Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 lis 2017 - 17:17:11
Specjalizacja: Reumatolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
skoki ciśnienia
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
polsart 40mg
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
anemia: hemoglobina na poziomie 8, niski poziom żelaza (od marca b.r., po suplementacji żelaza wzrosła do 13); od pojawienia się anemii pojawił się ból kości (mięśni, stawów rąk i nóg) który trwa do teraz, najczęściej występuje podczas wykonywania czynności). Czasami ból kręgosłupa. Raz spuchła mi dłoń, przy tym był bardzo silny ból. Ostatnio dołączył ucisk w żołądku, mdłości. Zmiany w oddawaniu stolca, raz zatwardzenie, raz biegunka z silnymi skurczami i bólem. Zauważyłam również krew w stolcu (fakt raz, wcześniej nie zwracałam zbytnio uwagi). Gazy i parcie na stolec bez oddania stolca. Stwierdzono również otosklerozę ucha prawego oraz guzek hipoechogeniczny tarczycy (czekam na wynik biopsji)
Od jak dawna się pojawiają:
od marca b.r., wcześniej osłabienie, wysokie tętno, wypadające włosy.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
codziennie
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane, zależy od dnia
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Morfologia wykonywana w sierpniu była prawidłowa, Ob lekko podwyższone (17), Crp w normie, proteinogram również. RTG klatki piersiowej w normie. Scyntografia kości w załączniku. ANA 1:80; CCP w normie
Jakie było dotychczas leczenie?
kilka wizyt u reumatologa, nie wdrożono żadnego leczenia. Podejrzenie choroby tkanki łącznej.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
brak
Odpowiedz Cytuj
12 lis 2017 - 17:19:55
Proszę o informację jakie badania powinnam jeszcze wykonać. I czy to podejrzenie choroby tkanki łącznej jest prawdopodobne? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.