Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 cze 2009 - 11:45:38
Witam wszystkich mam zaledwie 21lat i borykam sie z problemem takim własnie jak w tytule to są głowne objawy... chodze do wc i nic zazwyczaj jakis gaz , a jak pójde czasem to stolec w duzej ilości, luźny cienki...w śluzie (widze na papierze)nie mam pojęcia co to moze być....chodziłem do gastrologa pare razy ale za akzdym razem wysyłał mnie do domu, keidyś starsznie powstrzymywałem stolec bo np byłem na zajęciach w pracy dgzie nie było dgzie(zrobic to co trzeba) a teraz mam za swoje...moze mi ktoś coś doradzi...? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 cze 2009 - 12:41:02
na początek odpowiedz na kilka pytań

ile ważysz i ile masz wzrostu?
od jak dawna zdarzają się te dolegliwości?
ból jest umiejscowiony po lewej stronie na jakiej wysokości? pod żebrami, na wysokości pępka czy niżej
stolec jest prawidłowej barwy czy odbarwiony lub smolisty?
zauważasz jakieś żyłki krwi w nim?
odczuwasz ból przy oddawaniu stolca?
nudności, wymioty?
bóle stawów?
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki?
miałeś ostatnio chociaż morfologię krwi robioną? Odpowiedz Cytuj
09 cze 2009 - 13:32:53
ile ważysz i ile masz wzrostu? 173cm waga 6-234 kg zalezy od dnia
od jak dawna zdarzają się te dolegliwości?1-2lata
ból jest umiejscowiony po lewej stronie na jakiej wysokości? pod żebrami, na wysokości pępka czy niżej : w połowie odległosci od odz żeberr do pępka po lewej stronie
stolec jest prawidłowej barwy czy odbarwiony lub smolisty? stolec wszelakiej barwy
zauważasz jakieś żyłki krwi w nim? krwi raczej brak sprawdzałem na oko
odczuwasz ból przy oddawaniu stolca? ból czy ja wiem bardziej tak jakbym zjadł pikatną rzecz ...parcie bardziej takie przed oddaniem stolca czasem tak
nudności, wymioty? nudności i wymioty po alkoholu i to nawet nie rpzy dużych ilościach żołądek jakby nie tolerował
bóle stawów? bóle kość krzyżowa od jakiegoś czasu, lewa noga kręci mnie po kolanie kosci strzałkowej dokaldnie i bo śróstopiu
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki? nie biore nic
miałeś ostatnio chociaż morfologię krwi robioną?krwi nie miałem sprawdzanej Odpowiedz Cytuj
09 cze 2009 - 20:56:02
Ja mam podobne objawy smiling smiley tylko ze u mnie taki stan jak u ciebie byl 2 lata temu od poczatku tego roku mi sie pogorszylo wymiotowalem bolal mnie brzuch itp itd.

Bylem na gastroskopi wyszło mi iz mam Helicobakter i pani gastrolog powiedziala ze to ta bakteria mnie tak meczy i przez nia mialem takie luzne stolce oraz żółte.

U mnie droga do prawdy jeszcze daleka ale jak na chwile obecna to stawiaja na Helicobakter. Z doswiadczenia moglbym ci polecic zrobic badania krwi + test na Helicobakter pyroli smiling smiley i patrz czy nie masz czarnego stolca smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 cze 2009 - 00:13:04
stolec wszelakiego koloru to znaczy że zdarza się też taki smolisty? albo bardzo żółty?
pieczenie w klatce piersiowej?
stawy bolą po obu stronach? od jak dawna? są bardziej ucieplone albo opuchnięte?
zdarzają się gorączki lub stany podgorączkowe?

