indziej? tak, zaczyna sie pod zebrami ale im dluzej trwa tym przyjuje wiekszy obszar-plecy i az pod klatke piersiowa
czy ból dotyczy też klatki piersiowej?tak
czy brzuch w tym miejscu jest tkliwy?tak
pojawiają się wzdęcia? nudności? zaparcia? mam masakryczne wzdecia, czsami nudnosci, bywalo ze wymiotowalam po jedzioeniuu, biegunki? prawei cale zycie mam biegunke, nie wiem co to zatwardzeniesad smiley(
masz uczucie pieczenia w przełyku? dziwnego lub kwaśnego posmaku w jamie ustnej? czasem kwasny posmak
chudnięcie? obniżony apetyt? NIE
ból ma jakiś związek z przyjmowaniem pokarmów? tak, jak tylko cos zjem to czuje odrazu lewy bok. ale bywalo ze lezac w szpitalu przed kolonoskopia nie jadlam 3 dni a mimo to mnie kul lewy bok tak samo.

duszności? kaszel? dusznosc tak - malam dlatyego robione EKG ale wyszlo OK, kaszel NIE

w jakich sytuacjach pojawiały się te omdlenia? długie stanie? zmiana pozycji ciała? jak długo trwała utrata świadomości? świadkowie widzieli drgawki? robiono wtedy jakieś badania? cukier był w normie? JA NIE MAM OMDLEN ALE ZAWROTY GLOWY, RAZ MIALAM PRZEZ TYDZIEN OSTRO ZAWIROWANIA JAKBYM BLEDNIK STRACILA, NIE MOGLAM SIE POLOZYC BO MI WIROWALO WIE3C SPALAM NA SIEDZACO, OBIJAJAM SIE O SCIANY I WSZYTSKO MI SIE KRECILO.Tak mialam tylko raz jakies 1,5 roku temu a pozniej mialam mniejsze chwilowe albo lilkugodzinne zawirowania.

miałaś w przeciągu tych lat robioną morfologię krwi? RTG klatki piersiowej? jakieś inne badania? MIALAM MORFOLOGIE ROBIONA CO 3 MIESIACE CHYBA, PROBY WATROBY, AMYULAZA , LIPAZA ITP. KOLONOSKOPIA, GASTROSKOPIA, usg, TOMOGRAFIA JAMY BRZUSZNEJ.
Masz jakas porade dla mnie???????????? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 lip 2009 - 10:46:43
bilbo:
Twoje objawy mogą wskazywać na wiele chorób przewodu pokarmowego i trzeba je po kolei wykluczać, pisałaś jakie miałaś badania robione ale nie napisałaś nic na temat ich wyników
napisz co gdzie było nieprawidłowo, wtedy będzie mi się łatwiej wypowiedzieć
jeśli lekarze wykluczyli już jakieś choroby to także o tym napisz
czy z biegunkami to jest tak że po oddaniu stolca problemy na jakiś czas ustępują czy dalej Cię "goni"?
jesteś osobą nerwową? łatwo stresującą się?
jakie bierzesz leki na żołądek? i czy jest po nich poprawa?
ból w klatce piersiowej jaki ma charakter? piekący, kujący, ściskający? ma związek z oddychaniem? Odpowiedz Cytuj
18 wrz 2009 - 12:34:04
Witam,
Mam 17 lat, nie leczę się na żadne choroby przewlekle.
Od prawie 3 tygodni choruję, zapalenie oskrzeli, ucha, silny katar, bardzo ostry kaszel, itp. teraz czuje sie znacznie lepiej choroba przechodzi ale podczas kaszlu czuje silne kłucie po lewej stronie na wysokości ostatniego żebra.
zasnatawiam się czy iść z tym do lekarza(mama powiedziala zebym poszla) i co to może być.
i jeszcze jedno.. popalam sobie, czy to może miec jakiś związek? mam nadzieje, że nie bo moi kochani rodzice o tym nie wiedząsmiling smiley
prosze o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 wrz 2009 - 10:05:34
od jak dawna masz te kucia?
jeśli są od niedawna to mogą być związane z Twoją infekcją, jakimś przeciągiem, pozycją w której spałaś, mogą wynikać też z jakiegoś napięcia emocjonalnego lub mogą w ogóle nie mieć żadnej uchwytnej przyczyny
takie kucia zdarzają się czasem wielu osobą i nie są niczym groźnych, chyba że by się nasilały lub trwały bardzo długo

