Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 lis 2011 - 23:12:13
Witam. Mam problem, poważny problem, który utrudnia mi normalne życie. Od jakiegoś dłuższego czasu wiecznie źle się czuję, nie mam siły na nic, miałem robione podstawowe badania i wyszły w porządku, wręcz idealnie. Codzienne bóle głowy, derealizacja i zawroty nasilające się po wstawaniu z pozycji leżącej bądź siedzącej, po nawet chwilowym schyleniu okropny ból głowy i kręgosłupa i drżenie mięśni, wręcz wrażenie jakby całego ciała. Ostatnio miałem ubytek w widzeniu, potem drętwienie ręki, twarzy, języka, gardła, po tym wszystkim ból głowy i wszystko wydawało mi się takie jaskrawe. Boję się wychodzić z domu, mam lęk, że gdzieś padnę zaraz. Często mam zatkane uszy i po wyjściu z jasnego pomieszczenia do ciemnego widzę zieloną plamkę w lewym oku, a z ciemnego do jasnego różową. Lęki przed śmiercią. Uczucie pustki, nie mam nic do powiedzenia w ogóle, a zawsze byłem duszą towarzystwa, a teraz inny człowiek. Bóle serca, mocne bicie serca w spoczynku, które trwa ok. 30 min i przechodzi. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 lis 2011 - 19:23:38
a w jakim jestem wieku?
czy z natury zawsze byłaś osobą nerwową? łatwo stresującą się? nie miałaś nigdy zdiagnozowanej nerwicy/napadów lęku panicznego?
jakie dokładnie badania miałaś wykonywane?
te zaburzenia widzenia, dręwienia, mrowienia po których następują bóle głowy są dość typowe dla migrenowych bólów głowy, może to jest przyczyna, może dobrze byłoby pokazać się neurologowi żeby wykluczył tak na wszelki wypadek choroby neurologiczne Odpowiedz Cytuj
10 lis 2011 - 19:59:57
Mam 18 lat, stwierdzono u mnie zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (natręctwa). Byłem u lekarza neurologa, postukał mnie młoteczkiem i zlecił badanie eeg niestety dopiero na stycznia, boję się, że nie doczekam tego terminu, tak okropnie się czuję. Zapomniałem w poprzednim poście napisać, że czasem odczuwam zapach spalenizny bez powodu w różnych miejscach. Czytałem, że wszystkie moje objawy mogą być objawami SM, czy to możliwe ? Miałem morfologie, badania moczu, rozmaz, cukier, OB, TSH i zawartość żelaza w organizmie, ekg i saturacje(100%). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 lis 2011 - 01:00:36
myślę że sprawa nie jest tak poważna abyś miał nie doczekać do stycznia, nie sądzę aby to było SM, ono przebiega zazwyczaj trochę inaczej, piszesz że masz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, to jest jedna z postaci nerwicy, podejrzewam że te objawy które opisujesz mogą w dużej mierze wynikać właśnie z nerwicy Odpowiedz Cytuj
12 lis 2011 - 01:09:18
a w jaki sposób konkretnie przebiega SM ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 lis 2011 - 14:39:30
to znaczy są trzy podstawowe typy przebiegu SM, najczęściej jest to postać rzutowo-remisyjna, to znaczy że nagle pojawiają się objawy typu zaburzenia widzenia, niedowłady, zwłaszcza kończyn, drętwienia, mrowienia, zaburzenia równowagi i tak dalej, po jakimś czasie, tydzień, kilka tygodni mijają i następuje remisja, oczywiście objawy które wymieniłem wyżej na upartego każdy z nas by u siebie znalazł, ale to chodzi o to że to są bardzo silne objawy, często przeszkadzające w normalnym funkcjonowaniu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.