Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 lis 2011 - 20:47:17
Witam,
mam 20 lat,ostatnio mam problemy ze zdrowiem. od 4 dni czuje nieustanne ssanie w żołądku,jedzenie nie pomaga zlikwidować dokuczliwego uczucia głodu. Odczuwam częste burczenie i przelewanie,mam mdłości, odbija mi się(ani nie kwaśno ,ani nie gorzko),mam wzdęcia i gazy oraz wypróżniam się 4-6 razy dziennie. Konsystencja kału jest normalna. odczuwam nagłe parcie na stolec. mam też dziwne uczucie poniżej pępka. Oprócz tego od dwóch dni często oddaję mocz.Boli mnie też głowa i mięśnie,ale możliwe,że się lekko przeziębiłam,bo pobolewa mnie gardło.czuję się też osłabiona. Jeśli chodzi o bóle brzucha,to odczuwam czasami w nadbrzuszu,ale są one krótkotrwałe i pewnie związane z przepukliną rozworu przełykowego,na którą cierpię. Czym mogą być spowodowane te dolegliwości?? Dodam,że jestem osobą nerwową,cierpię też na zespół Barlowa. Byłam dziś u lekarza,ale nie dowiedziałam się niczego konkretnego. Dostałam skierowanie na badania moczu,morfologii,OB,TSH oraz ALT i AST. Patrząc na zalecone badania,co może podejrzewać lekarz,u którego byłam? Trochę czytałam o tych objawach w internecie,ale nie mogę znaleźć nic ,co by pasowało w całości... Czy to może być cukrzyca? albo nadczynność tarczycy? Skoro mam mieć zbadane ALT i AST,to znaczy,że może być coś nie tak z trzustką,wątrobą lub nerkami?? Co o tym myslisz?Bardzo proszę o odpowiedź. Badania będę mogła zrobić dopiero za kilka dni i strasznie się niepokoję tymi objawami... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 lis 2011 - 10:32:41
a te bóle nadbrzusza są po prawej czy po lewej stronie? czy one pojawiają się na czczo albo jakiś czas po posiłku?
dolegliwości masz dopiero od kilku dni tak więc bardzo prawdopodobne że jest to po prostu jakaś niestrawność, ewentualnie zatrucie pokarmowe, może to być również zapalenie błony śluzowej żołądka, co leczy się lekami przeciwwydzielniczymi, nie sądzę aby to było coś poważniejszego, a badania są zlecone tak ogólnie żeby zorientować się w stanie Twojego zdrowia Odpowiedz Cytuj
26 lis 2011 - 11:48:17
Dziekuję za odpowiedź! Bóle nadbrzusza pojawiają się na środku,dzieje się tak jakies 3-4 godziny po posiłku? ale miałam tak 3 razy tylko,wtedy coś jem i przechodzi. teraz,jak ciągle mnie ssie,nie wiem kiedy tak naprawdę jestem głodna i jem wtedy,kiedy uznaję,że wypadaloby już coś zjesc...nie jestem pewna czy może to być niestrawność,bo już od jakichś 2 miesięcy bywało tak,ze niedługo po posiłku(jakieś pół godziny-godzina) zaczynałam odczuwać lekki głód i wypróżniałam się 3-4 razy na dobę,ale jeszcze nie traktowałam tego jako niepokojące objawy. Od wtorku jest to jednak nie do wytrzymania. Nie mogę się na niczym skupić,bo ciągle odczuwam głód. Nie wiem czy to istotne,pewnie nie..,ale w ciągu tych 2 miesięcy 2 razy zdarzyło mi się mieć zielony stolec,a nie jadłam nic w tym kolorze...czym to mogło być spowodowane? w lutym miałam robioną gastroskopię,która stwierdziła przepuklinę rozworu przełykowego,błona śluzowa żoładka była bez zmian,przełyk,dwunastnica..również. W czerwcu robiłam sobie test na helicobacter. Lekarz mi doradził,żebym go zrobiła,bo możliwe,że objawy przepukliny dokuczały mi tak przez jego obecność. Jednak test miał wynik negatywny, kupiłam go w aptece-czy one są obiektywne? Czy można inaczej niż poprzez gastroskopię sprawdzić czy ma się zapalenie błony sluzowej żołądka? Źle zniosłam ostatnią gastroskopię. Nie bierzesz kompletnie pod uwagę zespołu jelita drażliwego? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 lis 2011 - 16:32:50
zespół jelita drażliwego bierze się pod uwagę po wykluczeniu innych możliwych przyczyn, poza tym bóle nadbrzusza zwłaszcza takie pojawiające się na czczo i po jakimś czasie od ostatniego posiłku wskazują raczej na źródło dolegliwości w żołądku, testy na H. pylori z krwi są wiarygodne pod warunkiem że wcześniej nie leczyło się tej infekcji
czy stosujesz na przepuklinę rozworu przełykowego jakiś lek przeciwwydzielniczy? Polprazol, Bioprazol, Nolpaza, Controloc, Lanzul, Anesteloc? Odpowiedz Cytuj
27 lis 2011 - 14:24:36
stosuje controloc 20. nie leczyłam helicobactera... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 lis 2011 - 20:57:31
no więc może trzeba spróbować zwiększyć dawkę Controlocu, albo po prostu wykonać gastroskopię, obejrzeć przełyk, żołądek i początkowy odcinek dwunastnicy od wewnątrz, pobrać wycinki błony śluzowej do badania, głównie test ureazowy aby stwierdzić czy występuje H. pylori a jak tak do leczyć ją antybiotykami Odpowiedz Cytuj
27 lis 2011 - 21:07:50
pobolewa mnie też od dzisiaj po prawej stronie zaraz pod żebrami. Czym to może być spowodowane? Moze rzeczywiście zacznę przyjmować Controloc 40.Może to coś pomoże... Odpowiedz Cytuj
27 lis 2011 - 21:10:53
dodam,że jest to ból kujący i niedługotrwały.. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.