Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 gru 2011 - 03:36:23
Witam
Od 2óch tygodni mam taki problem polegający na tym, że czego bym nie zjadł to mam wodnistą biegunkę. Kupiłem w aptece tabletki na biegunkę bakteryjną - ponieważ zaczęła się po leczeniu antybiotykiem przy zatokach -i od tego czasu cały czas z nią walczę. Próbowałem już diety wysoko błonnikowej (czekolada, otręby, owoce) oraz nisko błonnikowej (chleb, zupy). efekt zawsze ten sam - lęcę do WC i leci ze mnie woda.. :/ Wygląda to tak jakby jelita nie pracowały prawidłowo, tzn. nie zamieniały pokarmu w kał. Narazie radzę sobie w ten sposób, że zażywam węgiel przed wyjściem do pracy ale i to nie pomaga w 100% - kiedyś po 1 tabletce węgla nie byłem w WC nawet i 3 dni a teraz po 3-4 tabletkach idę następnego dnia do ubikacji i po pierwszej "kulce" (spowodowanej zapewne tabletkami węgla) leci ze mnie woda.. Odstawiłem te tabletki kupione w aptece (chyba "Multilac C" się nazywają) i również bez zmian. Brałem też 2-3 Nifuroksazyd i też nic :/ Eh, już mam dość tego.. sad smiley Odpowiedz Cytuj
09 gru 2011 - 03:45:26
Nie mogę edytować wiec napisze jeszcze 1 post.
Chciałem dodać, że mam 25 lat, 180cm i ważę 80kg. Od kilku lat męczyłem się z porannymi biegunkami i przechodząc przez wiele badań (krew, mocz, kał, gastroskopia, kolonoskopia, USG, itp.) gdzie zawsze wyniki wychodziły ok, stwierdziłem(/zasugerowałem lekarzowi rodzinnemu zespół jelita drażliwego z czym się zgodził). U gastrologów również bywałem ale nic nie widzieli i nie mieli koncepcji chyba co dalej ze mną zrobić skoro wyniki ok a do kibelka biegałem(tylko rano, stąd ten pomysł na IBS). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 gru 2011 - 14:04:02
a więc stosowałeś węgiel, nifuroksazyd (przeciwbakteryjny), multilac (probiotyk), ale rozumiem że nie stosowałeś multilacu razem z nifuroksazydem? bo to mijałoby się z celem?
w takim razie chyba jedynym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza rodzinnego, może trzeba zastosować antybiotyk, na przykład metronidazol albo po prostu zrobić badania: morfologia krwi, OB, aspat, alat, amylaza, badanie kału, badanie moczu, usg brzucha Odpowiedz Cytuj
09 gru 2011 - 18:17:22
Razem nie stosowalem. Probowalem Multirac z weglem lub stoperanem i nie pomoglo. Jakas sugestia co to moze byc ? 3h temu wziolem 2 tabletki wegla, przed chwila zjadlem obiad i odrazu do wc polecialem. Jest cos skutecznego na naglosc pojscia do wc ? Pracuje produkcji i nie zawsze mogę od razu pójść do wc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 gru 2011 - 21:23:13
może to być infekcja bakteryjna, pasożyty, uchyłki, stan zapalny, alergia na pokarm, zaburzenia czynnościowe, oraz wiele innych przyczyn, w tej chwili trudno jest powiedzieć cokolwiek sensownego, trzeba pokazać się lekarzowi i wykonać odpowiednie badania, dopiero to może nas naprowadzić na jakiś trop Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.