Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 cze 2009 - 10:51:21
Mój problem jest następujący.
Mam 28 lat. Od jakiegos czasu (ok. 1,5 miesiąca) mam kłujący ból w dole brzucha po lewej stronie.
Prawdpodopodobnie zaczęło się to, jak dla mnie, po bardzo dużym stresie.
Rano wstając z biegiem dnia zaczynało mnie lekko pobolewać, a po południu kłuło coraz bardziej. Jak bolało więcej to zaczynałem o tym myśleć i nakręcałem się. Zdarzało się tak, że miałem nagły atak bólu w ciągu dnia, temperatura ciała rosła w ciągu kilku minut do ok. 38 - 38,5 st.C. Jak się czymś zająłem i nie myślałem o tym to w ciągu 10 minut temp. wracała do normy i przestawało mnie boleć. Poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu i stwierdził - zespół jelita drażliwego. Po badaniu palpacyjnym brzucha stwierdził, że mam "tkliwe" jelito grube w miejscu esicy. Dostałem debridat i atarax. Poczułem się trochę lepiej. Za kilka następnych dni znów zacząłem o tym myśleć co mi może dolegać, zaczałem szukać na necie chorób. Znów czułem się gorzej, temperatura ciała była prawie cały czas w okolicy 37, ale poniżej.
Myślałem coraz więcej o tym co mi może dolegać i znajdować sobie choroby coraz groźniejsze z rakami włącznie. Straciłem apetyt, rano miałem bardzo duże mdłości. W ciągu 2 tygodni schudłem 4-5 kilo. Wróciłem do ataraxu, przestałem się tak bardzo stresować ? apetyt wrócił i rano już się lepiej czułem.
Zaznaczam, że objawy nasilają się z biegiem tygodnia. Tzn. - w piątek po pracy wyjeżdzam na wekend, gdzie mam czas na relaks. Ból się zmniejsza lub praktycznie całkiem znika. W poniedziałek do pracy. W tym dniu jest jeszcze OK. W środku tygodnia wracając do domu czuje napięcie mięśni brzucha po lewej stronie (moim zdaniem wtedy nie są to jelita). Jak w tym czasie po całym dniu pracy położę się na chwile to wtedy czuje ból po lewej stronie w dole brzucha i jest to ból już w okolicach esicy. Czasem ten ból przechodzi na plecy.
Poszedłem do proktologa. Po wywiadzie stwierdził - zespoł jelita drażliwego. Miałem badanie rektoskopie (na około 20 cm) i stwierdził, że jest wszystko OK. Dostałem od niego buscopan oraz Polprazol. Dodatkowo powiedział, że powinienem wykonać kolonoskopie pod znieczuleniem, ale przy następnej wizycie (która wypada w połowie lipca) podejmiemy decyzje.
Po lekarstwach od proktologa nie czułem żadnej różnicy. Poszedłem do gastrologa i po wywiadzie i badaniu palpacyjnym stwierdził, zespół jelita drażliwego na płaszczyźnie psychogenicznej. I też dla świętego spokoju zalecił kolonoskopie.
Dodam, że w między czasie robiłem badania (morfologia ? wszystko w normie, OB. ? 2, CRP ? ujemne, 3 x test na krew utajoną ? wynik ujemny, aspat, alat - ok). Pozostają mi jeszcze lamblie i ogólnie pasożyty. USG jamy brzusznej OK. RTG odcinka lędźwiowego ? skolioza.
Nigdy też nie miałem krwi na stolcu.
Jak miałem 9 miesięcy miałem wgłobienie jelita (prawdopodobnie było ono rozciągane ? nie było wycinane) i wieku 14-15 lat usunięcie wyrostka. I lekarze podejrzewają, żę mogą to być zrosty ? ALE ? operacje były po prawej stronie, a mnie boli po lewej oraz dlaczego dopiero po 15 latach zaczęło bolec??