Twoich objawów nie należy bagatelizować i musisz się z tym zgłosić do lekarza, który zadecyduje jak pokierować diagnostyką
Ja osobiście proponuję zacząć od choroby wrzodowej, trzeba wykonać przynajmniej morfologię krwi i test na H. pylori. W dalszej kolejności badanie kału, w tym na pasożyty i krew utajoną. Jeśli to nic nie da to USG, gastroskopię i kolonoskopię. Odpowiedz Cytuj
22 cze 2009 - 14:39:53
jelsi chodzi o ból stawów to chdozi o lewą noge ale nie ma opuchlizny nic z tych zreczy i raczej to wynika z uprawiania sportu...przeciążenia poza tym mam zerwany miesień dwugłowy ale to juz sie wszystko zrosło

stolec czy ja wiem czy smolisty raczej tkai ciemny gnilny, zółty też sie zdarza jasny ale zwłaszcza taki gnilny w śluzie zazwyczaj (to pewnie jakiś stan zapalny ejsli chodzi o śluz)

pieczenie w klatce zdarza się, zadnych stanó gorączkowych nic normalnie funkcjonuje na codzien tylko ejst ten nie miły dyskomfort bólu po lewej stronie jakw czesniej to opisywałem nasilna sie głownie dla tego żę coś zjem wiecej j coś cieższego...myślałem o drażliwosci jelit

na początku tego wszystkiego miałem straszne zaparcia i nie chdoziłem nawet pare dni do wc a jak poszedłem to mało co wyleciało... przez to nabawiłem sie lekkich hemoroidów?? ponieważ zauważam przy zwieraczu gdy ejstem na wc dwa guzki po obu stronach po wyjściu z toalety porpostu znikają wchłaniają się

planuje zbadać ten stolec i krew ale chciałbym wiedziec co dokaldnie mam sprawdzić zeby nie robic jakiś ogólów bno zazwyczaj to wszystko ejst ok w tkaich wynikach wiec wole cos konkretnego wiedziec na co trzeba zwrócić uwage Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 cze 2009 - 17:23:46
jelito nadwrażliwe stwierdza się dopiero po wykluczeniu innych przyczyn zaburzeń oddawania kału

na początek proponuję jednak podstawowe badanie kału, ono może naprowadzić na przyczynę i wskazać jakie dodatkowe badania są potrzebne, trzeba ocenić barwę, tłuszcze w kale, krew utajona, niestrawione resztki pokarmów, śluz
potem ewentualnie można ocenić czy nie ma w nim pasożytów lub ich jaj i wykonać posiew kału

to pieczenie w klatce piersiowej może wskazywać na nadkwaśność lub refluks żołądkowo-przełykowy, najlepiej to sprawdzić stosując przez pewien czas Polprazol i sprawdzając czy dolegliwości ustąpią, lek musi jednak przepisać lekarz jeśli uzna że jest to konieczne

przydałoby się też wykonać podstawowe badania krwi, przede wszystkim morfologię z OB żeby sprawdzić czy nie ma problemów z wchłanianiem lub jakichś stanów zapalnych, dodatkowo można wykonać biochemię oceniającą funkcję trzustki i wątroby, czyli oznaczyć trzeba AspAT, AlAT, bilirubinę, albuminy, lipazę i amylazę

