Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 gru 2011 - 00:51:26
Wpolu gornym prawym dwa slabo wysycone cienie okragle o sr. okolo 15mm.Kat przepony wolny.serce w normie.Co oznacza to rozpoznanie? Odpowiedz Cytuj
01 gru 2011 - 16:08:40
Czekam na odpowiedz juz prawie 24 godziny ,jezeli Pan Doktor nie jest w stanie mi odpowiedziec to prosze chociaz przeslac wzmianke ,azebym nie czekala,Dziekuje Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
01 gru 2011 - 17:41:02
Jesteś bardzo niecierpliwa,trzeba sie właśnie przypomnieć,jak pewnie zauważyłaś na tym forum jest trochę ludzi z nerwicani lękowymi itp.,którzy zadają dziesiątki pytań ,przez co nie trudno kogoś przeoczyć. Odpowiedz Cytuj
01 gru 2011 - 18:34:52
Nerwica lekowa nie ma tu nic do rzeczy,jezeli napisane jest ,ze w ciagu 24 godzin otrzymam odpowiedz ,to powinnam ja uzyskac. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
01 gru 2011 - 19:37:44
Chodziło mi o to ,że przez to jest dużo postów,co powoduje,ze lekarz może przeoczyć i trzeba sie przypominać a nie od razu tak roszczeniowo! Odpowiedz Cytuj
01 gru 2011 - 23:03:03
Widze,ze nie ma sensu sie przypominac,poniewaz lekarz nie reaguje na zadane mu pytania.Zastanawiam sie tylko do czego sluzy ta strona. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
01 gru 2011 - 23:31:42
Jest sens,po prostu nie daje rady odpowiadać na tyle pytań,przecież nie jest tu na etacie,
to forum to jest raczej poradnią ,diagnozę najlepiej postawi lekarz w osobistym kontakcie,a jak nie tym bardziej nie da sie tego zrobić przez internet,
tak jak w Twoim przypadku ,pomyśl skąd lekarz ma wiedzieć co to za cienie jak ich nawet nie widzi,
lekarz rodzinny pewnie więcej by powiedział na temn temat. Odpowiedz Cytuj
01 gru 2011 - 23:42:04
Jezeli nie daje rady odpowiadac ,poprostu niech napisze ,ze czas oczekiwania jest bardzo dlugi.Absolutnie nie prosze o diagnoze ,poniewaz z tym problemem nie udam sie do internetowego lekarza tylko do specjalisty ,a co sie kryje za okraglymi cieniami ,jednak lekarz powinien to wiedziec. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
02 gru 2011 - 14:49:07
Jakby był przy Twoim poście ,nie pisał by o czasie oczekiwania tylko odpowiedział na pytanie, on tu wpada w wolnych chwilach,i czasem jak ktoś się nie przypomni to jego post może zostać niezauważony i "przykryją" go nowe posty .
...to sobie pogadałyśmy... Odpowiedz Cytuj
02 gru 2011 - 16:07:45
Oczywiscie nie bede z Toba polemizowac ,poniewaz tego typu porady ,ktore rozdaje internetowy lekarz nie sa wiarygodne. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 gru 2011 - 13:49:28
Droga Dario, mam nadzieję że taka bezczelna i roszczeniowa jesteś tylko w internecie bo inaczej będziesz miała ciężko w życiu, na szczęście tutaj trafiłaś na cierpliwego i wyrozumiałego gościa który Ci jednak odpisze

cienie okrągłe w płucu zawsze powinny zostać wyjaśnione, ponieważ niekiedy mogą być to nowotwory złośliwe, inne możliwe przyczyny to jakieś łagodne zmiany, stany zapalne lub tak zwane ziarniniaki, pokaż wynik badania lekarzowi, bardzo możliwe że trzeba będzie wykonać tomografię komputerową a może nawet bronchoskopię, więcej Ci nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ mam za mało informacji o tobie

jeszcze odnośnie forum, to informację o tym że odpisuję w ciągu 24h umieścili administratorzy, ja administratorem nie jestem i nie odpowiadam za to co napisali a moje moce przerobowe też są ograniczone, ponieważ mam też życie osobiste i jest też coś takiego jak zmęczenie
nie płacisz więc nie możesz żądać, możesz co najwyżej poprosić... Odpowiedz Cytuj
04 gru 2011 - 02:00:34
Witam Pana Doktora ,jestem bardzo wdzieczna za informacje.Wobec tego administrator ma wine ,a nie Pan .Chcialabym Pana bardzo przeprosic.Kwestia ta dotyczy nie mnie ,a inna osobe.Pragne nadmienic,ze nie wystepuja zadne inne objawy niepokojace za wyjatkiem napadowego kaszlu.Jest to osoba w wieku 55 lat kobieta,ktora nigdy nie palila.Doktor prowadzacy zlecil RTG i po uzyskanie wyniku ,absolutnie wykluczyl gruzlice .Natomiast zlecil antybiotyk przez okres 2 tygodni.Zdaje sobie z tego sprawe co moga oznaczac okragle.W rozpoznaniu lekarz napisal :w gornym polu dwa okragle slabo wysycone cienie w prawym plucu wielkosci okolo 15mm.Bardzo prosze o informacje .Dziekuje Odpowiedz Cytuj
04 gru 2011 - 02:10:37
Panie Doktorze nie jestem ani rozczeniowa ,ani bezczelna .Poprostu chcialam tylko fachowej odpowiedzi . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 gru 2011 - 21:04:06
tak jak pisałem Ci wcześniej, te cienie okrągłe mogą mieć charakter zapalny, dlatego prawdopodobnie lekarz zdecydował o zastosowaniu antybiotyków, podejrzewam że po okresie leczenia antybiotykami będzie chciał powtórzyć badanie RTG klatki piersiowej, jeżeli nadal utrzymywałby się te cienie okrągłe i nie zareagowałyby na antybiotyk to będzie to wskazanie do wykonania szerszej diagnostyki, w pierwszej kolejności tomografia komputerowa klatki piersiowej a w razie konieczności bronchoskopia z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego Odpowiedz Cytuj
04 gru 2011 - 21:36:42
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz,jak wiec narazie nie ma powodow do obaw. Odpowiedz Cytuj
04 gru 2011 - 21:36:43
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz,jak wiec narazie nie ma powodow do obaw. Odpowiedz Cytuj
04 gru 2011 - 21:36:44
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.