Nie mam również problemów z wypróżnianiem ? codziennie rano o stałej porze, ok. godz 7.00. Jeśli wyjdę z domu dużo wcześniej lub jeśli prześpie moją godzinę wypróżniania to zazwyczaj załatwiam się na drugi dzień.
Jednocześnie długo przed początkiem tych problemów z bolącą lewą stroną, moje stolce były rozluźnione. Na papierze zostawały, jakby kawałeczki śluzu ? proktolog stwierdził, że tym mam się nie przejmować i że świadczy to o bardzo szybkiej przemianie materii. Na chwilę obecną jeśli chodzi o stolec to zrobił się twardszy i praktycznie nie ma kawałeczków śluzu (jeśli oczywiście był to śluz).
Jeśli chodzi o wypróżnianie to zawsze robie to tylko w domu. Mam jakby zakodowane, żeby nie ?robić tego? w innych miejscach. W ciągu dnia spędzam duże ilości za kierownicą. I jeśli wyjade z domu bardzo wcześnie to oczywiście się nie wypróżnie. Mam takiego klienta, do którego jak przyjeżdżam i przekraczam próg jego firmy (choć wcześniej w ogóle nie miałem potrzeby) to zaczynam mieć coraz silniejszą potrzebe oddania stolca i musze iśc do toalety. Jest to jeden tylko taki przypadek ? a bardzo często odwiedzam różnych klientów o różnych porach.

W ubiegłym tygodniu zrobiłem sobie dłuższy weekend ? wziałem wolne i wyjechałem odpocząc. Miałem do dyspozycji piątek, sobote i niedziele. W niedziele dopiero odczułem poprawe. Wróciłem do wieczór. Czułem się dobrze. Nawet temperatura wróciła do normy ? 36,6. W poniedziałek jadąc do pracy czułem tylko od czasu do czasu taki jakby tik nerwowy po lewej stronie brzucha ? jakby ciągnęło mi mięsnie po lewej stronie i bardzo sporadycznie miałem wtedy kłucie z dole brzucha. Czułem się naprawde dużo lepiej. Od środy znów się zaczęło. Napierw napięcie po lewej stronie brzucha (oo klatki piersiowej w dół) a potem przeszło na kłucie w jelicie.

Nie wiem już co mi może dolegać i co to może być. Jeśli ktoś miał podobne objawy proszę o informacje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 cze 2009 - 11:07:46
to o czym tak szczegółowo napisałeś wskazuje faktycznie na jakieś zaburzenia na tle psychogennym, związane ze stresem, napięciem, może jakimiś lękami, pisałeś że po lekach było lekiej, jeden z tych leków działał rozkurczowo i poprawiał perystaltykę jelit, drugi natomiast działał uspokajająco

większość badań masz zrobionych i są prawidłowe, można jeszcze zrobić badanie kału na pasożyty, tak jak pisałeś, no i ewentualnie kolonoskopię dla wykluczenia jakichś nieprawidłowości organicznych, może jakieś uchyłki, zrosty (tak jak pisałeś) lub coś innego

jesteś osobą nerwową? często masz wrażenie że przejmujesz się czymś niepotrzebnie? miewasz jakieś lęki? Odpowiedz Cytuj
06 cze 2009 - 11:31:40
Dziękuję za odpowiedź.
Nie wiem jak mam odpowiedzieć czy jestem osobą nerwową - jak się na coś denerwuję to trzymam to w sobie i nie "pokazuje" nerwów na zewnątrz. Ale za to bardzo się przejmuje się w pracy oraz jak np ktoś dla mnie bliski ma problemy ze zdrowiem. I tak było ostatnio - tzn po bardzo silnym stresie zaczelo mnie bolec w dole brzucha.
A co lęków to mam obawy i bardzo często o tym myśle ze te moje problemy to rak!

Bardzo mnie też stresują sytuacje, jak gdzies idę i muszę stać w kolejce - np teraz jak chodzę po lekarzach. Wtedy zaczyna mnie boleć brzuch ze stresu a za chwilę kłucie w dole brzucha.