raczej nie mają związku z paleniem papierosów co nie zmienia faktu że nie powinnaś palić winking smiley Odpowiedz Cytuj
18 paź 2009 - 19:48:47
Dzień dobry!
Od jakiegoś czasu kluje mnie z lewej strony tak jakby pod żebrami,przy głębszym wdechu ból się nasila. Czy to może być coś poważnego?? Odpowiedz Cytuj
18 paź 2009 - 20:45:43
Witam!
Od jakiegoś czasu kluje mnie z lewej strony pod żebrami,przy głębszym wdechu ból nasila się. Najczęściej ból występuje po zjedzeniu smażonych i ostrych potraw. O czym może świadczyć ten ból? Czy to może być coś poważnego? powinnam się udać do lekarza? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 paź 2009 - 23:21:02
edyta:
ile masz lat?
chorowałaś kiedyś na coś?
jaki charakter ma? kłujący, piekący, tępy, rwący?
czy bóle nasilają się rano albo wieczorem?
ból jest bardziej po lewej stronie czy po środku?
zdarza się zgaga?
czy promieniuje do pleców? pod którąś łopatkę? Odpowiedz Cytuj
20 paź 2009 - 16:37:56
Mam 21 lat,jestem po przeszczepie wątroby.
Ból nasila się pod wieczór i w nocy,nie promieniuje do pleców. Ból ma charakter klujący i jest bardziej po lewej stronie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 paź 2009 - 22:40:53
skoro jesteś po przeszczepie wątroby to tym bardziej powinnaś wykazać się ostrożnością i troską o swoje zdrowie, musisz pokazać się lekarzowi, w zależności gdzie dokładnie jest ten ból mogą to być nadwyrężone lub przewiane mięśnie, ale mogą to być też narządy wewnętrzne, po tej stronie często objawy bólowe daje żołądek, ale pod uwagę też trzeba wziąść trzustkę i wątrobę Odpowiedz Cytuj
08 lis 2009 - 10:18:23
Witam wszystkich. Proszę o pomoc !
Mam 14 lat, niedawno miałam wypadek rowerowy, trafiłam do szpitala. Miałam robione badania: EEG, krwi, dno oka, holtera, fizykalne, neurologiczne, moczu i echo serca. Wyszły dobrze. Po wyjściu ze szpitala mam dziwne ukłucie pod lewym płucem, promieniuje do płuca. Trwa to przez około 2-3 min, a w ciągu dnia mam to 2-3 razy. Pojawia mi sie po wiekszym wysiłku.. Mam to od około tygodnia.. Odpowiedz Cytuj
08 lis 2009 - 16:40:50
Niewiem czy to ma związek z tym kłuciem, ale zdarzyło mi się dziwne uczucie: obudziłam się około 3 w nocy, i poczułam bardzo silny ból w klatce piersiowej, w całych płucach, gdy oddychałam czułam tak jakby mi ktoś płuca przygniatał, wiec nie oddychałam ale nadal czułam ten ból, chciałam krzyczec ale nie mogłam..bol minął sam po około minucie..zdarzyło mi sie to dwa razy Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 lis 2009 - 00:58:39
to był poważny wypadek? bo sporo badań miała zrobionych? miałaś jakiś uraz? straciłaś przytomność? miałaś potem jakieś dolegliwości?
jak ten wypadek wyglądał i kiedy to było?

