Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 1 agus84
14 lis 2011 - 15:55:53
Dzień Dobry
Chciałabym, żeby Pan odczytał mi wynik histopatologii po wyłyżeczkowaniu...
A więc tak
Wynik badania:
Makroskopowo:
Zdeformowane i rozfragmentowane łożysko śred.ok 6cm z widocznym fragmentem pępowiny dł.9cm,śred. do 0,2cm.Błony płodowe szaro-beżowe,cienkie,gładkie,lśniące.Miąższ na przekrojach beżowy,gąbczasty bez zmian ogniskowych.Zarodka makroskopowo nie odnaleziono.

Mikroskopowo:
Łożysko o zachowanej strukturze; płyta podstawna ogniskowo przepojona fibrynoidem,zwłóknienie podścieliska niedokrwionych kosmków końcowych oraz znacznego stopnia zwłóknienie pni kosmkowych; w przestrzeni międzykosmkowej obfite złogi fibrynoidu oraz rozsiane,liczne,dość duże ogniska bezpostaciowych kwasochłonnych,drobnoziarnistych mas z ziarniniakami z komórek histiocytarnych z rozsianymi dość licznymi komórkami olbrzymimi wielojądrzastymi przypominającymi komórki Langhasa,z ogniskowymi,skąpymi naciekami z komórek jednojądrowych o rozpadających się jądrach.Pępowina i błony płodowe pozałożyskowe zwykłe poza zaczynającą się autolizą.
Wn: Wieloogniskowe ziarniniakowe zapalenie przestrzeni międzykosmowej łożyska,ze zwłóknieniem kosmków.

Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź, zależy mi na tym, bo nie wiem dlaczego tak się stało, że straciłam syna w 20tyg. ciąży.
Nigdy nie miałam martwej ciąży.
A swojego ginekologa dopiero mam za 2tyg. a to dla mnie za długo.
Z góry dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 lis 2011 - 16:52:20
ja niestety Ci nie pomogę, pierwszy raz spotykam się z podobnym obrazem histopatologcznym i tak na prawdę nie umiem Ci powiedzieć co było przyczyną poronienia, może jeszcze ktoś na forum będzie umiał Ci coś na ten temat powiedzieć, a jak nie to po prostu musisz poczekać na wizytę u ginekologa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.