Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 gru 2011 - 22:18:34
Witam. Od ok.2 tygodni zażywam lek helicid w dawce 2x dziennie po 20mg. Lek ten dostałam, ponieważ w gastroskopii stwierdzono zapalenie błony śluzowej żołądka, refluks i helicobacter (+++++). Moje wcześniejsze objawy tzn.puste odbijania, bóle żołądka itp. trochę się uspokoiły, ale w zeszły weekend miałam dość silne, skurczowe bóle brzucha, które po wypróżnieniu ustępowały. Wypróżnień było więcej niż zwykle, stolec raczej w normie. Na papierze miałam niewielkie ilości śluzu z domieszką krwi. DO tego cuchnące gazy. Trwało to ok.4 dni i na razie nie wróciło.Czy to mogło być z tabletek? Czy może coś innego, poważnego? Od jakiegoś czasu boli mnie też w lewym podżebrzu na wysokości żołądka, ból czasem promieniuje do pleców, nie jest silny raczej uciążliwy. Czy to może być trzustka? Naczytałam się w internecie i trochę się obawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 gru 2011 - 21:48:23
a w jakim jesteś wieku?
w której części brzucha były te bóle przy których częściej się wypróżniałaś? na jakiej wysokości i po której stronie? jaki miały charakter?smiling smiley
te bóle brzucha pod żebrami po lewej stronie promieniujące do lewej łopatki najprawdopodobniej związane są właśnie z zapaleniem żołądka, jeżeli je wyleczysz to powinny minąć Odpowiedz Cytuj
13 gru 2011 - 20:42:15
Dziękuję bardzo za odpowiedźsmiling smiley
Mam 24 lata. Bolało mnie całe podbrzusze, czasem też po lewej stronie koło pępka. Były to bóle skurczowe, silne ale krótkotrwałe. Tak jak pisałam wcześniej po wypróżnieniu była zdecydowana poprawa. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 gru 2011 - 21:48:32
te bóle brzucha ustępujące po wypróżnieniu mogą być spowodowane czynnościowymi zaburzeniami przewodu pokarmowego, często określa się to mianem zespołu jelita drażliwego, oczywiście dobrze byłoby wcześniej wykonać przynajmniej podstawowe badania i upewnić się że nie ma innej przyczyny tych Twoich dolegliwości Odpowiedz Cytuj
14 gru 2011 - 22:59:29
Miałam robioną morfologię i OB, wszystko praktycznie w normie. Były malutkie odchylenia, ale lekarz stwierdził, że to dopuszczalne i nie ma się czym przejmować. OB dobre. A ta krew też może być objawem jelita drażliwego? Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 gru 2011 - 15:00:35
nie, krew z odbytu nie jest objawem zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, na przykład zespołu jelita drażliwego (IBS) jednak wcale nie wyklucza to tego schorzenia, ponieważ krew z odbytu mogła pojawić się niezależnie, na przykład z uszkodzonej przez twardy stolec błony śluzowej odbytnicy albo z żylaków odbytu, oczywiście ja osobiście jednak zrobiłbym diagnostykę zanim z pewnością powiedziałbym że to zespół jelita drażliwego Odpowiedz Cytuj
15 gru 2011 - 15:14:15
Dziękuję bardzo za wszystkie porady i życzę Spokojnych, Wesołych Świątsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.