Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 gru 2011 - 02:19:36
Witam jestem mama 6 latka u ktorego na szyi wykrylam guzki po obu stronach szyi z tym ze ten po prawej jest wielkosci groszka a ten z drugiej jest bardzo malutki.Wczesniej maly czesto mial infekcje gardla a teraz czesto infekcje uszu z tym ze na chwile obecna jest zdrowy a guzki sie nie wchlaniaja czy to cos powarznego? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 gru 2011 - 12:03:05
na pewno nie ma powodu do jakiegoś szczególnego niepokoju, po prostu pokaż się z dzieckiem u lekarza rodzinnego, zbada te powiększone węzły chłonne i stwierdzi co to jest, najprawdopodobniej są to węzły chłonne powiększone reaktywnie, czyli z powodu jakiegoś stanu zapalnego, lekarz może dodatkowo zlecić morfologię krwi czy ewentualnie USG jeżeli będzie taka potrzeba Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
21 gru 2011 - 16:19:49
U mojej córki w podobnym wieku też na szyi po obu stronach wyczuwalne były jakby fasolki,trochę mnie to zastanawiało ale doszłam do wniosku ,że to może od urodzenia,może ma takie węzły chłonne,nic z tym nie robiłam ,dzisiaj jest dorosła ,nawet nie wiem czy ma te guzki,
też bym Ci radziła zostawić to w spokoju,nie dochodzić co od czego bo nie ma powodu. Odpowiedz Cytuj
24 gru 2011 - 23:54:26
dziekuje za rady,malego widzial doktor stwierdzil ze to nic powarznego...moze i nie ma powodu do niepokoju ale maly ciagle mu przytyka uszy(raz jedno raz drugie) czasem bola a lekarz nie stwierdzil zadnej infekcji..byc moze te guzki na wezlach sa od uszu? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 gru 2011 - 12:40:28
być może te guzki to są właśnie powiększone węzły chłonne spowodowane stanem zapalnym uszu, jednak trudno mi to ostatecznie stwierdzić, na pewno jeżeli pojawiają się stany zapalne uszu to trzeba to leczyć, uszy trzeba też zbadać
podejrzewam że lekarz rodzinny badał węzły chłonne i nie stwierdził aby były jakieś podejrzane Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.