Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 lis 2011 - 17:58:32
Witam od dłuższego czasu mam opuchniętą kostke od strony wewnętrznej lewej nogi nie miałam urazu ,boli mnie też od kostki wzdłuż łydka przy dotykaniu jakby siniak spuchnięta jest tylko kostka robiłam usg :Ścięgno achillesa o zachowanej strukturze, bez cech uszkodzenia, ślad płynu i niewielki obrzęk wzdłuż przyśrodkowej głowy m.płaszczkowatego oraz brzuchatego z drobnym płynowym obszarem w okół połączenia ścięgnisto mięśniowego - zm przeciążeniowo zapalne najprawdopodobniej,
Bez cechwysięku w stawie skokowo- goleniowym, bez wysieku w przestrzeni Kagera,
sc m m piszczelowych i strzałkowych bez cech wysieku w pochewkach,
obrzęk podskórnej tkanki podudzia i okół kostki przyśrodkowej obrzer hyperechogenny w tkance podskórnej w połowie podudziaod przyśrodkowej str.-niewielki krwiak w podściółce tłuszczowej\ słabo odgraniczony tłuszczak? 10x22 mm teraz zaczęła mnie boleć druga noga w tych samych miejsczach ,z tym ,że nie jest spuchnięta ,boli przy dotykaniu wzdłuż łydki jakby był siniak.Mam płaskostopie i bóle kręgosłupa lędzwiowego lekka lordoza lęwostronna odcinka lędzwiowego ,nie jestem otyła.Mam 25 lat Proszę o konsultacje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 lis 2011 - 22:14:31
a czy masz tak że ten obrzęk większy jest pod wieczór, po całym dni w pracy a rano jest mniejszy?
czy miejsca te są zaczerwienione, sine?
pracujesz w ogóle? jaką masz pracę?
uprawiasz jakieś sporty?
przyjmujesz antykoncepcję hormonalną?
czy lekarz wspominał coś o zakrzepicy?
czy ktoś w rodzinie leczy się u remuatologa?
chorujesz na coś? Odpowiedz Cytuj
28 lis 2011 - 16:39:59
Rano po przebudzeniu, noga jest jakby mniej spuchnięta niż po całym dniu ,ale nieznacznie Dziś robiłam doppler żył i wszystko w porządku.Noga nie jest sina i zaczerwieniona.Tak pracuje w przedszkolu ,nie uprawiam sportów.Leczę się na niedoczynnośc Hashimoto ,ale tsh mam wyrównane 1,52 Odpowiedz Cytuj
28 lis 2011 - 16:44:21
nie przyjmuje antykoncepcji hormonalnej,a czy w rodzinie ,ktoś się leczy ?nikt z najbliższej tzn mama tata nie o reszcie niestety nie wiem Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 lis 2011 - 16:54:25
a lekarze już coś sugerowali co może być przyczyną bólu i obrzęku kończyny (jednej i drugiej)?
może powinnaś zostać diagnozowana pod kątem jakiegoś zapalenia stawów (morfologia krwi, OB, CRP, RF, ANA, ASO)
czy to wszystko nie zaczęło się po jakiejś infekcji dróg oddechowych albo przewodu pokarmowego? Odpowiedz Cytuj
28 lis 2011 - 17:58:50
tak byłam przeziębiona jakiś czas temu i miałam wtedy kaszel,ale już mi przeszło,ponadto okres mi się spóżnia ok 2 tyg. Zatem ,czy to może być spowodowane tym przeziębieniem? Do jakiego lekarza mam się udać ? wszyscy mnie trochę zbywają Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 lis 2011 - 21:03:48
nie jestem Ci w stanie dokładnie powiedzieć od czego to jest, istnieje taka choroba jak reaktywne zapalenie stawów, inaczej nazywana zespołem Reitera, w przypadku tego schorzenia zapalenie stawów najczęściej pojawia się przy wcześniejszej infekcji dróg oddechowych albo przewodu pokarmowego, jednak trzeba wykonać odpowiednie badania żeby cokolwiek móc powiedzieć na pewno Odpowiedz Cytuj
02 gru 2011 - 23:16:59
witam ponownie,właśnie zrobiłam badania krwi i wyszły następującowbc-6,99 rbc-4,43 hemoglob 13,4 hematokryt39,4 mcv88,9 mch 30,2 mchc 34,0 płytki krwi282 rdw-cv 13,6 mpv 10,9 liczba neutrocytów-4,07 l limfocytów-2,34 l monocytów- 0,43 liczba eozynocytów- 0,11 bazocytów- 0,04 crp-0,18 ob-po 1 h 2mm proszę jeśli to możliwe o interpretacje.dziękuje Odpowiedz Cytuj
02 gru 2011 - 23:18:23
aso-154,9 Odpowiedz Cytuj
02 gru 2011 - 23:19:28
niepokoi mnie to ob 2mm czy nie jest za niskie? jaka powinna być dolna granica Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 gru 2011 - 12:52:52
badania które tutaj podałaś (morfologia krwi, OB, CRP, ASO są w porządku, nie ma tutaj żadnych nieprawidłowości, OB może być takie niskie, nie ma to większego znaczenia diagnostycznego, ważniejsze byłoby, jeżeli OB byłoby znacznie podwyższone, wtedy świadczyłoby to o jakimś stanie zapalnym albo innym procesie patologicznym toczącym się w organizmie Odpowiedz Cytuj
04 gru 2011 - 14:11:28
Dziękuje za odpowiedz,zatem skąd ta opuchlizna wokół kostki? i czemu tak długo się utrzymuje?czy uraz którego sobie nie przypominam bo tak też po badaniach można zakładać tak długo się goi? jeszcze raz p.Doktorze dziękuje za konsultacje Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.