Kiedyś miałem taki przypadek przez stres, że zaczęło mnie boleć w okolicach woreczka żółciowego. Najchętniej wtedy spałem, bo nic nie bolało. Byłypodejrzenia kamieni. Ale USG było OK. Poszedłem do lekarza i po rozmowie i mojej sugestii, że może to być "pewna" choroba (nie pamiętam jaka to teraz nazwa, ale polega ona na tym, że przez stres, występują objawy kamicy we woreczku żółciowym). Dostałem tabletki uspokojające. Po wyjściu z gabinetu jak ręką odjął przestało mnie wszystko boleć i tabletki okazały się niepotrzebne.

Jednak wcześniej nic mnie tak nigdy długo nie bolało.
Może też mieć wpływ to, że od czasu mojego wyrostka tzn około 14 lat temu nie chorowałem i nie chodziłem do lekarza. Od czasu do czasu robiłem sobie tylko badania krwi. Odpowiedz Cytuj
06 cze 2009 - 11:57:28
Dodam może jeszcze jedną rzecz.
Kiedyś mój dzień wyglądał następująco:
- rano śniadanie - np bułka.
- w pracy ok. 10 jakiś jogurt
- o 12 śniadanie w pracy
- ok. 17 obiad - duże ilości - mogę to opisac w ten sposób, że mój cały obiad mogłby bez problemu wystarczyć na 2 lub 3 osoby
- wieczór spora ilość słodyczy i jogurt 500g.

Mniej więcej w jednym okresie czasu silne nasilenie stresu połączone było z tym jak zrezygnowałem z jedzenia słodyczy i jogurtu na wieczór. Dodatkowo zaczałem ćwiczyć.
I na początku myślałem, że ten ból w dole brzucha to jest z przemęczenia mięśni. Zaprzrstałem ćwiczeń, jednak ból został.

Jeśli chodzi o moje wypróżnianie to zawsze odkąd pamiętam to były to bardzo duże ilości i to prawie codziennie. Później się ten stolec rozluźnił trochę, a teraz na nowo jest twrdszy. Jednak już w nie takiej ilości - może to być związane, że wieczór już tyle nie jadam.
Jednak wydaje mi się (może to być złudzenie, bo wcześniej nie przywiązywałem do tego wagi), że stolec jest jakby trochę węższy - tzn. jego średnica w tej chwili to około 3-4,5 cm.
I to też daje mi do myślenia czy czasem nie jest zwężone jelito grube (np rak w esicy). NIe odczuwam bólu przy oddawaniu stolca. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 cze 2009 - 22:45:11
rak jelita grubego praktycznie nie zdarza się w tym wieku! jest to chyba ostatnia choroba której bym szukał, poza tym w prawie wszystkich przypadkach dał by on pozytywny wynika w badaniu na krew utajoną

jak wrócisz do proktologa to zdecyduj się na kolonoskopię, będziesz miał święty spokój i pewność, że to nie rak

