Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 gru 2011 - 22:22:14
proszeo opisanie wynikow badan WYNIK BADAN|A MRl 1979-03-14 kobieta Data badania : 2011-12-19 MR010 RM kregoslupa ledzwiowego Badanie MR kregoslupa ledzwiowego: Brak zdjecia RTG do porównania, ostatni wolny krazek przyjeto za poziom Ls/S1. Zmiany,{ggeneracyjne krazkow miedzykregowych L4lL5 i L'S7St w'postaci dehydratacji, kraze.k LS/S1 nieznacznie obnizony. NÓ prlZiomieL4lL5 tylna centralna wypuklihakrazka z cechami pekniecia pierscienia wl-óknisiego, modelujaca worek oponowf 'otwory miedzykregowe wolne. Na Poziomie LS/Sl.tylna centralna wypuklina krazka uciskajaca worek oponowy. Otwory miedzykregowe wolne. Poza tym nie krazki miedzykregowe bez wypuklin. ,{?n.al kregowy bez cech stenozy. Stozek rdzenia na poziomie Ll, prawidlowy. Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach' miedzykregowych. co zrobic zeby bylo dobrze jak leczyc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 gru 2011 - 22:56:25
przede wszystkim masz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, które powstają z biegiem czasu, przy nadmiernym obciążaniu kręgosłupa i przy skłonnościach genetycznych
napisz jakieś masz dolegliwości?
jak do tej pory były leczone? z jakim skutkiem (leki przeciwbólowe, fizjoterapia, rehabilitacja, masaże, coś więcej)?
pracujesz? jaką pracę wykonujesz? Odpowiedz Cytuj
28 gru 2011 - 00:05:20
WITAM,pracuje jako agent ubezpieczeniowy -troche nisze dokumentów. pierwsze objawy byly 8lat temu -dostalam diclak. Potem bol powracal raz na 1rok lub co 18miesiecy po 2 lub3 tygobniach mijal wiec zbytnio nie przejelam sie bo leki pomagaly. kolo 1roku temu dostalam skierowanie na rechabilitacje ale a mojej glupoty nie poszlam bo bol ustal.ale teraz martwie sie i chce cos zrobic z tymi dolegliwosciami. czy basen moze ni momoc lub moze inne cwiczenia . mam wizyte u lekarz za ponad tydzien . mam tez pytanie jak mam rozumiec pois lekarza-na poziomie krazka L4lL5 tylna centralna wypuklina krazka z cechami pekniecia pierscienia wlóknistego, modelujaca worek oponowy 'otwory miedzykregowe wolne.-CZY GROZI MI JAKAS OPERACJA LUB INGERENCJA CHIRURGA-BARDZO BOJE SIE PRZEZ MOJA GLUPOTR I NIE DOPILNOWANIE SPRAW ZDROWOTNYCH,kregoslup boli mnie w dolnej czesci i bola mnie tez dwie dogi od kregoslupa dolnego do kolan.DZIEKUJE I DARDZO PROSZE O RADE CO MOGE ZROBIC I NA ILE MOJA SYTUACJA JEST POWAZNA . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 gru 2011 - 12:30:31
basen jak najbardziej jest wskazany, jeżeli tylko lubisz pływać to powinnaś to robić, najlepiej regularnie przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, w ten sposób wzmacniasz mięśnie tułowia i odciążasz kręgosłup
co do tego pęknięcia pierścienia L4-L5 to po prostu znajdujący się w tym miejscu dysk międzykręgowy uległ osłabieniu, zwyrodnieniu i pęknięciu, może do powodować ucisk na okoliczne struktury nerwowe i powodować dolegliwości bólowe
być może kiedyś zabieg operacyjny będzie konieczny, ale puki co może wystarczy próbować metod zachowawczych (leki przeciwbólowe doraźnie, rehabilitacja, fizjoterapia, masaże) Odpowiedz Cytuj
29 gru 2011 - 18:33:11
DZIEKUJE ZA POMOC-mam tylko jeszcze jedno pytanie co do mojej pracy- nosze troche dokumentow ciezkich- czy mam to ograniczyc czy moze plecak wystarczy zeby jednej czesci ciala bardziej nie nadwyrezac. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 gru 2011 - 23:59:31
no to już trzeba brać na logikę, wiadomo że najlepiej jest w ogóle nie dźwigać, ale życie jest życiem i całkiem tego nie unikniemy, zwłaszcza zawodowo, na pewno plecak jest lepszym rozwiązaniem niż dźwiganie na rękach czy w jakiejś torbie, zwłaszcza jeżeli plecak ma pas biodrowy, po zapięciu którego odpowiednio ciasno, większa część ciężaru plecaka spoczywa na biodrach a nie na kręgosłupie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.