Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 gru 2011 - 23:26:44
Witam serdecznie ,dziś odebrałam wynik z RTG płuc ,to zwykłe badanie kontrolne potrzebne mi do skierowania na leczenie sanatoryjne.Do tego czasu wszystko było ok w wynikach( os. badanie było w lutym 2009) .
Oto wynik z Rtg. kl.p
Płuca bez zmian.
Przepona wolna.
Serce rtg w normie.
W tk miekkich nadobojczykowo po stronie prawej linijne wapniste cienie - zwapnienia?
i własnie moje pytanie odnosi się do tego ostatniego stwierdzenia" W tk miekkich nadobojczykowo po stronie prawej linijne wapniste cienie - zwapnienia?" - co to oznacza???
Szukając odp w google trafiłam na tę stronkę i zaciekawiły mnie niektóre objawy innych użytkowników ,a mianowicie bóle pod łopatką prawą a ja mam takie bóle (nocne) pod lewą łopatką jest to kłująco/szrpiący ból uniemożliwiający oddychanie i poruszenie bo ból nasila się wtedy nasila trwa to kilka kilka sekend do ok.2 min9 tak dokładnie nigdy nie mierzyłam czasu),gdy mówiłam o tym lekarzowi to odp.mi że to ból neuralgiczny i tyle . Jestem 3 lat apo operacji kregosłupa( Spondyloza L5 - S1.) Prosze o odpowiedź bo do lekarza mam dopiero za 2 tyg na wizytę Odpowiedz Cytuj
29 gru 2011 - 10:08:41
zapomniałam dodać że ostatnio od kilku dnia dołączyły poranne pocenie się jak podczas dużej gorączki.( budzę się rano zalana potem i tak do godz.choć czuję niby gorąc to jest mi zimno... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 gru 2011 - 12:23:45
niestety nie bardzo mogę Ci pomóc, trudno mi powiedzieć co to za cienie uwidoczniono nadobojczykowo w badaniu RTG, chyba po prostu najlepiej będzie pokazać się z tym u lekarza rodzinnego, on zdecyduje czy wymaga to dalszej diagnostyki czy też nie trzeba z tym nic robić, ewentualnie badanie kontrolne za jakiś czas Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.