wszystko wskazuje, że to jednak zaburzenia na tle psychogennym i myślę że z tym powinieneś postarać się coś zrobić, zapytaj lekarza o jakiś lek uspokajający/przeciwlękowy Odpowiedz Cytuj
07 cze 2009 - 11:54:04
Dziękuje bardzo za odpowiedź.
Nasuneło mi się jeszcze kilka pytań:
1. Czy z powodu, ze sporo szukam na necie na temat tego co mi może dolegać, może się zdarzyć tak, że zaczynam odczuwać różne inne dolegliwości?? Np. coś w rodzaju parcia na stolec - a jeśli chciałbym się wypróżnić to nie da się. Zaznaczam, że wypróżniam się tylko raz dziennie - codziennie rano. Potem jak o tym mysle, że mnie boli, to "tak jakby" odczuwam potrzebe oddania stolca. Jak zajmę się czymś to o tym zapominam o jest wszystko OK.
2. Czy jeśli kilkanaście lat temu miałem 2 operacje na prawej stronie brzucha (wgłobienie jelita, wyrostek) to moge odczuwać ból od zrostów własnie w miejscu esicy??
3. Czy duże tempo życia w ciągu tygodnia (dużo obowiązków w pracy) może powodować napięie mieśni brzucha, które potem odbijają się tym, że odczuwam ból w jelitach??
4. Jeśli lekarze u których byłem (pierwszego kontaktu, gastrolog i proktolog) podejrzewają IBS lub IBS na tle psychogenicznym to czy może się to objawiać tym ze ból jelit odczuwam tylko od stresu czy napiętego tygodnia pracy?? Nie odczuwam nasilenia bólu np od pokarmów, które zjadam. Przy IBS nie można podobno jest czekaolady czy tłustego - natomiast mnie się wydaje, że jak zjem takie rzeczy to nie odczuwam zwiększonego bólu.
5. Czy ból, który głownie odczuwam w dole brzucha w okolicach esicy, może czasem promieniować lub przesuwać się na plecy?? Tak się czasem dzieje, że jak mnie boli z przodu i wtedy wypne brzuch mocno do przodu to czasem ból przechodzi na plecy.
6. Czy ból, który odczuwm wcześniej doporowadził mnie do takiego stanu, że zaczęło mi się robić nidobrze, nie miałem ochoty na jedzenie, mógł wywołać nerwicę i doprowadzić,że w ciągu 2 tygodni schudłem 4 kilogramy?? Później wyjechałem na wekend i objawy mineły i wrócił apetyt jednak waga została na poziomie 90 kg. Dodam, że mam 194 cm wzrostu i na wieczór przestałem jeść tak duże ilości pokarmów.
Dziękuję z góry za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 cze 2009 - 19:45:29
1. oczywiście że tak, szukasz dużo w internecie ponieważ martwisz się o swoje zdrowie, a to wywołuje negatywne emocje które, stres a to powoduje skurcz mięśni narządów wewnętrznych co może być powodem bólu

2. to było dość dawno i po drugiej stronie jamy brzusznej więc sądzę że to raczej nie to, ale nie da się wykluczyć

3. tak, dużo obowiązków i szybkie tempo życia powoduje napięcia i stres a to patrz punkt 1 winking smiley

4. IBS może mieć różne przyczyny, u niektórych sytuację pogarszają niektóre pokarmy (mleko, ser, czekolada) a u innych stres, wszystko zależy od Twoich obserwacji, jeśli pokarmy nie są problemem to nie musisz ich unikać

5. może tak być, np. wrzody i kamica żółciowa promieniują do łopatek, a nie bolą np. nogi? nie drętwieją?

6. przy braku apetytu 4 kg w ciągu 2 tygodni to jest możliwe Odpowiedz Cytuj
07 cze 2009 - 20:00:09
Ad.5. Nogi nie drętwieją i nie bolą.

Dziękuję za odpowidzi - trochę się uspokoiłem.

I tak jak już pisałem wcześniej - mamy wekend i rzadko odczuwam ból.
Czasem tylko pobolewa z przodu brzucha lub na plecach.

Wczęsniej pisałem o tym, że miałem RTG kręgosupa lędźwiowego. Mam skolioze (o czym pisałem) i jeszcze jedną rzecz - cofniętą lordozę (kręgosłup jest w tym miejscu prosty). Dodatkowo lekarz powiedział, że mam bardzo duże przerwy między kręgami. Czy skolioza i cofnięta lordoza może dawać takie bóle w okolicach jelit i na plecach?? Odpowiedz Cytuj
07 cze 2009 - 20:03:25
Jutro rano wybieram się na badania na lamblię i pasożyty. Nasuneło mi się pytanie czy od jakichś pasożytów mogę mieć własnie takie objawy??

Czy temperatura w zakresie 36,6 - 37,1 to jest normalna?? wcześniej zawsze miałem 36,6 a od czasu jak mam problemy to własnie jest w tym zakresie. Jak się wyciszę wieczór to spada na 36,6, a jak zaczne cos robić to rosnie na 36,8 do 37,1. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 cze 2009 - 10:50:08
nie da się wykluczyć że problemy z kręgosłupem mogą dawać dolegliwości bólowe pleców, natomiast nie słyszałem o tym żeby powodowały bóle np. jelit

temperaturę mierzysz pod pachą?
temperatura o której piszesz jest w normie, nie można tutaj mówić nawet o stanie podgorączkowym, to normalne że w trakcie jakiejkolwiek aktywności temperatura ciała nieznacznie wzrasta

infekcje pasożytami przebiegają różnie, czasami są bezobjawowe, czasami mogą występowac pojedyncze objawy jak bóle brzucha, nudności, biegunki a innym razem są bardziej uogólnione, nie da się tego jednoznacznie stwierdzić bez badań, poprostu trzeba je zrobić Odpowiedz Cytuj
08 cze 2009 - 11:03:33
Temperaturę mierzę właśnie pod pachą, choć z tego co wiem mierzenie w tym miejscu nie jest zbyt dokładne.

