Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 mar 2016 - 16:37:27
Witam wszystkich. Sprawa niestety smutna, ale prawdziwa. Moja dobra koleżanka, którą znam od już nie wiem ilu lat, mam wrażenie, że mocno nadużywa alkoholu, być może jest już od niego uzależniona. Może jeszcze nie wpada w ciągi (albo przynajmniej teog nie zauważyłam), ale widzę, że przestała o siebie dbać, co tydzień publikuje na fejsbukach jakieś swoje zdjęcia, na których widać, że wypiła dużo, a też i jak się razem spotykamy, to zazwyczaj pije alkohol, nawet jeśli ja tego nie robię. Sytuacja jest o tyle smutna, że ma małe dziecko, a jej partner pracuje za granicą. Myślałam, czy by jej nie zaproponować jakiejś terapii, czy czegoś, ale na każdą uwagę, że powinna przystopować reaguje tak samo, agresją. Odpowiedz Cytuj
22 mar 2016 - 14:05:21
Cześć. Cóż, wiele wskazuje na to, że rzeczywiście może mieć problem z alkoholem. Jednak niestety, jeżeli Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie otrzyma od niej wniosku, albo sama nie wyjdzie z taką inicjatywą do sądu o przebadanie pod tym kątem, to Ty koleżanko nic nie zrobisz. Tylko członkowie rodziny mogą zgłosić się z wniskiem do GKRPA, a mąż mówisz, pracuje za granicą. Odpowiedz Cytuj
23 mar 2016 - 14:05:52
Problem w tym, że to nawet nie mąż. Ewentualnie jej rodzice mogliby podjąć takie działania, ale niestety oni też mieszkają daleko. Odpowiedz Cytuj
23 mar 2016 - 16:24:32
Witaj. sluchaj zawsze możesz jej spróbować podsunąć ewentualnie jeszcze ten link: [www.wyhamujwpore.pl] który ją odsyła do poleconego przez WHO testu, który wylicza na określonych przesłankach na ile ktoś ma rzeczywiście problem z alkoholem, albo czy jest w jakims gronie ryzyka. Tylko, że wtedy moze się poczuć urażona. Odpowiedz Cytuj
24 mar 2016 - 16:06:23
Myślę, że dużo ważniejsze mimo wszystko byoby to, żeby koleżanka sama zdała sobie sprawę z tego, że ma problem. Niestety, nie bez powodu na alkoholizm mówi się, że to choroba zaprzeczeń, która wymaga poważnych kroków i ogromnej pracy ze strony osoby chorej. Odpowiedz Cytuj
24 mar 2016 - 16:45:09
Słuchajcie, a jakieś środki farmakologiczne, które ewentualnie można by jej było polecić? Wiem przecież, że są takie, które odrzucają już niemal na sam zapach alkoholu. Odpowiedz Cytuj
25 mar 2016 - 15:07:32
Cześć. To o czym mówisz, że niby „odrzuca na sam zapach alkoholu” (co jest raczej nie prawdą, wiem to z doświadczenia), to disulfiram. Wyjątkowe świństwo, któr ejeśi jest zastosowane, to nwaet nie to, że koleżanka może mieć przykre konsekwencje pod postacią dłuższego męczenia się z zatruciem o całe piekło większe, niż zazwyczaj przy alkoholu, ale może i skończyć się zgonem, jak przegnie. Ja korzystałem z pomocy jednego ośrodka, który możesz znaleźć pod adresem [www.terapie-uzaleznien.com.pl] Tam rzeczywiście pomogli mi z tego dziadostwa wyjść i od dłuższego czasu jestem czysty. Odpowiedz Cytuj
25 mar 2016 - 16:30:02
Widzę, że kolega był w ośrodku Oaza. Słyszałem o tym, kilka osób z mojego otoczenia też tam było. Ale też i kolega ma jak najbardziej rację. Zresztą środki farmakologiczne to nie jest rozwiązanie problemu, gdyż on tkwi również głęboko w psychice chorego. Farmaceutyki moga być zastosowane jedynie jako środki pomocnicze w terapii. De facto najlepiej by było, jeśli jej partner też spotykałby się z terapeutą i przede wszystkim wykazał jej wsparcie, bo ona może też czuć się samotna bez niego, mając na glowie małe dziecko, dom i pracę. Ludzie cierpiący na jakiekolwiek uzależnienie wymagają wsparcia i przede wszystkim kompleksowej terapii. Odpowiedz Cytuj
30 mar 2016 - 10:13:53
Moim zdaniem w przypadku problemu z alkoholizmem warto zastanowić się nad wszywką alkoholową - Esperalem. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod walki z alkoholizmem. Odpowiedz Cytuj
30 mar 2016 - 10:16:45
Polecam przy tym skorzystanie z oferty [www.czasnazdrowie24.pl]

[www.czasnazdrowie24.pl] Odpowiedz Cytuj
07 maj 2017 - 21:30:53
Zanim wyślesz ją do specjalisty porozmawiajcie jaka jest przyczyna tego, że szuka ucieczki w alkoholu. Może ma jakiś problem, który ją gnębi, a nie ma z kim o tym pogadać. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.