Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 sty 2012 - 19:45:59
witam, chcialabym sie dowiedziec czy przy nacisnieciu na brzuch , trzustka boli ? poniewaz mam problem , od kilku miesiecy boli mnie brzuch po lewej stronie brzucha ... jest to bol podobny do sciskania / kolki paru minutowej , ktory mija ale po parunastu minutach znowu wraca ... i tak dzien w dzien ... co mozna stwierdzic po badaniu papalacyjnym ? poniewaz bylam u lekarza , i wlasnie ponaciskal mnie po brzuchu - powiedzial ze nic nie widzi ... skierowania na usg nie chcial dac , bo nie widzi potrzeby ....
prosze mi powiedziec czy moze to byc trzustka ? poniewaz ona mi tylko przychodzi na mysl ... nie mam cukrzycy , kal- wszystko w normie , bol przechodzi po polozeniu sie na brzuchu , cieplej kapieli , cieplym okladzie lub tabletkach przeciwbolowych ... nie wiem co myslec , bole sie , ze jesli boli mnie juz kilka mieciecy moze to byc cos nowotworowego ... mam 23 lata , jestem po porodzie silami natury prawie 5 miesiecy ...
z gory dziekuje za odpowiedz . magdalena Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sty 2012 - 00:32:42
w którym dokładnie miejscu jest ten ból? czy on jest tuż poniżej żeber po lewej stronie? czy może bardziej po środku? a może nie jest tuż pod żebrami tylko wyraźnie niżej? na przykład na wysokości pępka?
czy on jest w jednym miejscu czy może bardziej rozlany? promieniuje gdzieś? do pleców? do łopatki? do krocza?
czy ból nasila się na czczo albo jakiś czas po jedzeniu?
czy masz wrażenie wzdętego brzucha? brak apetytu?
czy wtedy kiedy pojawia się ten ból częściej oddajesz stolec? czy wyróżnienie się przynosi ulgę? stolec nie jest biegunkowy? nie jest nadmiernie tłusty? Odpowiedz Cytuj
03 sty 2012 - 02:00:36
Bol ten nie promienieje do zadnego z miejsc przez Pana wymienionych , stolec nie jest tlusty ani biegunkowaty- normalny kolor , konsystencja- brak zapachu ...
nie miewam wzdetego brzucha . bol nie jest zaraz pod zebrami - jest tak jak pan powiedzial bardziej rozlany - z 5 cm ponizej zeber...apetyt mam normalny- jem normalnie... gdy ide do toalety - i z niej wyjde bol nadal sie utrzymuje , nie zmniejsza sie w zadnym stopniu ... nie jadam miesa z wyjatkiem kurczaka - zdrowo sie odzywiam . czy po badaniu papalacyjnum mozna stwierdzic jakies nieprawidlowosci ?
dziekuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 sty 2012 - 13:56:16
na pewno badanie palpacyjne nie jest badaniem na podstawie którego można postawić ostateczne rozpoznanie, jest natomiast badaniem wstępnym, pozwalającym ukierunkować lekarza na to jakie dalej badania wykonać
moim zdaniem trzeba tutaj wykonać badania laboratoryjne (morfologia krwi, OB/CRP, TSH, amylaza, lipaza, aspat, alat, bilirubina, ggtp, badanie moczu) oraz USG jamy brzusznej, być może wtedy będzie można coś więcej powiedzieć Odpowiedz Cytuj
04 sty 2012 - 20:49:09
a czy moglby mi Pan podpowiedziec , co to moze byc ?czy ma Pan jakies przypuszczenia ? spotkal sie Pan z takim przypadkiem ? czy tak wlasnie objawia sie nowotwor ? dziekuje ! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 sty 2012 - 22:08:34
na razie nie da się za wiele powiedzieć, ponieważ te objawy pasują do przynajmniej połowy możliwych dolegliwości związanych z jamą brzuszną, tak jak Ci napisałem, lekarz musi Cię zbadać, ja osobiście zleciłbym też te badania które wymieniłem wcześniej
na razie objawy są na tyle niecharakterystyczne że nie da się, przynajmniej moim zdaniem, powiedzieć nic konkretniejszego Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
04 sty 2012 - 22:09:50
Tu żadne przypuszczenia Ci nie pomogą,jedynie mogą zaszkodzić Twojej psychice bo widzę,że już jest nadwątlona,
idź do takiego lekarza,co da Ci skierowanie na badania ,porób spokojnie wyniki ,
bo samo gdybanie na nic sie zda i miej świadomość,że może być dłuższa droga do postawienia diagnozy /oby, nie/. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.