Dzieki za odpowiedz Odpowiedz Cytuj
07 lip 2009 - 12:53:33
Witam.
Mam następujące pytanie - czy wszystkie dolegliwości, które wcześniej napisałem (w pierzym moim pytaniu na formu)mogą być nerwobólami??
Pytam ponieważ, ból z dołu brzucha po lewej stronie (kłuło mnie w okolicach esicy), zaczyna pomału przechodzić na plecy w okolice kręgosłupa. Codziennie po pracy, jak już jestem w domu, zaczyna mnie rozpierać z okoliach kręgosłupa na dole - tak jak wcześniej w okolicach esicy tylko teraz w tyle.Jeśli mnie to boli i położę się, a jestem zmęczony to bez problemu się uśpie. Ból mnie nie budzi podczas snu (w noccy jak i podczas drzemki). Jeśli się obudze po takiej drzemce to w momencie jak otworze oczy to na nowo zaczyna mnie bolec w plecach. Jak przyjdzie wekend to w ciągu dnia jest wszystko w porządku - tylko od czasu do czasu zaboli mnie lekko jelito grube - takie ukłucie w okolicach esicy (jak miałem wcześniej)

Dzisiaj bede odbieral wyniki z krwi - morfologia, OB i CRP. Jakie mógłbym wykonać jeszcze badania z krwi, aby sprawdzić dlaczego mam takie dolegliwości.
Doadam, że czekam jeszcze na kolonoskopie, ponieważ wcześniej ból był tylko w dole brzucha po lewej stronie.

Robiłem kilka razy test na krew utajoną - wynik ujemny. Czy pomimu wyniku ujemnego, mogę mieć raka jelita?? Byłem u proktooga i miałem robioną rektoskopię i wg niego wszystko jest OK. Ale skąd te bóle??

Dodam, że biorę atarax i buscopan - ze względu na jelita.

Czy ból jaki odczuwam, że może pochodzić z rozluźnienia mięśni, które podczas mojej pracy w ciągu dnia (pracuje w biurze)są ciągle napięte i rozluźniają się dopiero w domu??

Czy napięcie mięśni gładkich w brzuchu może powodoać ból powłok mięśniowych brzucha tak jak to jest w przypadku przemęczenia mięśni w nogach, np po długotrwały wysiłku?? Opierając się plecami o oparcie i dotykając lekko lewą stronę brzucha łokciem i ręką czuję tak jakby ktoś mi wbijał igły do brzucha. jeśli powtórze zaraz ucisk brzucha dłonią to nić nie boli.

Czy moje objawy mogą być spowodowane??

Dodatkowo od kilku dni pojawiły mi się objawy taki jak w przypadku jelita drażliwego - wstaje rano i zaraz po śniadaniu mogę iść do WC - tak mam odkąd pamiętam. Prawie nigdy nie oddaje stolca w ciągu dnia. Ale od kilku dni odczuwam potrzebe pójścia w ciągu dnia do WC oddać stolec.
Początki tych moich dolegliwości zaczęły się zaraz po przeżyciu przeze mnie ciężkiego stresu i zbiegło się to również z tym jak zaczałem ćwiczyć.
Od tego też czasu mam problemy ze stolce - który raz jest normalny, raz luźniejszy. Niezależnie jaka jest jgo konsystencja to na papierze zostaje jakiś płyn o zabarwieniu stolca, tak jakby jelita moje były tym czymś pokryte. Dzisiaj po wypróżnieniu (dodam, że wczoraj jadłem jagody, po których z tego co wiem stolec powinien być twardszy) miałem luźny stolec - od którego w wc zaczeły w wodzie odchodzić takie smugi tego własnie płynu jaki mi zostaje na papierze. Nadmienie, że pije też mielony len - może to z tego.