no i USG jamy brzusznej by się też przydało Odpowiedz Cytuj
21 sty 2010 - 00:50:57
Witam,mam prawie 30 lat i podobny problem jak wyżej.
Wszystko zaczęło się jak dobrze pamiętam w 2002roku kiedy to w wakacje zachorowałem na tak zwaną grypę brzuszną - ostry ból brzucha, biegunka - woda, wymioty i gorączka. Piłem smecte i po kilu dniach choroba ustała. Po zjedzeniu pierwszego posiłku po tej chorobie poczułem jak mi sie przesuwa coś po jelicie grubym od samego początku aż do jego końca i chwilowymi ostrymi bólami, ale szybko ustały. Później co jakiś czas z biegiem lat pojawiały się togo typu dolegliwości z tym przesuwaniem i bólem. Przyznam że jestem trochę nerwowy cały czas i co jakiś czas pojawiają się stresowe sytuacje jak to w życiu.W 2006 roku miałem bardzo stresująca prace i wieczorami pojawiały się silne ostro-tępe bóle w okolicy żołądka, później ustało po zmianie pracy ale pojawia się to do tej pory jak tylko zdenerwuję się. Pod koniec 2008 roku miałem sporo stresu i pojawiły się wtedy bóle brzucha, biegunka koloru beżowego często ze śluzem ale z czasem ustało. Cały 2009 rok miałem spokój oprócz odczuwania tego przesuwania się kału w jelicie grubym. Mam też hemoroidy, wypróżniam się normalnie ale nie systematycznie, czasami codziennie, a czasami raz na kilka dni.Kał jest normalnej grubości i koloru brązowego czasami twardy. Ostatnio miałem zaparcie i chyba uszkodził się podczas wypróżniania ten hemoroid bo zabolało i poleciała krew. Na końcówce kału był pasek czerwonej krwi i na papierze toaletowym, później pieczenie pojawiło się. Po 2 dniach to sam i też troszke krwi pokazało się ale mało.
Dodam że jak mi sie tak wszystko rusza w brzuchu i bulgocze, to odczuwam ostre słaby ból w podbrzuszu a potem prawy dolny róg brzucha,następnie prawy górny pod żebrami i lewy górny i potem wydobywają się gazy i jest ulga. Po jedzeniu czasami czuje jak mi brzuch nabrzmiewa i czuje pełność. Z wagi nie spadam, nie mam ostatnio biegunki. Nie palę, czasami tylko alkohol piję w postaci piwa. Często też czuje w klatce piersiowej ucisk i tak jakby coś mnie piekło i odczucie jakby stanęło mi coś w przełyku ale ustaje. czy mam powody do martwienia się?
Bardzo proszę o odpowidź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sty 2010 - 18:36:12
Młody:
a czy pojawiają się bóle lewego albo prawego podżebrza? nie chodzi mi o to o czym pisałeś, że ból wędruje wzdłuż jelit i potem wzdęcia i ustępuje, tylko czy są izolowane bóle w okolicy lewego podżebrza (żołądek) albo prawego?
czy promieniują na plecy? pod łopatkę?
czy odczuwasz czasem dławienie za mostkiem?
ssanie żołądka?

