Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 gru 2011 - 17:02:21
Witam, właśnie odebrałam wyniki moczu, krwi i TSH. Wyniki krwi wszystkie są dobre, za to jeśli chodzi o wyniki moczu, to są :
BIL - negative
URO - 0,2 E.U/ dl
KET - negative
GLU - negative
PRO - negative
BLO - negative
*LEU - TRACE
NIT - negative
pH - 5,5
SG >=1,030
COL LT. - YELLOW
Nabł. pł. zaleg.
Leukocyt 10-15mg
Niel. bakterie

i wynik TSH = 4,57 uIU/ml

Mam 20 lat, nigdy problemów z tarczycą. Ostatnio bóle brzucha, wzdęcia i ból jajnika, nudności i uczucie pełności po małym posiłku. Jeśli chodzi o te wyniki, czy są powody do zmartwień? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 gru 2011 - 16:01:00
Leukocyty pewnie są 10-15 wpw a nie 10-15mg? tak? zgadza się?
generalnie zalegające nabłonki płaskie i duża luczba leukocytów mogą świadczyć o jakimś stanie zapalnym w drogach moczowych, czy masz jakieś dolegliwości z tej strony? te bóle brzucha gdzie dokładniej są?
co do TSH to ja bym proponował powtórzyć za jakiś czas i dodatkowo oznaczyć FT4 Odpowiedz Cytuj
06 gru 2011 - 18:02:21
Jeśli chodzi o badanie moczu to leukocyty sa zapisane 10-15 mg. Dostałam furaginum, który mam zażywać 10 dni.
Jesli chodzi o tarczycę wczoraj dostałam euthyrox N25 i za dwa tygodnie ponownie mam zrobić wynik TSH. Dodatkowo usg wykazało malą "kropkę" ( na opisie jest napisane hypoecho) na tarczycy. No i dziś odebrałam wyniki ATPO i wyszło 35,3 przy normie 0-12. Co mam o tym myśleć? Czy podwyższony wynik ATPO świadczy o czymś niedobrym? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 gru 2011 - 15:09:54
raczej nie podaje się leukocytów w mg, jeżeli już to w wpw albo w /ul
wynik ten masz napisany ręcznie czy wydrukowany?
co do tarczycy, to najprawdopodobniej jest to niedoczynność tarczycy spowodowana procesem autoimmunologicznym (ch. Hashimoto) ale ja bym jeszcze FT4 zbadał na miejscu lekarza
hipoechogeniczne guzki tarczycy są zawsze trochę podejrzane, czy lekarz zlecił dodatkową diagnostykę tego co znaleziono w USG? Odpowiedz Cytuj
08 gru 2011 - 00:09:49
wynik moczu napisany ręcznie.

jeśli zaś chodzi o usg tarczycy, to lekarka powiedziała, że na razie nic nie będziemy z tym robić tylko co jakiś czas kontrolować czy się nie powiększa, bo póki co jest wielkości 'pieprzyka'. i to póki co tyle. jak będę na wizycie to spytam o te wyniki, o których Pan napisał. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 gru 2011 - 13:54:49
skoro Twój lekarz uznał że wystarczy jedynie kontrola tego guzka to w porządku
co do badania moczu to może po prostu źle przeczytałeś bo było niewyraźne napisane, jestem prawie pewien że tam miało być leukocyty 10-15wpw, co może świadczyć o pewnym stanie zapalnym w drogach moczowych Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.