Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
30 gru 2011 - 15:27:17
Witam.
wczoraj w nocy udałam się na izbe przyjęć z ostrym bólem ucha.ucho jest jest spuchnięte,wydobywa się z niego wydzielina,chwilami czuję świąd ale generalnie bardzo boli.lekarz w szpitalu przepisal taromentin 875mg+125mg,Floxal i Ibuprom przeciwbólowo.wiem,ze na dzialanie antybiotyku musze poczekac ale moze jest jakis sposob na zlagodzenie tego bolu?ibuprom niestety nie dziala-zazywam ibuprom max 3x1 ale niestety bez rezultatu.2 pytanie to co szczegolnie powinno mnie niepokoic w trakcie leczenia?na co zwrocic uwage poniewaz nie chce dopuscic do jakis komplikacji.dziekuje i pozdrawiam
Wiola Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 sty 2012 - 23:29:44
na pewno uważaj żeby tego ucha nie przewiać
a co do bólu ucha to jeżeli ibuprom w tabletkach nie pomaga to może zgłoś się do lekarza rodzinnego, jeżeli uzna za stosowne to może przepisać Ci jakiś silniejszy lek przeciwbólowy, np. ketonal w zastrzykach, ale to jeżeli faktycznie ból jest silny Odpowiedz Cytuj
03 sty 2012 - 19:25:20
Z doświadczenia wiem, że jednym z lepszych domowych sposobów na złagodzenie bólu ucha są kompresy.

Spirytus kamforowy polej na watę, by ta była nim dostatecznie nasiąknięta, a następnie włóż ją do torebki foliowej i przyłóż do ucha. Następnie obwiń głowę bandażem elastycznym.
Powinno troszkę pomócsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
03 sty 2012 - 19:44:36
Kamfora to tak ale raczej przy lekkim bólu ucha ,raczej nie wskazana przy ropiejącym i jak już to olejek kamforowy bym polecała ,watka lekko nasaczona bezpośrednio do ucha. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.