podejrzewam że masz nadreaktywność jelit, wpływ może mieć oczywiście stres, lekarz może Ci przepisać coś co pomoże wyregulować ich prace
trzeba się też zastanowić czy do tego nie dochodzą wrzody żołądka lub refluks, można przepisać lek obniżający kwaśność soku żołądkowego i sprawdzić czy będzie poprawa, ale musisz o tym porozmawiać z lekarzem Odpowiedz Cytuj
23 sty 2010 - 14:09:33
Najczęściej to ból czuje w lewym boku pod samymi żebrami lub zaraz za dolnym ostatnim żebrem (tak jakby w głąb jamy brzusznej). Nie promieniuje w stronę pleców ani łopatki, czasami tylko mam odczucie takie jakby mnie coś opasało od tego miejsca bolącego w stronę pleców i tle. Dodam że na dzień dzisiejszy znów dolegliwości zniknęły w 95% i jest ok. Dwa dni temu bolało przez cały dzień, biegunki nie miałem ale dwa razy byłem w ubikacji i za pierwszym razem kał był powleczony miejscami śluzem ale był normalny i normalnego koloru. Poszedłem do koleżanki wieczorem, posiedzieliśmy, pośmialiśmy się i zero dolegliwości, brzuch płaski, wszystko ok, wróciłem do domu, położyłem się i na nowo jazda z bólem z lewej strony, ale w mniejszym stopniu. Jak rano wstanę, to jest wszystko ok, tylko odbija mi się, mimo że nic nie jadłem i nie piłem. Czasami piecze mnie w przełyku ale to nie jest coś takiego jak zgaga tylko raczej jakby mi coś stanęło w przełyku (ucisk i pieczenie), a jak zjem jabłko to wtedy na 100% to czuje. Odpowiedz Cytuj
23 sty 2010 - 14:17:39
Zapomniałem dodać,że nie mam żadnego ssania żołądka. Z apetytem tez jest ok.
Tylko że ostatnio z lewej strony w miejscu gdzie bolało, czuje się taki jakby poobijany,ale na to akurat nie zwracam uwagi.
Dodam ze w mojej rodzinie nie było żadnych nowotworów. Wrzody występowały w rodzinie zarówno żołądka jak i dwunastnicy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sty 2010 - 02:00:07
to mogą być jakieś problemy żołądkowe, myślę tutaj o zapaleniu błony śluzowej żołądka, ewentualnie czymś innym
na Twoim miejscu zgłosiłbym z powrotem do lekarza, może przepisze Ci lek obniżający kwaśność soku żołądkowego i jeśli dolegliwości ustąpią to będzie mniej więcej wiadomo co Ci dolega Odpowiedz Cytuj
31 sty 2010 - 01:47:49
od jakiegos miesiaca miewam pewne problemy ktore nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac a mianowicie chodzic do szkoly i spac... Wiec miewam straszliwe mdlosci, wzdecia, uczucie jakby ciasnego gardla, mam rowniez trudnosci z oddawaniem stolca zdarza sie nieregularnie nieraz codzien nieraz raz na 3 dni a nieraz co drugi dzien rzedziej nie bylo za kazdym razem jak juz czuje ze jestem pelna i musze sie wyproznic to wtedy wszystko sie zaczyna mam dreszcze nie do opanowania stany podgoraczkowe ok 37-37,7 straszne oslabienie glowa mi leci i trudno mi sie wyproznic nieraz musze chodzic po 3-4 razy i za kazdym razem albo tylko gazy albo tylko troszke wyjdzie ze mnie zmain w stolcu nie zauwazylam raz zdarzylo sie ze byl sluz taki niteczki jakby ale tak jest raczej prawidlowo stolec jest zroznicowany nieraz ciemny nieraz jasno brazowy czasami bardzo zbity a czasami raczej rzadki bylam u lekarz rodzinnego ale pani doktor jest moim i nietylko moim zdaniem amlo kompetentna przez dwa tygodnie leczyla mnie na wrzody dwunastnicy co nie dalo zadnej poprawy skierowala mnie na usg i tez nic niepokojacego w czwartek bylam u chirurga ktory zlecil mi jakies leki zaczynam kuracje od jutra i stwierdzil u mnie zespol jelita drazliwego ale ja nie zauwazylam zebym sie stresowala czyms... a te objawy mam dokladnie od 18 grudnia gdy zjadlam na kolacje bigos to cala noc spedzilam na wymiotowaniu w toalecie i od tamtj pory miewam te przypadlosci czasami po wyproznieniu czuje scisk w zoladku a gdy ma dojsc do wyproznienia czyje bol w lewym dole biodrowym jakby w jelicie grubym i czesto zdarzaja sie takie przelewania w zoladku i w jelitach takie burczenie i pompowanie jaby gazy mi nachodzily od 2 tygodni jadam tylko chleb ciemny platki z mlekiem czasami zjem obiad ziemniaki i marchew gotowana zero smazonego i dalej mam te dolegliwosci schudlam w tym czasie ok 4 kg prosze o pomoc nie wiem co mam robic nie chce tak zyc chce byc normalna! Odpowiedz Cytuj
31 sty 2010 - 02:08:56
musze jeszcze dodac o szym zapomnialam ze te mdlosci pojawiaja sie zawsze gdy musze sie wyproznic i wtedy tez mam dziwne uczucie serce bardzo szybko mi bije i mam w brzuchu tak jak w sytuacji stresowej przed egzaminem lub cos w tym stylu taka jakby dziure albo motyle w brzuchu... kurcze trudno mi to opisac slowami;( Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 sty 2010 - 22:42:12
Klaudia:
myślę że to może być coś w rodzaju zespołu jelita nadwrażliwego
wiesz dokładnie jakie leki zapisał Ci chirurg?