Być może jestem przewrażliwiony, ale przeszkadza mi ta cała sytuacja, któr trwa już prawie 4 miesiące.
Być może problem tkwi w mojej głowie - sam już nie wiem.

Proszę o odpowiedź czy ktoś z Was ma podobne problemy.
Dziękuje.

Odkąd pamiętam, też to zaraz po wypiciu odrobiny alkoholu czuję mrowienie w okolicach odbytu (tak jakby drgały mi mięśnie), które ustępuje po jakimś czasie.

Czy ktoś z Was ma taki problemy?? Odpowiedz Cytuj
18 lip 2009 - 01:23:02
Pomocy!!
Prosz o odpowiedz na wczesniejsze moje pytanie.

Moje bóle nadal nie przeszły.
Dziwne jest to, że zaczeły się w okolicach jelita grubego - w miejscu esicy.
Potem jak pisalem przeszły na plecy.
Był okres przejsciowy - raz bolalo na plecach raz z przodu brzucha.
Teraz ból w plecach i z przodu brzucha w okolicach esicy jest sporadyczny.
Natomiast cały czas wydaje mi się tak jakbym coś miał po lewej stronie brzucha wzdłuż pionowego odcinka jelita grubego. Próbowalem sobie sprawdzić dłonmi czy coś tam jest poprzez uciskanie tej strony brzucha. Wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Czy takie uczucie wzdłuż pionowego odcinka jelita może być spowodowany, że dość częśto uciskam to miejsce?? Dodatkowo po wypróżnieniu (które jest codziennie rano) mam czasem uczucie jakbym musiał iść do WC jeszcze raz - choć wiem, że i tak nic więcej nie zrobie. Konsystnencja stolców, też nie może się ustabilizować (raz normalne, raz luźniejsze. Czasem tak mam (mam tak od bardzo dawna, ale dopiero teraz zaczałem na to zwracać uwagę), że jeśli wybieram się do znajomoych, bądź do rodziny, zaczynam mieć wzdęcia i wiatry(co mnie krępuje), które się nasilają w takich sytuacjach. Jak przeleje mi się w jelitach coś to potem nasłuchuje to czy będzię się więcej przelewać - przelewanie wtedy wzrasta do momentu jak nie przestane o tym myśleć. Czasem mam też tak, że jakiś odcinek jelita zaczyna mi pulsować (drgać) przez kilka sekund.

Miałem robione 2 x USG jamy brzusznej, badanie na pasożyty, lamblie, kilka razy badanie na krew utajoną, kilka razy badanie krwi (morfologia) - wszystko jest w porządku.
OB - 1
CRP - ujemne.

Ciągle mnie martwi myśl, że mogę mieć jakiegoś guza - który jak ugniata jelito to boli z przodu brzucha a jak w dole pleców to, że ugniata kręgosłup.

Czy jeżeli miałbym jakiegoś guza w jamie brzusznej (np. rak jelita grubego) to czy wyszłoby mi w badanich o jakich pisałem wyżej?? Czy pomimo ujemnego wyniku na krew utajoną można mieć raka jelita grubego??

Nawiązując do poprzedniego mojego wątku - to przez okres 2 tygodni wracając po pracy w domu zaczynało mnie boleć w plecach - taki rozpierający ból. Natomiast w drugim tygodniu pracy przez 2 dni wracałem bardzo późno do domu i w tych godzinach co zazwyczaj miałem taki rozpierający ból w plecach byłem w pracy - wtedy nie odczuwałem tego bólu. Nawet po pracy w tych dniach nic nie bolało.

Wiem, że te moje problemy mogą być smieszne, ale przestaje sobie radzić już z tym bólem, o którym ciągl myśle. Choć ból ten już jest dużo mniejszy w porównaniu z początkiem moich problemów.

