Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 sty 2012 - 20:59:11
Oto wyniki badan bardzo prosze o interpretacje .Mam 32 lata i od dluzszego czasu mam problemy z kregoslupem mam siedzocy tryb pracy ,bol towarzyszy mi przez caly czas nawet w nocy jak spie.Prosze mi napisac czy bedzie konieczna operacja a jesli nie ,to co robic? Badanie wykonnano w sekwencjach T1 i T2 zaleznych oraz w sekwencji STIR w plaszczyznach strzalkowej i poprzecznej. Lewostronna skolioza w odcinku L-S kregoslupa. Objawy degeneracji tarczy m-k w odcinku L4-S1 kregoslupa pod postacia czesciowej dehydratacji oraz; na poziomie L4/L5 niewielkiej posrodkowej protruzji,z towarzyszacym uszkodzeniem pierscienia wloknistego,ktora modeluje worek oponowy, na poziomie L5/S1 posrodkowo-bocznej lewostronnej wydatnej protruzji,ktora uciska worek oponowy oraz poczatkowy odcinek nerwu S1.Zmiany zwyrodnieniowe na powierzchniach kregowi w stawach m-m w odcinku L4-S1,wydatniejsze na poziomieL5/S1z towarzyszacym zwyrodnieniem szpiku w zakresie trzonow tych kregow. Otwory m-k na poziomie L5/S1 obustronnie zwyrodnieniowo przewezone. Stan morfologiczny tarczy m-k,szerokosc kanalu oraz otworow m-k w pozostalym odcinku kregoslupa L-S prawidlowy Stozek koncowy rdzenia polozony typowo,bez patologii ogniskowej.Dziekuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 sty 2012 - 22:14:41
a więc masz zmiany zwyrodnieniowe dolnego odcinka kręgosłupa i dyskopatię (uszkodzenie dysków międzykręgowych), zmiany te powstają wraz z wiekiem i przy obciążaniu kręgosłupa, ważne są również predyspozycje, rzadziej zmiany te mają związek z jakimś urazem, wypadkiem
na pewno trzeba próbować leczyć zachowawczo i dbać o kręgosłup, a jeżeli to będzie niewystarczające lekarze rozważą wskazania do wykonania odpowiedniego zabiegu neurochirurgicznego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.