napisz czy pomagają?
jesteś osobą która łatwo się stresuje? łatwo się denerwujesz?
takie czynniki mogą mieć bardzo duże znaczenie przy zaburzeniach funkcji jelit
jeśli te leki które dostałaś nie będą skuteczne to może wtedy trzeba będzie wykonać dokładniejsze badania, w tym także kolonoskopię czy gastroskopię Odpowiedz Cytuj
02 lut 2010 - 01:07:37
leki to Duspatalin retard i Kreon 10000. Zazywam tylko duspatalin bo w ulotce kreonu jest informacja ze czesto sie po nim wymiotuje a ja poprostu nie moge zniesc wymiotow wiec wole nie brac tego duspatalin niby pomaga mi sie wyproznic ale to dalej jest nieregularne ale latwiej mi to przychodzi samo mi sie chce poprostu bez mojej ingerencji... Tak jestem osoba ktora wszystkim sie przejmuje i szybko mozna mnie zdenerwowac a gdy sie denerwuje to odrazu placze. Ale dopiero teraz by mnie to dopadlo kiedys mialam straszne problemy rodzinne i nigdy nic takiego mi sie nie dzialo a teraz nie mialam wiele sytuacji tak bardzo stresujacych wiadomo cos tam sie zdazalo jak to w zyciu. Chirurg powiedzial mi ze gastroskopia w moim przypadku nic nie wykaze bo problem tkwi w jelitach... Po tym leku czuje gorszy bol taki ucisk w zoladku a wczesniej wcale nie mialam takiego... a czy badania moczu i krwi w moim przypaku cos pomoga? bardzo dziekuje za szybka odpowiedz i takie zainteresowanie moja przypadloscia bo wszyscy lekarze odsylaja mnie z kwitkiem twierdzac ze jestem zdrowa;( a ja wiem ze mi cos dolega bo tak zdrowy czlowiek sie nie czuje... Odpowiedz Cytuj
02 lut 2010 - 23:13:39
Krótke streszczenie mojego problemu :
Jakiś miesiąc temu zaczęło boleć mnie po prawej stronie brzucha bok tak na prawo od pępka bul promieniował mi aż po udzie przez jakieś 2 tygodnie nawet bolało mnie prawe jajko do tego częste gazy i kupa taka raczej rzadsza .
Kupe i gazy mam tako jak pisałem do tej pory ,a z prawej strony boli mnie czasem nie zawsze ,dodam , że gdy się wypróżniam to tak jakby nie zawsze do końca ,a i po alkoholu (większa ilośc) ciężko ostatnio choruje (wymioty) co się wcześniej nie zdarzało , a no może to się przyda do wiadomości piwo lubie i pije co dziennie praktycznie 1-2
Odczuwam też bóle tak jakby krzyża ale nie ciągle tylko boli mnie jakiś czas pare dni ,a później spokój i tak się to powtarza , bule te mam od jakiś 2 lat
Co to może być czy to jest jaiś poważniejszy problem?? Odpowiedz Cytuj
15 lut 2010 - 15:52:47
dzien dobry
mam podobne problemy: zaparcia lub prawie biegunka na przemian, raczej "gliniasty" stolec, czesto o zoltej barwie i nieprzyjemnym zapachu (zapach czegos zgnilego),gazy, wzdecia, czetso po jedzeniu brzuch jest jak napompowany, mam zdiagnozowany refluks, mam tez bole stawow, ostatnio tez czasem wrecz ostry bol w dolnym lewym podbrzuszu. Bylbym wdzieczny za opinie i rady.pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
19 lut 2010 - 15:31:12
Witam mam 20 lat i od niecałego roku borykam sie z problemem którego moj gastrolog nie jest w stanie do konca stwierdzic. Zaczeło sie od tego ze jak cos jadłem czułem po lewej stornie brzucha na wysokosci pępka jakby mi tam pokarm stal lub jakby ktos wkładal piesc,czułem jakby wypuchniecie,wybulwienie z czasem w doszedł ból w lewym dole biodrowym (podejrzewam esice) lecz jest to bol kiedy wykomam jakis gwałtowny ruch to mnie tam ukłuje.Ze stolcem proglem wygladał tak ze miałem zaparcia i stolec oddawalem 3 razy dziennie byl on koloru jasno brązowego,do tego miałem uczucie niepełnego wyproznienia dopiero kiedy lekarz przepisal mi duspatali retarde pomoglo ale na krótką mete(niamialem zaprć) 2 miesiace temmu mialem robioną gastroskopie i kolonoskopie. Z gastroskopią okej natomiast na kolonoskopi wyszło ze mam guzki krwawnicze 1 i 2 stopnia ,oraz w jelicie krętym ok 25 cm na człej dlugosci gruski chłonne. Po tych badaniach to jest okolo 2 miesiace mam na przemian zatwardzenie z luznym stolcem(biegunką)do tego bardziej momentami odczuwam ten lekki bol w okolicy lewego dołu biodrowego równiez jak leze na plecach czuje pulsowanie na wysokosci pepka z lewej strony PROSZE O POMOCCCCC !!!!!! aha zapomnialem dodac ze zbiera mi sie prawie zawsze na gazy do tego czuje przelewania lub burczenia w brzuchu kiedy lecze (nie zawsze) bardzo prosze o pomoc bo juz mnie stresuje ta cala sytuacja !! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 lut 2010 - 11:46:09
taciss:
trzeba wykonać dokładne badania żeby można było coś powiedzieć więcej
przydałaby się morfologia, próby wątrobowe, próby trzustkowe, może USG brzucha albo kolonoskopia, tak bez badań trudno powiedzieć, przyczyny mogą być bardzo różne Odpowiedz Cytuj
25 lut 2010 - 11:27:21
Witam, widzę, że na forum poruszony został ważny dla mnie temat więc piszę również:

płeć - kobieta
wiek -20
wzrost -166cm
waga - 57 kg (6 miesięcy temu było 63 kg, ale mniej jem fast foodów i ćwiczę)

morfologia:
rbc 4,26 mln
hgb 12,1 g/dl
hct 37,1 %
wbc 5,8 tys/ul
plt 220 tys/ul
ob 2 mm

amylaza 73 U/I

mocz:
nabłonki 1-2
kr białe 0-1
kr czerwone nb
wałeczki nb
skł. miner. ob liczne kr wapnia
PH 6

OBJAWY:

1. Od 2 miesięcy pojawił się 4 razy stolec tłuszczowy. Tłuszcz pomarańczowy/ ciemno pomarańczowy.
Ostatnio bardzo dużo, pływające duże oka na wodzie itp.
2. Dziś w stolcu była krew czerwona, bardzo widoczna gołym okiem.
3. stolec zawsze pozostawia brud, muszę brać prysznic.
4. kiedyś miałam hemoroidy, dostawałam od lekarza tylko czopki i maść. Od pewnego czasu znowu wypada mi na wierzch tak jakby guzek, ale mogę go wepchnąć palcem.
5. w ciągu dnia ze strony odbytu doskwiera czasem świąd oraz uczucie mokrości.
6. stolce ma kolor od jasny brąz do ciemny brąz
7. często widoczne niestrawione cząstki np. kukurydza, płatki musli, papryka.
8. jak się za dużo najem (ale staram się nie) to ból z lewej strony na wysokości pępka- kłucie.
9. ostatnio wystąpił ból z lewej strony zaraz pod żebrami... kilka dni.
10. gastrolog radził zrobić badanie kału, usg oraz ewentualnie krew na obecność celiakii. oprócz tego polecił tylko zakupienie Alkala N.

