Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 lis 2011 - 23:04:48
Witam, już prawie dwa lata mam męty w ciele szklistym, śnieg optyczny i szum uszny. Stale jestem niewyspany, nic mi się nie chce. Za nic nie mogę się dowiedziec skąd to mam. Probuje różnych badań, teraz zastanawiam się nad badaniami:
CMV IgG
CMV IgM
EBV IgG - ilościowo
EBV IgM - ilościowo Epsteina-Barr
Chlamydia trachomatis IgG - test ilościowy
Chlamydia trachomatis IgM - test ilościowy
Chlamydia pneumoniae IgG - test ilościowy
Chlamydia pneumoniae IgM

które z nich będzie najbardziej pomocne? czy w ogóle któres z tych robić? co mi może dolegać, bo ja już nie wiem. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 lis 2011 - 19:29:36
moim zdaniem zaczynasz trochę od końca...
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś?
jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz?
przyjmujesz jakieś leki?
czy były wykonywane jakieś badania podstawowe? jeżeli tak to jakie? i czy wszystko było w normie?
u jakich lekarzy byłeś ze swoim problemem? u lekarza rodzinnego? u okulisty? u laryngologa? u neurologa? u innego lekarza? Odpowiedz Cytuj
10 lis 2011 - 19:38:30
16 lat, na nic nie choruje, mam jedynie torbiel w zatoce, nerwowy trochę jestem i stresuje się też często, leków żadnych nie przyjmuje, badań było dużo, rezonans głowy, badania krwi na bolerioze i inne, byłem u okulisty, rodzinnego, laryngologa, neurologa i kardiologa i żaden nie wie skąd to się bierze. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 lis 2011 - 01:02:51
no widzisz, byłeś badany przez wielu specjalistów, miałeś wykonywany szereg badań i nic nie stwierdzono, podejrzewam że Twoje dolegliwości nie muszą mieć wcale podłoża somatycznego a mogą wynikać raczej z nerwów, ze stresu i tym podobnych rzeczy
może trzeba spróbować się mniej przejmować tymi dolegliwościami, wtedy mogą same ustąpić, możesz też zapytać swojego lekarza czy nie przepisze Ci czegoś na uspokojenie Odpowiedz Cytuj
30 lis 2011 - 20:23:07
niby tak, ale nie ma nigdzie napisane że męty, śnieg optyczny czy szum uszny są od nerwów, a ja cały czas szukam przyczyny i znaleźć jej nie mogę, szkoda bo nie wiem czy się nie pogorszy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 gru 2011 - 13:28:43
jeżeli chodzi o szumy uszne to bardzo często są one spowodowane właśnie stresem, nerwami, to wiem na pewno i nie raz się z tym spotkałem, co do takich zaburzeń widzenia, jeżeli nie da się znaleźć innej przyczyny (okulista, neurolog) to również bardzo prawdopodobne że są one spowodowane właśnie stresem czy nerwami Odpowiedz Cytuj
27 mar 2012 - 11:42:37
Witam wszystkich. Mam 23 lata i od dziecka mam krótkowzroczność. Moje pierwsze szkła mam już od bardzo bardzo dawna. W jednym oku mam -0,5 a w drugim -0,75. Cały czas nosze te same szkła. Ramki są już za małe dla mnie bo rzęsy haczą mi o szkła, ale raz, nie mam kasy na okulistę a dwa, boję się bardzo okulistów. Dodam, że mam nerwicę lękową od dziecka i kiedy coś się ze mną dzieje nie tak, zaraz panikuję. Kiedyś była taka sytuacja, że widziałam obraz swoimi oczami a nad nim taki jakby jeszcze lekki zarys tego obrazu, Coś, jakbyście nie mieli dobrze wyregulowanego obrazu w TV. Pojechałam z tym do okulistki, stwierdziła, że z oczami mam wszystko okay, wzrok mi się ani nie pogorszył, ani nie polepszył i że to pewnie mam z nerwicy. Mam to do dziś, z tym, że już nie przejmuję się tym, da się z tym żyć. Od kilku dni zaczęłam jednak przejmować się czymś, co już mam od dłuższego czasu, Spróbuję to w miarę dobrze opisać. Otóż, czasem w polu widzenia pojawiają mi się takie malutkie kropeczki, czasem kreseczka, to jest takie coś, jak patrzycie na światło, płomień świecy, czy żarówkę i kiedy odwracacie wzrok to jeszcze przez jakiś czas to widzicie prawda? No to u mnie tak to wygląda, czasem pojawia mi się taka kropka, czy inny kształt, sama od siebie, ale za sekundę znika, tyle że nie jest ta kropka tak mocna jak na przykład płomień świecy, który widzimy jeszcze jakiś czas po odwróceniu wzroku. Mam to odkąd tylko pamiętam, ale mając nerwicę to zaczęłam się tym przejmować od niedawna, szukać info na necie, ale nie znalazłam osoby, która miała by coś podobnego. To nie pojawia mi się często, ale zastanawia mnie to, może ktoś z Was wie, co to może być? Dodam, że odkąd to mam (a nie pamiętam jak długo to mam bo nie zwracałam na to uwagi) to nie pogłębiło mi się to, ani wzrok przez to się nie pogorszył, nic kompletnie. Do tego jeszcze mam męty przed oczami. Takie szare kropki, niteczki, zwłaszcza jak jest jasno lub jak patrzę w niebo. Śnieg optyczny zdaje się też mam, to takie jakby latające "owsiki" jak patrzę na niebo. Zimą kiedy patrzę na śnieg, to widzę takie szarawe, pulsujące plamki w polu widzenia, pojawiają się też wtedy, kiedy na przykład wykonuję wysiłek fizyczny i to też mam od bardzo dawna. W 2011 roku kiedy zaczynałam staż, to URZĄD PRACY dał mi skierowanie na badania, miedzy innymi do okulistki. Już wtedy miałam te męty i te plamki co pisałam Wam, ale okulistka badając mi oczy nic nie stwierdziła. Od niedawna piję sok z marchwi i mam wrażenie, że jakby wzrok mi się trochę polepszył, ale i tak potrzebuję nowe szkła, bo przez te na dalsze odległości widzę już nieostro. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.