Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 gru 2015 - 23:42:29
Czy zmiana krzesła na fotel pomoże coś w tych dolegliwościach u osoby, która pracuje na siedząco?
Czytałam, że dużo takich foteli można znaleźć chociażby tutaj: [www.ergo-fotel.pl] - jestem ciekawa na ile rzeczywiście warto coś takiego wziąć pod uwagę.
Czy ważne jest żeby była regulowana wysokość, czy oparcie również powinno być do regulowania? Odpowiedz Cytuj
25 lut 2016 - 11:31:09
mnie pomogla, fotel kupiłem w salonie meblowym, dopasowany do moich potrzeb, przymierzalem i wybralem właściwy, z internetu nie polecam, bo nigdy nie wiemy czy nam będzie odpowiadał Odpowiedz Cytuj
23 maj 2016 - 21:46:24
Ja uważam, że tylko odpowiedni masaż da rade. Fotel pozwoli na pewno zachować odpowiednią postawę, ale skoro już boli, to znaczy że coś złego już się dzieje. Warto poprosić o pomoc fachowców. Odpowiedz Cytuj
28 maj 2016 - 16:05:53
Bóle pleców związane z siedzącym trybem życia wymagają trochę więcej niż samej zmiany krzesła. Prawdopodobnie zaszły już jakieś zmiany zwyrodnieniowe i to one powodują bolesność. Właśnie dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów - fizjoterapeutów. Odpowiednio dopasowane metody fizjoterapeutyczne pozwolą trochę odciążyć kręgosłup i zlikwidować bolesność. Skuteczna powinna się okazać terapia manualna i w Krakowie można się udać do centrum rehabilitacji [rehabilitacja-rst.pl] - i co warto podkreślić - placówka ma podpisaną umowę z NFZ. Odpowiedz Cytuj
03 sie 2016 - 11:41:54
Fotel na pewno będzie dużo wygodniejszy. Wysokie oparcie i dobre wyprofilowanie pomoże ci utrzymać dobrą postawę, przez co kręgosłup nie będzie tak bardzo obciążony. Pamiętaj też o odpowiedniej wysokości samego siedzenia, jeśli będzie za wysoko lub za nisko, zmęczysz i kark i kręgosłup nachylaniem lub wychylaniem się Odpowiedz Cytuj
25 kwi 2017 - 13:20:56
No tak, siedzenie na niewyprofilowanym krześle może się zacząć objawiać bólami pleców. Wymiana na lepiej dopasowany fotel nie zaszkodzi, ale ja polecałabym też pod wieczór wykonywać jakieś ćwiczenia rozciągające i stabilizujące mięśnie kręgosłupa, żeby nie zaczęły słabnąć, a do tego masaże i ciepłe kąpiele. Ze swojej strony mogę zaproponować masaże na piłce do fitnessu albo rollerze, nie trzeba od razu wyrzucać kasy na masażystę. Odpowiedz Cytuj
31 maj 2017 - 06:04:20
Jak najbardziej zmiana fotela poinna pomów, do tego wykonuj w domu albo na siłowni dużo ćwiczeń wspomagających kręgosłup, dobry będzie też basen, no i koniecznie dobry materac medyczny do spania, najlepiej z sleepmed. Odpowiedz Cytuj
17 wrz 2017 - 17:16:11
Dobry fotel to jedno, ale warto też poświęcić czas by na chwile wstać i się porozciągać. Część ćwiczeń można nawet robić na siedząco (np. odchyły w tył z rękoma za głową)

[mamutpro.pl] - suplementy diety dla każdego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.