Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 lis 2016 - 14:47:19
Witam,
W zeszłym miesiącu musiałam wziąć tabletkę Ellaone. Pierwszego dnia cyklu, w pierwszy dzień miesiaczki, zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne vibin (brane już wczesniej).
W drugi dzień okresu nie doszło do stosunku, ale partner spuścił się na brzuch- sperma została wytarta, następnie (około godziny po) wzięłam prysznic z partnerem, nie doszedł drugi raz.
Tabletaki brałam skrupulatnie, jednak istnieje możliwość, że w środku cyklu tabletka nie zdążyła się wchlonac (biegunka).
Dwa dni przed planowanym (tak było zazwyczaj - 2 dzień placebo) krwawieniem doszło do stosunku dodatkowo zabezpieczonego prezerwatywa, która nie pękła ani nie zsunela się. (Sprawdzilismy czy nie pękła dokladnie). Mogłam mieć jednak sperme na dloniach podczas sprawdzania. Dłonie umylam min. 2 razy - mydłem oraz podczas zmywania naczyń, następnie zostały wytarte. Czy ewentualne późniejsze sprawdzanie sluzu ta dłonią mogło mieć jakieś konsekwencje? Czytałam, że potrzebne jest bezpośrednie przeniesienie spermy od razu, wewnątrz pochwy.
Krwawienie z odstawienia wystąpiło, właśnie trwa drugi dzień, jest ze skrzepami. Krew jest wyraźna, jednak nie jest jej niewyobrażalnie dużo, choć konieczność podpaski jest.
Zrobiłam po 24 i 25 dniach od zbliżenia bez stosunku (z obawy, że sperma podczas prysznica mogla dostać się w okolice pochwy) dwa test ciążowe - negatywne.
Moje pytania:
- Czy tabletka ellaone może mieć wpływ na jakość tego krwawienia z odstawienia? Mój ginekolog powiedział, że skoro wystąpiło krwawirnie, ciążę powinnam wykluczyć.
- Czy test wykonany po 24 i 25 dniach od stosunku jest wiarygodny?
- Czy sperma może zapłodnic, gdy bierze się prysznic z ciepłą wodą oraz mydłem?
- Czy plemniki mogły przeżyć na umytych dloniach?
Dziękuję za odpowiedzi na te 3 pytania, świadoma jestem, że są na poziomie gimnazjalistki. Jednak przezylam jakis czas temu przykre doswiadczenie i od tego momentu bezustannie mam obawy.
Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.