Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 0 rabbit20051
25 lis 2011 - 20:05:45
Witam, mam 16 lat, od kilku dni zacząłem wyczuwać językiem jakąś małą "chrostkę" na jego dolnej części która nie jest widoczna tj. nie dostrzegam jej próbując przy lustrze.
Do tego doszło znalezienie małego "wypuklenia" po prawej stronie szyi, wydaje mi się że to powiększone węzły chłonne jednak po lewej stronie nic takiego nie wyczuwam.Po naciśnięciu nie boli. Mam dziwne uczucie w gardle z tym że dostrzegam je tylko wtedy jak się na nim "skupie".

Sam podejrzewam że jest to jakaś zwykła choroba, niemniej jednak przez dwa-trzy miesiące paliłem papierosy z tym że przez dłuższy czas bez zaciągania się, wiem że to nie wielki okres czasu niemniej jednak jako lekki paranoik cały czas zakładam iż jest to rak jamy ustnej/języka lum krtani, wydaje mi się to mało prawdopodobne jednak wolałbym dostać jakąś opinię.
Do końca listopada muszę zrobić badania bilansowe i nie wiem czy nie zapytać lekarza tez o to.
Dziękuje i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 lis 2011 - 15:37:03
lekarza możesz jak najbardziej zapytać, będziesz spokojniejszy, w mojej ocenie to co opisujesz nie jest w żaden sposób niepokojące, przy raku pojawiłoby się zaczerwienienie i owrzodzenie w tym miejscu pod językiem, zresztą wyczuwasz coś tam od kilku dni, tak więc najprawdopodobniej to niedługo ustąpi, możesz ssan tabletki na gardło, powinno pomóc
jakiej wielkości jest ten węzeł chłonny? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 0 rabbit20051
26 lis 2011 - 15:55:04
węzeł chłonny jest "normalnej" wielkości, tj. nie wyczuwam żeby był jakoś powiększony. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 lis 2011 - 19:45:35
no więc ogólnie to co opisujesz nie budzi jakiegoś szczególnego niepokoju, ten węzeł chłonny powiększony jest dopiero od kilku dni? jeżeli tak to bardzo prawdopodobne że w ogóle niedługo zniknie bez śladu, zazwyczaj tak się właśnie dzieje z reaktywnymi węzłami chłonnymi, jeżeli natomiast będzie się utrzymywał to możesz go po prostu pokazać lekarzowi przy najbliższej okazji Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.