Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sty 2012 - 14:30:58
Joanna:
Witam serdecznie Panie Doktorze, Mam 26 lat,od pewnego czasu zaniepokojona jestem krwią wydobywającą się podczas oddawania stolca (który nie jest z nią wymieszany,jednak widoczny jest również gęsty śluz). Czynności fizjologiczne momentami stają się bolesne i niezbyt przyjemne. często towarzyszą bóle podbrzusza,również podejrzewam,iż moga być to hemoroidy. Nie pracuję przysłowiowo 'za biurkiem', jestem fizjoterapeutką,zatem siedzacy tryb zycia nie ma większego wpływu na stan zdrowia. WW tygodniu planuję wybrać się do lekarza,by wykonać gastr- i kolonoskopię, aczkolwiek chciałam wcześniej zaczerpnąć fachowej wiedzy. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odpowiedź:
świeża krew pojawiająca się na powierzchni stolca świadczy o tym, że krwawienie ma miejsce gdzieś przy samym końcu odbytnicy czy odbytu, jest to dość charakterystyczne dla żylaków odbytu czyli hemoroidów
nie wyczuwasz w okolicy odbytu jakichś guzków? świądu? pieczenia?
ból przy oddawaniu stolca również może być z tym związany
proponuję pokazać się lekarzowi rodzinnemu, zbada Cię i stwierdzi czy to faktycznie to
o ile kolonoskopia może być tutaj pomocnym badaniem, o tyle moim zdaniem nie ma w ogóle sensu wykonywać gastroskopii, objawy nie wskazują na chorobę górnego odcinka przewodu pokarmowego Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
03 sty 2012 - 15:28:16
Ja bym sobie pÓki co odpuściła też kolonoskopie bo do najprzyjemniejszch nie należy,
a udała sie najpierw do proktologa. Odpowiedz Cytuj
05 sty 2012 - 02:17:59
Nie odczuwam pieczenia i podobnych,negatywnych,reakcji.Nawiązałam do gastroskopii z tego względu,iż parę lat temu chorowałam na anoreksję i bulimię, a co za tym idzie,stosowałam niestety dodatkowo,wszelakie środki przeczyszczające, jak i tabletki np.wycofaną już Meridię. Mam świadomość swojego nieodpowiedniego wówczas zachowania i konsekwecji,aczkolwiek czasu nie cofnę...a podejrzewam,iż konsekwensją takiego postępowania moga być np.owe problemy zdrowotne (również z żołądkiem, z którym borykam się od 4 lat)
Dziękuję za odpowiedź i radę.
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 sty 2012 - 17:13:52
a co to za dolegliwości żołądkowe?
moim zdaniem jednak trzeba się skupić na dolnym odcinku przewodu pokarmowego, najbardziej prawdopodbną przyczyną są tutaj żylaki odbytu, kolonoskopia czy też inne badanie wziernikowe (rektoskopia, sigmoidoskopia) najprawdopodobniej potwierdziłoby to albo wykluczyło
najlepiej będzie pokazać się lekarzowi rodzinnemu, niech on zdecyduje jak dokładną diagnostykę należy zrobić, może wystarczy jedynie badanie przez odbyt do postawienia właściwej diagnozy Odpowiedz Cytuj
07 sty 2012 - 02:30:03
Jeśli chodzi o żołądek silne skrucze, nerwobóle, reakje wymiotne pojawiające się przed spożyciem np.śniadania.Silne, kłójące bole. Odpowiedz Cytuj
07 sty 2012 - 02:31:42
przepraszam za błąd: "kłujące". Odpowiedz Cytuj
07 sty 2012 - 17:59:43
wtrące pare słów witam ja miałam ten sam problem jestem koło 10 lat starsza od porodów miałam ten sam problem przez te lata wydałam setki na leki bo są bardzo drogie wiem 1 leki tego nie wylecza a zwłaszcza jak krwawią w 2011 miałam usówana 4 hemoroidy 2chirurgicznie bo jużmiałam zakażenie bo guzki mi uwięzły krew zaczeła sie lac codziennie nic nie pomagało 2 miałam usuniete bezinwazyjnie METODĄ OPASEK BARONA jakbym wczesniej poszła to wszystkie by tak usuneli to jest zabieg kilkuminutowy w znieczuleniu i wychodzi sie do domu zawsze służe radą pozdrawiam BARBARA Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.