Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 lis 2011 - 14:07:24
mam pytanie choruję już 4 lata na kregosłup mam rezonans zrobiony magnetyczny i wykazało mi ze mam kregosłup lędzwiowy o spłycinej fizjologicznej lordzie, ze zwiększonym kątem lędzwiowo-KRZYZOWYM.wielopoziomowe ,zmiany zwyrodnieniowe trzonów wyrazne osteofitycnym wydłużeniu krawędzi.Zwyrodnieniowe obniznie sygnału krazka międzykręgowegol5/s1 w obrazie t2zaleznym.centralno-lewostronna wypuklina krażka międzykręgowego L5 S1 uciskająca worek oponowy,zwęzająca lewy zachyłek boczny bez ucisku korzenia nerwowego.poszerzenie krązka międzykręgowego L4/L5o typie bulging disc modelujacy przednią powierzchnię worka oponowego,bez cch konfliktu krazkowo-korzeniowegoa pozoostałe krazki międzykręgoweprawidłowej szerokosci .storzek rdzenia bezzmian ogniskowych oprawidłowej intensywnosci sygnału.taka jest moja choroba chodziłam na zabiegi masaże i masaże wodne i nic niepomogło a w czerwcu tego roku miałam blokadę i pomogła na 2 miesiące potem znowu ból wrucił zadne leki mi niepomagają i od soboty tak mnie boli biodro lewe ze niemoge wstac i wyprostowac sie dobrze dostałam juz 3 zastrzyki i nic niepomaga .mam pytanie czy operacja jest konieczna mam 36 lat i 4 synów i boje sie a już mam dosyc tego bulu proszę o radę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 lis 2011 - 22:42:53
masz zmiany zwyrodnieniowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa, łącznie z dyskopatią, zmiany te najprawdopodobniej odpowiadają za Twoje dolegliwości bólowe, jeżeli metody zachowawcze (leki, zabiegi, rehabilitacja) nie są wystarczająco pomocne, to w takiej sytuacji rozważa się zabieg operacyjny ale decydują o tym już neurolodzy i neurochirurdzy
można jeszcze ewentualnie spróbować gorsetu ortopedycznego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.