Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 lis 2011 - 13:16:55
Witam serdecznie,żeby opisać mój problem muszę zacząć od początku.Mam 30 lat,6 lat temu pojawił mi się węzeł chłonny podżuchwowy z prawej strony,dosyć duży, byłam u lekarza miałam robione badania(usg,morfologia ,OB,coś tam pod kątem ziarnicy i wszystko było ok węzeł pozapalny-najprawdopodobnie to od zębów.Jeśli jestem chora to on mi się powiększa boli mnie szyja a potem w miarę zwalczania infekcji się zmniejsza ale nigdy się nie wchłania.Teraz mam taki problem że wyczułam w dole szyji taką małą kuleczkę,groszek około 3mm i nie wiem jak dokładnie określić położenie,ponieważ to jest tak na MOS w lewo od obojczyka jakieś 5-6 cm w górę.Zastanawiam się czy to napewno węzeł bo jak to wyczuje(a muszę dobrze poszukać)to tam jest taka żyła biegnąca od dołu i gdy przekręce w lewo głowę to wychodzi ta żyła a ta kuleczka jakby się chowa.Jak przekręce w prawo głowę to tego też nie ma,ogólnie trzeba się zgłębić żeby to wyczuć.W tych dołach nadobojczykowych nic nie wyczuwam i mam pytanie czy to coś co znalazłam to zalicza się do szyji?Czy ja mam się martwić?Jestem dosyć nerwowa i powiem szczerze,że szukam sobie na siłę tych węzłów.Mieszkam w Anglii i do lekarza mogę dopiero iść za tydzień(wątpie że mi da skierownie chociażby na morfologię)Dodam że nie mam żadnego swędzenia skóry,może trochę się pocę w nocy ale może to przez stres i biorę tabl.antykoncepcyjne.3tyg. temy miałam zapalenie gardła ,brałam penicylinę,miałam problemy z połykaniem-niesamowity ból po jednej stronie.Czy ja sobie to wszystko nie potrzebnie wyszukuję?Bardzo proszę o odpowiedż i z góry dziękuję Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lis 2011 - 13:45:13
a od jak dawna wyczuwasz tą kuleczkę na szyi?
czy ten guzek jest bolesny?
ucieka Ci spod palca przy ucisku? przesuwa się względem skóry i podłoża?
okolica którą opisujesz to jest już raczej szyja, węzeł puki co moim zdaniem nie budzi niepokoju, jest nieduży, pojedynczy, czasami każdemu z nas pojawia się taki węzeł chłonny Odpowiedz Cytuj
25 lis 2011 - 14:32:25
Dziękuje za odpowiedż,ten węzeł wyczułam 3 dni temu,nie wiem czy był wcześniej bo nigdy tam nie sprawdzałam.Zawsze jak sprawdzam to w tych dołach nadobojczykowych(czy tam są najbardziej niebezpieczne?)Tylko dlaczego jak przekręce głowe w lewo to tam jest taka zyła i on się chowa jakby w tą żyłę,a jak przekręce głowę w prawo to go nie ma.Pamiętam jak byłam chora to lekarz jak sprawdzał mi węzły na szyji to nie wciskał tak palców a pozatym badał te doły nadobojczykiem.Węzeł ten sie chowa,przesuwa,nie boli ale od tego dotykania to mnie już całe ramię boli.Czasem można zaobserwować u kogoś jak napręży szyje takie grudki na żyłach,to u mnie jest podobnie tylko nie widać przez skórę bo jest malutki.Nie będe go maltretowała bo się nie wchłonie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.