Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 cze 2009 - 22:19:19
Witam. Od urodzenia borykam się z wadą wzroku oka prawego. Zgodnie z tym, co pisze na karcie informacyjnej kliniki, w której przeszedłem pierwszy zabieg jest to: Strabismus converg.amblyopia oc.dex.Hypermetropia, astigmatismus hypermetr.comp.obliquus oc.utr. Zastosowane leczenie: Recessio musc. recti med oc. dextri. W między czasie byłem leczony ćwiczeniami pleoptycznymi, laserostymulacją a także poprzez zasłanianie oka lewego(zdrowego). Dało to tylko chwilową poprawę. W 2005 r. przeszedłem kolejną operację. Rozpoznanie w 2005 r. to: Strabismus convergens, ambliopia, st. Post recessionem m.r. med., astigm. hypermetropicus c. obl. oc. dx. Natomiast leczenie to: Resectio m.recti later.oc.dex. Po całym okresie leczenia moja wada jest nadal duża. Na tablicy, z której odczytuje się litery, potrafię rozpoznać tylko tę największa. Nie mogę także patrzeć podczas dużego nasłonecznienia. Promienie słoneczne odbite od drogi w słoneczny dzień zmuszają mnie do przymykania oka. Czy na pewno wszystko zostało zrobione ? Nie ma żadnej szansy na odzyskanie wzroku ? Aż nie moge uwierzyć, by przy dzisiejszym postępie medycyny nie potrafiono poradzić sobie z taką chorobą :/ Czy znacie może jakiegoś dobrego lekarza, przychodnie w Polsce ? Nie interesuje mnie jakiś okulista, który wyciągnie tablice z której czyta się litery, nic nie pomoże a następnie poprosi o 100 zł za wizyte. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 cze 2009 - 13:15:23
Twoje problemy to zez i dalekowzroczność, ciężko powiedzieć czy wszystko zostało zrobione, wiele zależy od stopnia nasilenia zeza, a także od doświadczenia chirurgów okulistów, ale podejrzewam, że doświadczenie mieli
nosisz jakieś szkła korekcyjne? jest w nich poprawa? jakiego stopnia masz tą dalekowzroczność? Odpowiedz Cytuj
14 cze 2009 - 17:49:38
Problem polega na tym, że w przypadku zeza rozwija się niedowidzenie (amblyopia) oka z powodu nieużywania. Powstający obraz nie pada na siatkówkę w miejscu najostrzejszego widzenia, i to oko jest jakby wyłączane z procesu widzenia - a używane jest oko "zdrowe" (oko chore "oducza" się patrzeć). Ważne jest jak najwcześniejsze leczenie (juz w dzieciństwie - m.in. zasłanianie oka zdrowego, odpowiednie ćwiczenia, leczenie operacyjne, wyrównanie wady wzroku). Niestety rokowanie do odzyskania pełnej ostrości widzenia szczególnie w starszym wieku jest niepomyślne.
Rozumiem że po pierwszej operacji i po ćwiczeniach nastąpiła poprawa a potem pogorszenie?? A po drugiej operacji była poprawa? Były jakieś ćwiczenia itp.? Jaka była ostrość widzenia w tym oku przed pierwszą operacją? Tą dużą literę czytasz z korekcją okularową czy bez?? W jakim ośrodku były wykonywane zabiegi? Niewiele klinik w Polsce zajmuje się leczeniem zeza, ale na pewno mają one bardzo duże doświadczenie w tym temacie - jakie informacje co do rokowania uzyskałeś od lekarza po po operacji??
Czy problem z niemożnością patrzenia przy dużym nasłonecznieniu był od zawsze czy po operacjach? Czy występuje w obu oczach? Czy źrenice są równe? Odpowiedz Cytuj
15 cze 2009 - 13:34:26
Dziękuje serdecznie za odpowiedź. Nosze okulary(lewe +0,5D, prawe +2D). Niestety nie pomagają mi one lepiej widzieć, lecz tylko poprawiają trochę ostrość. Dobrane są na pewno dobrze, mocniejszych nie moge mieć. Zabiegi pomagały chwilowo i to nie w jakimś dużym stopniu. Zostały przeprowadzone w Klinice Okulistycznej w Katowicach(ul. Ceglana), tak więc myśle, że przez osoby które wiedzą co robią. Czy zasłanianie oka zdrowszego ma sens? Mam 16 lat i nie wiem czy to nie za późno. Czy mozliwe jest przeprowadzenie jakiejś operacji, korekcji laserowej? Bardzo proszę o odpowiedź, to dla mnie strasznie ważne. Nie chce przez całe życie męczyć siebie a i przy okazji moich oczów. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.