Przeglądając fora wykluczam u siebie raczej celiakię w związku z tym tłuszczem, bo nie towarzyszą mi inne objawy. Ale pewności nie mam.
Co do trzustki to nie piję nie palę w rodzinie nikt nie chorował na trzustkę.
co do tej krwi dziś to nie jestem pewna czy to nie jest aby choroba hemoroidalna i to już 3 stopnia. Bo ponoć zatajona czopkami dalej się rozwija.
zamierzam zbadać kał może tam coś będzie.

jestem załamana tym, że lekarze tylko karzą wszystko robić za własne pieniądze i zbywają mnie zawsze z niczym.

nie wiem już do kogo iść i czy te objawy to nie jest tak naprawdę coś poważnego sad smiley

W załączniku foty stolca z tłuszczem i z krwią. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lut 2010 - 16:52:46
krew w stolcu może być spowodowana tymi hemoroidami, jeśli jest to poważny problem to należy się skonsultować z lekarzem czy nie byłoby dobrze usunąć tych żylaków odbytu, bo to jedyna metoda leczenia przyczynowego

co do tłustych stolców to warto byłoby zbadać drogi żółciowe: bilirubina, AspAT, AlAT, USG brzucja i ewentualnie oznaczyć lipazę (trzustka) Odpowiedz Cytuj
25 lut 2010 - 18:17:27
Dziękuję za odpowiedź. CO do tej krwi to hemoroidy ostatnio nie dają o sobie znać w sensie pieczenia itp. Nie mam również zaparć więc trochę wątpię że to akurat przez hemoroidy. Co do USG to zamierzam zrobić, ale do tej pory nigdy mi nic nie wychodziło na USG.