Czy ktoś miał takie dziwne i może śmieszne problemy???? Odpowiedz Cytuj
23 lut 2010 - 19:02:34
Witam. Mam 18 lat i od 8 miesięcy mam krótkotrwałe bóle w dolnej części brzucha po lewej stronie. Byłam już z tym problemem u kilku lekarzy, miałam robione następujące badania: morfologie, badanie moczu i USG jamy brzusznej które nic nie wykazały. Ból najczęściej dokucza mi zaraz po przebudzeniu. Jeżeli ból jest silniejszy brzuch staję się twardy. Mam także problemy z przybraniem na wadzę od ponad roku ważę 48 kg. Jeżeli ktoś słyszał jaka choroba może się za tym kryć proszę pilnie o odpowiedź. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 lut 2010 - 18:36:02
a miesiączkujesz regularnie?
u ginekologa byłaś aby zbadał czy wszystko od tej strony jest OK?
gdy pojawiają się lub nasilają bóle pojawia się też parcie na stolec?
czy wypróżnienie przynosi Ci ulgę w dolegliwościach?
czy jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz?
stolec jest raczej prawidłowy czy masz z nim jakieś problemy? Odpowiedz Cytuj
25 lut 2010 - 22:17:26
Tak miesiączkuje regularnie, wizytę mam w przyszłym tygodniu u ginekologa, nie mam przy silnych bólach parcia na stolec, a jeżeli już się zdarza że idę się opróznic w trakcie bólu, ból jest silniejszy. Tak jestem dość nerwową osobą i często się stresuje. Stolec jest prawidłowy. Odpowiedz Cytuj
25 lut 2010 - 22:18:08
Tak miesiączkuje regularnie, wizytę mam w przyszłym tygodniu u ginekologa, nie mam przy silnych bólach parcia na stolec, a jeżeli już się zdarza że idę się opróznic w trakcie bólu, ból jest silniejszy. Tak jestem dość nerwową osobą i często się stresuje. Stolec jest prawidłowy. Odpowiedz Cytuj
25 lut 2010 - 22:18:14
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 lut 2010 - 18:27:34
wydaje mi się że trzeba poczekać do wizyty u ginekologa, to może być sprawa ginekologiczna, może trzeba będzie zrobić USG narządów rodnych

