Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 lis 2011 - 10:40:22
Cześc.
Mam prośbę chodzi o interpretację wyniku RTG płuc mojej mamy. Opis brzmi: zmiany w płacie środkowym płuca prawego. Dalsza diagnostyka w kierunku T4. Martwię się bo nie wiem co to oznacza. Dodam jeszcze że mama pali papierosy od wielu lat. Z góry dziękuję za pomoc. Odpowiedz Cytuj
12 lis 2011 - 12:41:22
Dodam, że mama ma 52 lata, od wielu lat ma kaszel. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 lis 2011 - 14:11:02
tam chyba nie jest napisane T4 tylko TU, zgadza się?
w prześwietleniu klatki piersiowej Twojej mamy znaleziono podejrzaną zmianę ogniskową którą trzeba dalej diagnozować, po to aby sprawdzić co to tak właściwie jest, na pewno nie wolno tego bagatelizować, Twoja mama powinna z wynikiem badania pokazać się lekarzowi i definitywnie skończyć z paleniem Odpowiedz Cytuj
14 lis 2011 - 01:11:32
Bardzo dziekuję za odpowiedz. Tak masz racje tam jest napisane TU a nie T4. Mama w tym tygodniu pojdzie do lekarza z tymi wynikami. Wiem ze to zalezy od lekarza i trudno wrózyc co zaleci jesli chodzi o dalsza diagnostykę ale z ciekawości spytam, jakie badania mogą byc brane dalej pod uwagę? tomografia? z góry dziekuje za odp. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 lis 2011 - 18:57:51
tak, myślę że tomografia klatki piersiowej to będzie jedno z pierwszych badań jakie zleci lekarz, myślę że być może również przydatne będzie wykonanie bronchoskopii i pobrani wycinka do badania histopatologicznego, ale najpierw raczej tomografia komputerowa i na jej podstawie dopiero następne decyzje diagnostyczne Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.