W razie czego będę jeszcze pisaćsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
28 lut 2010 - 23:18:39
Witam mam 28 lat, do 1,5 miesiąca mam ból kłucie w lewej części brzucha( z tygodniową przerwą) na wysokości pępka w dół do miednicy ból ten jest kłujący tak jakby coś to miejsce uciskało. Z wypróżnianiem jest różnie raz "bobkowaty" stolec a jak coś zjem innego niż ryż biegunka z bolesnym parciem, bywa także normalny stolec. dokuczliwe kłucie utrzymuje się non stop rano i wieczorem nasila się przy zginaniu chociaż podczas uciskania nie ma wyrażnego bólu w tym miejscu. Robiłem badania krwi i okazało że są w normie niema nic podwyższonego ani zaniżonego. Badania kału na pasożyty dobrze nic nie znaleziono, krew utajona- ujemny. Łykałem debridat i nic nie pomógł, niewiem co to jest proszę o poradę ,dziękuje. Jacek Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2010 - 12:50:09
Witam!Mam 41 lat i taki problemyawning smileyd 4 m-cy tj wiosny dziwne klucie na przeciwnym do serca podbrzuszu.jest to uczucie zaraz pod zebrami czasem w kierunku srodka brzucha.Stolec czasem luzny widoczne pestki,skorka pomidorow.Czesto mam wiatry.Najlepiej czuje sie rano przed jedzeniem.Mam tez uczucie dreszczy na plecach przyczym nie sa to bole.Prosze o diagnoze. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 wrz 2010 - 13:41:07
Keramczak:
rozumiem że chodzi Ci o prawe podżebrze? tam masz te dolegliwości?
czy po posiłku dolegliwości się nasilają? zwłaszcza po tłustym?
czy przy dotyku w tym miejscu albo umiarkowanym wstrząsaniu pięścią bóle się nasilają?
te bóle nie powodują że częściej chce Ci się oddawać stolec? po oddaniu stolca bóle mijają?
stolec jeśli jest prawidłowej konsystencji to nie jest taki odbarwiony, czyli bardzo jasny?
nie chudniesz bez przyczyny? Odpowiedz Cytuj
30 wrz 2010 - 21:27:47
Witam
mam taki problem:
mam ogromne bule brzucha,częsty ból po lewej stronie pod żebrami najczęściej jak biegnę i nie jest to kolka,jakby żółty stolec,często jestem strasznie głodny zjem nawet nie 1/4 kanapki i już nie moge (nie jestem najedzony ale czuję ,że gdy zjem kolejny kęs to zwrócę)
Proszę o pomoc
PS.
nie miałem robionych żadnych badań ,ponieważ myślałem ,że to czasowe ,a tu już mam tak od chyba ponad roku : o
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
05 paź 2010 - 19:13:09
Witam. Mam problem, otoz jakies 3 tyg temu od rana bolal mnie brzuch, objawy takie jak przy biegunce (dreszcze, bol brzucha, oslabienie) jednak w kibelku nic nie zostawalo poza gazami i zółto-pomaranczawą wydzieliną. Bylo dobrze zwykle dopoki czegos nie zjadlam. w koncu kupka poszla zwykla, cienka plus wyzej opisana wydzielina.na nastepny dzien bylo ok. dzisaj znow z samego rana pojawilo sie. najpierw troche gazow i wydzieliny, potem 2 bobki owleczone sluzem. jednak jadlam juz i poki co nie "goni mnie". obie sytuacje zlozyly sie akurat jak wyjechalam na studia, zaczelam mieszkac z chlopakiem. moze to stres? chodz nie wydaje mi sie zebym sie stresowala, wiadomo obawiam sie ale nie jakos bardzo. Prosze o pomoc. Odpowiedz Cytuj
27 lis 2010 - 20:38:15
WITAM
mam straszny problem od jakis 3 m-cy!na pocztaku zaczelo sie nalotem na jezyku ale nie takim jak opisuja przy candydozie tylo takie kółka z obwodkami czerwnymi i bialymi!do tego pieczenie jezyka jakby byl poparzony!jezyk przeleczylam 2 tyg fluconem i 5 dni ketokonazolem.do tego nystatyna!po tych kuracjach tragedia ze mna a jezyk nie przeszedl!silny bol brzucha silna biegunk!zaczelo sie kolkowatym bolem po lewej stronie tuz pod zebrami!i mocnym glosnym przelewaniem!do tego dusznosci straszne ze yslam ze sie udusze i weze karetke!zaraz na nastepny dzien poszlam zrobic wszytskie badani i wyszlo ze mam AMYLAZE W MOCZU 650 A NORA JEST 300!do tej pory boli mnie brzuch!stlec soe zatrzyymal juz 7 dzien nic!sytuacja powtorzyla sie 2 razy!boje sie cokowliek jesc!jestem prawwie ze na wodzie i suchym chlebie!
BLAGAM O POMC!BYLAM U LEKRZY I MOWIA ZE NIE WIEDZA CO TO JEST!MAM 30 LAT! Odpowiedz Cytuj
22 lut 2011 - 21:10:47
Mam 29 lat jestem kobietą. Od 6 miesięcy borykam się z bolem brzucha po lewej stronie w okoliy pępka bol promieniuje wyżej pod żebra a nawet na plecy. Po za tym mam zawroty głowy i niski poziom żelaza we krwi. Stolce są normalne czasem węższe ale wydaje mi sie że to zależy od konsystencji nie ma w nim krwi. Robilam domowy test na krew utajoną w kale wynik ujemny, czasem w kale pojawia się śluz. Miałam robione podstawowe badania krwi morfologie biochemiczne badanie krwi wszystko w porządku tylko to zelazo niskie, ale hemoglobina 14,5 wiec już sama nie wiem. Usg miałam równiez wykonane wszystko w porządku. Mieszkam w Anglii co dwa tygodnie chodzę do lekarza i blagam o dodatkowe badania bo boję się najgorszego. A przez to wszystko nabawiłam się depresji i jetem na citalopramie. Ten ból spędza mi sen z powiek. Nie chcą zrobić mi kolanoskopi bo twierdza ze jak nie ma krwi w stolcu to nie ma potrzeby robienia kolanoskopi. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.