Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 lis 2011 - 23:38:24
Może tak dla poprawienia samopoczucia tu się zarejestrowałam,ale różnie to jest.
Jako 5,5letnie dziecko chorowałam na raka. Guz lewej nerki (Guz Williamsa)był bardzo duży i z tego powodu została usunięta nerka,chemia,naświetlanie jednym słowem męczarnia.Jednak trudno to zapomnieć. Minęło sporo lat. Czas temu bardzo bolał mnie brzuch.Bardzo silne bóle nie pozwalały mi leżeć,spać,siedzieć. Po wizycie u lekarza rodzinnego stwierdzono,że wyrostek. Natomiast przyznam się szczerze,że nie uwieżyłam ponieważ ból zmienił miejsce z prawej strony na podbrzusze.Podejżewałam zapalenie przydatków ponieważ 1raz w życiu na wiosnę tego roku zaziębiłam pęcherz. I tak też było zapalenie przydatków po prywatnej wizycie u ginekologa. Do czego zmierzam.Podczas moich bóli w brzuchu wyczułam guz,na moje odczucie spory. Z tego wszystkiego zapomniałam także i na tym się skoncentrować. Ginekolog wykonał również USG prawej nerki jest bez zmian. Tyle dobrego.
Mam wątpliwości ponieważ mój brzuch jest trochę umięśniony,urodziłam także dwoje dzieci.Guz wyczuwam w okolicy pępka.Zaczynam się tym denerwować i planuję wybrać się na USG jamy brzusznej.
Miesiąc temu robiłam również wyniki wyszły dobrze,jutro powtarzam mocz na zalecenie ginekologa.Następnie z tymi wynikami wybieram się na wizytę w grudniu oraz wykonanie badania cytologicznego. Nie boję się tyle raka co tego męczącego leczenia,jak sobie pomyślę,że znów wymioty i łysina to wracają wspomnienia. Jako dziecko byłam pod kontrolą bardzo długo,aż przyszedł czas kiedy stwierdzono,że można kontrole zakończyć i badać się samemu gdy tylko coś będzie się dziać wtedy zgłaszać się na tzw."stare śmieci do szpitala".
Mam problemy również z dietą,nie mogę jadać rzeczy nieco tłustych co powoduje u mnie biegunki zle samopoczucie.Jadam warzywa,owoce,surówki duszone mięso. Jestem bardzo szczupła,nie przybieram na wadze jem jak własne dzieci czyli niewiele i niestety nie potrafię zjeść więcej jak powinna to robić dorosła osoba.
Najgorsza rzecz jaka mi się wydarzyła po chemii z dzieciństwa to koszmar z zębami sypały się jeden za drugim. Ostatnie mleczne wypadły mi gdy byłam w 6klasie podstawówki. Potem zamiast wyrosnąć stałe,to wyrosły mi na podniebieniu dwa zęby.Chyba takich rzeczy się obawiam to wyrok,który wlecze się do końca i zostawia ślady w organiźmie.Proszę o podpowiedź aby lżej iść na badanie i nie mieć czarnych myśli winking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 gru 2011 - 14:35:34
myślę że nie masz się co za bardzo martwić tym wyczuwanym guzem, ale oczywiście dobrze będzie wszystko sprawdzić, tak więc oczywiście możesz pokazać się lekarzowi rodzinnemu, który zbada Twój brzucha i powie Ci czy faktycznie coś tam czuje czy też nie, do tego chociażby dla świętego spokoju można wykonać to badanie USG jamy brzusznej, zbadać mocz czy sprawdzić chociażby morfologię krwi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.