powinnaś zgłosić się z tym do lekarza, może trzeba zrobić zdjęcie klatki piersiowej i kręgosłupa
możliwe jest też to że te kłucia i duszności wynikają z jakiegoś stresu który doznałaś po wypadku i to może powodować takie objawy, ale najlepiej byłoby to wyjaśnić Odpowiedz Cytuj
09 lis 2009 - 14:36:21
jechałam na rowerze szybko, bo do szkoły, w pewnym momencie poczułam się zle, trochę zwolniłam, zakręciło mi się w głowie, straciłam przytomność. Gdy się ocknełam zobaczyłam że leze na ulicy i ze taka pani dzwoni na pogotowie i zobaczyłam takich dwóch panów, zaproponowali ze wezmą mój rower do mojego domu, podałam adres. Przyjechało pogotowie, i do szpitala. Zaraz po tym jak sie ocknełam strasznie bolał mnie łokiec, mam blizne i troche głowa. Ból głowy nasilił sie w szpitalu. Wypadek miałam 21.10.09

a to kłucie to przychodzi samo ale ostatnio w piątek byłam na karate robulismy brzuszki, i po 5 brzuszkach zaczeło mnie strasznie kłuci bolała głowa..wtedy stresu nie miałam a wczesniej mogłam zrobic ponad 400 brzuszków i mi nic nie było.. Odpowiedz Cytuj
09 lis 2009 - 22:35:10
Prosze zbadać kręgoslup,czasem nacisk jest na nerw,lub moze tez być spowodowane nerwicą.skoro wszelkie badania wyszły pozytywnie. Pozdrawiam Anna Odpowiedz Cytuj
10 lis 2009 - 09:38:23
aha...ja nie długo idę z tym do lekarza..zobaczymy co powie..Wszystkim dziękuje za rady.
Jeżeli ktoś jeszcze wie coś, co mi może być i jakie badania powinnam zrobić, niech napisze smiling smiley smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 lis 2009 - 22:35:08
a czy cukier i ciśnienie czasem badasz?
zdarzają Ci się czasem bóle głowy? zwłaszcza nad ranem? jakieś kłopoty ze wzrokiem?
drętwienia, mrowienia?
jeśli miałabyś jakieś zaburzenia neurologiczne to można jeszcze zrobić tomografię głowy ale jeśli nie to chyba nie ma wskazań

co do tego bólu za mostkiem który obudził Cię w nocy to może to być spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym, miałaś z tym kiedyś problem? Odpowiedz Cytuj
11 lis 2009 - 10:04:57
cukier chyba miałam badany w szpitalu..ale niewiem czy cukier mi badali.
Ciśnienie mi badali 6 czy 5 razy w jednym dniu bo po wypadku miałam 200/80.
Wychodziły w granicach normy. Rano kiedy wstaje mam lekkie zawroty głowy ale potem jest już ok. Zauważyłam ze cały czas mam blade i zimne ręce, niekuedy występuje zimny pot na dłoni. Nie mam kłopotów ze wzrokiem, Drętwienia i mrowienia nie. Bóle głowy po większym wysiłku, miałam badania neurologiczne ale wyszły dobrze. Tylko ten łokiec mam potłuczony i mam rózową blizne.