przy zaburzeniach motoryki jelit na tle nerwowym zazwyczaj dolegliwości bólowe mają związek ze zwiększoną częstością wypróżnień i ustępowaniem dolegliwości po wypróżnieniu Odpowiedz Cytuj
19 cze 2010 - 19:28:59
kato mam nadzieje, ze czujesz sie juz lepiej. Pisales o swoich problemch dosc dawno, i mam nadzieje, ze juz sobie poradziles z bolami brzucha. Natomiast jezeli wciaz Ci doskwiera ten bol to mysle, ze Twoich wypowiedzi wynika, ze jest on zdecydowanie wynikiem silnego stresu. Nie jestem lekarzem, ale rowniez bylam pod wplywej ogromnego stresu przez ponad pol roku czego wynikiem staly sie wszelkiego rodzaju nerwobole. Brzmisz troche jakys sobie wyszukiwal schorzenia, wmawial sobie raka etc. Nie chce byc niegrzeczna, ani przeprowadzac rozpoznania chorobotworcze, bo jak wspomnialam nie jestem lekarze, ale jesli szukasz porady, to mysle, ze powinienes sie zglosic do terapeuty i sprobowac ziolowych srodkow uspokajajacych. Zycze Ci duzo zdrowia i pogody ducha. Odpowiedz Cytuj
18 lut 2012 - 16:06:31
Kato. przeczytalam twoje problemy pamietaj otym ze stres nerwy to najgorsze co moze byc potrafi wywolac wszystko ja mysle ze masz to na tle nerwowym powines wziasc sie za leczenie ukladu nerwowego to jest szczera prawda ja w szwoim zyciu przeszlam duzo nawet bylam juz u gory ale dostalam jeszcze jedna szanse od Boga to moja najleprza terapia dla Ciebie z szczerego Serca pozdrawiam .K Odpowiedz Cytuj
19 lut 2012 - 10:33:51
Kato chcialam tobie jeszcze powiedziec ze jak w organizmie jest brak witamin ktore sa podstawa do zycia to tez sa problemy witaminy B,B1,B6.B12,B2 C,D3,A,E Cynk i Selen razem Clciumi ,Magnes czeba jesc duzo salaty lodowej tak sie nazywa,pietruszki cukinie ogorki zielone jabka zielone hleb razowy i ziarna dyni i slonecznika duzo i pic wode malo gazowana 2,1/2 czyli 2litry i pol dzienie jak najwiecej zielonego zeby jelita dobrze pracowaly i pieczone zielone jabka sok z cytryny pic bez wody przez tydzien i czeba sie pilnowac mieso piersi z kurczaka indyka kacze wolowina pamietaj tylko zeby ogorka nie laczyc z pomidorem tylko osobno bo ogorek po polaczeniu pomidora wydaje trucizne rob sobie saladki pora papryka zielona i zolta kukurydza groszek zielony pietruszka zielona i fasolka zielona i to wszystko wymieszac i odrobine solo i pieprzu i dodac oliwez oliwek Odpowiedz Cytuj
19 lut 2012 - 10:36:21
Kato chcialam tobie jeszcze powiedziec ze jak w organizmie jest brak witamin ktore sa podstawa do zycia to tez sa problemy witaminy B,B1,B6.B12,B2 C,D3,A,E Cynk i Selen razem Clciumi ,Magnes czeba jesc duzo salaty lodowej tak sie nazywa,pietruszki cukinie ogorki zielone jabka zielone hleb razowy i ziarna dyni i slonecznika duzo i pic wode malo gazowana 2,1/2 czyli 2litry i pol dzienie jak najwiecej zielonego zeby jelita dobrze pracowaly i pieczone zielone jabka sok z cytryny pic bez wody przez tydzien i czeba sie pilnowac mieso piersi z kurczaka indyka kacze wolowina pamietaj tylko zeby ogorka nie laczyc z pomidorem tylko osobno bo ogorek po polaczeniu pomidora wydaje trucizne rob sobie saladki pora papryka zielona i zolta kukurydza groszek zielony pietruszka zielona i fasolka zielona i to wszystko wymieszac i odrobine solo i pieprzu i dodac oliwez oliwek Odpowiedz Cytuj
19 lut 2012 - 10:36:49
19 lut 2012 - 10:37:39
19 lut 2012 - 10:41:24
Kato chcialam tobie jeszcze powiedziec ze jak w organizmie jest brak witamin ktore sa podstawa do zycia to tez sa problemy witaminy B,B1,B6.B12,B2 C,D3,A,E Cynk i Selen razem Clciumi ,Magnes czeba jesc duzo salaty lodowej tak sie nazywa,pietruszki cukinie ogorki zielone jabka zielone hleb razowy i ziarna dyni i slonecznika duzo i pic wode malo gazowana 2,1/2 czyli 2litry i pol dzienie jak najwiecej zielonego zeby jelita dobrze pracowaly i pieczone zielone jabka sok z cytryny pic bez wody przez tydzien i czeba sie pilnowac mieso piersi z kurczaka indyka kacze wolowina pamietaj tylko zeby ogorka nie laczyc z pomidorem tylko osobno bo ogorek po polaczeniu pomidora wydaje trucizne rob sobie saladki pora papryka zielona i zolta kukurydza groszek zielony pietruszka zielona i fasolka zielona i to wszystko wymieszac i odrobine solo i pieprzu i dodac oliwe z oliwek i wymieszaj to razem zdrowe i pomocne pozdrawiam i zycze tobie duzo zdrowia bo jestes mlodym czlowiekiem 28 lat to tylko zyc .K Odpowiedz Cytuj
19 lut 2012 - 11:17:01
Kato musisz duzo spacerowac i jesc malo a czesciej pozdrawiam.K Odpowiedz Cytuj
19 lut 2012 - 11:17:02
Kato musisz duzo spacerowac i jesc malo a czesciej pozdrawiam.K Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.