Pierwszy raz słysze o tymm refluksie, i nigdy wczesniej mi se to niezdarzyło. Ten ból był w wakacje a po raz drugi jakieś 5 dni po wypadku. Ngdy nie miałam takich problemów jakie mam teraz, nigdy nanic poważnego nie chorowałam. Odpowiedz Cytuj
12 lis 2009 - 11:14:00
właśnie przyszłam od lekarza. stwierdziła ze te kłucia są "powierzchowne" i ze mi przejda. Z rękami powiedziala ze to od jakiegos wiekszego zimna, i ze nie jest zle.;/ a te duszności to ze stresu. ;/ Przepisała mi nimesil i naproxen emo. Skierowała do kardiologa ale ja nie pójde bo z sercem wszystko ok. Bardziej boje sie o te kłucia..;/ Odpowiedz Cytuj
10 gru 2009 - 00:38:01
Witam
Tez mam problem z bólem pod lewym żebrem. Trwa nieustannie od 3 dni, nie mija nawet na chwilę, choć nie czuję go gdy śpię. Na początku myślałam że to żebro (może pęknięcie)bo boli dokładnie w miejscu ostatniego żebra nieopodal mostka. Jednak gdy podniosłam rękę, żebro poszlo wyżej wyczułam że boli mnie ciało nie kość. Ból jest dziwny, nazwałabym raczej pieczeniem jak przy oparzeniu i raczej powierzchniowy tak jakby skóra lub bezpośrednio pod nią coś piekło, ale na skórze nie mam nawet jednej krostki czy zaczerwienienia. Wewnątrz brzucha bólu nie odczuwam. Miejsce bólu tez jest niewielkie tak 2x4 cm linia od mostka wdłuż żebra.
Smarowałam maścią z Ketoprofenem bo sądziłam że to ból mięśnia, że naciągnięty, ale nawet na chwilę nie przestało boleć. Poza tym jak wciągnę mocno brzuch na wdechu to lewe żebro wystaje bardziej niż prawe. Jestem sama z malutkim dzieckiem z którym nie mogę wyjść do przychodni bo jest chore i nie wiem co o tym myśleć Proszę o pomoc Odpowiedz Cytuj
10 gru 2009 - 00:42:38
Zapomniałam dodać, że bol nasila się kiedy próbuję stojąc na wprost sięgnąć coś lewą ręką z prawej strony i przy kaszlu. Wtedy pieczenie/kłucie jest silniejsze Odpowiedz Cytuj
29 mar 2010 - 10:25:22
Witam, podłącze się do tematu:

Mam problem z kłującym bólem pojawiającym się od czasu do czasu, niezależnie od jedzenia (przed czy po) i pory dnia (nie przeszkadza w nocy jak śpię). Ból zlokalizowany jest z lewej strony między żebrami, a miednicą. Czasami boli mnie też kręgosłup w różnych miejscach, jestem wysoki, mam lekką skoliozę. Rok temu miałem robioną gastroskopię, ze względu na dodatkowe skurcze komorowe serce i tam wyszedł refluks żołądkowo-przełykowy i leniwa perystaltyka jelit oraz zaczerwienienie błony śluzowej żołądka. Refluks ustąpił na skutek leków, pije len, a ostatnio na to kłucie lekarz mi polecił brać pantaprazolum w dawce 40mg, biorę już 30 tabletkę - kłucia trochę ustąpiły ale nadal się pojawiają. Nie wiem jak sobie z tym poradzić - staram się nie jeść za dużo tłustego i ostrego, ale to nie wiele daje. Na USG - wszystko ok, oprócz ziarnka piasku 3mm w prawej nerce, ale to chyba nie ma nic do rzeczy. W wieku 6 lat miałem wycinany wyrostek robaczkowy po zapaleniu otrzewnej.

Proszę bardzo o pomoc! Mail: solidny_71@o2.pl
Krystian Odpowiedz Cytuj
12 maj 2010 - 23:19:19
qq Odpowiedz Cytuj
12 maj 2010 - 23:26:25
witam,
mam nastepujący problem, otóż dokuczaja mi codzennie rano biegunki,natmiast popoludniami często mam zatwardzenie. do tego dochodza najbardziej w tym wszystkim uporczywe wzdecia i gazy. tak naprawde to jest jedyny problem ktorego bardzo chce sie pozbyć.
ponadto czasem mam kłucie pod lewym żebrem(byc moze chodzi o trzustkę). co wiecej,jestem na diecie. nie jem maki ani slodyczy.
Badania wykonane to: gastroskopia, kolonoskopia, kal badany na obecnosc pasożytów. zadne z nich nic nie wykazało, jedynie przy gastroskopii okazalo sie ze w zoładku mam troche żółci
zatem co to moze byc? prosze o odpowiedz. dziekuje Odpowiedz Cytuj
12 maj 2010 - 23:28:08
aha i pragne dodac ze jestem po operacji usuniecia przetoki okoloodbytniczej Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.