Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 lis 2011 - 14:10:57
Witam.Mam 33 lata, od 8 miesięcy mam wyczuwalne( a nie powiększone jak określili to lekarze)2 węzły chłonne na pograniczu szyi i obojczyka, mają ok 0,5 cm, są miekkie, ruchome, przesuwalne, bezbolesne. Mam też 2 w różnych miejscach na szyi, dosłownie 2- milimetrowe. Lekarze twierdzą, że to "stare sprawy", po infekcjach gardła, zatok, które przechodziłam w swoim życiu dość często, (ostatnia silna infekcja właśnie 8 miesięcy temu).Zrobiłam morfologię z rozmazem ręcznym- w porządku, rtg klatki piersiowej- ok, usg brzucha- też ok, usg tych węzłów tez - w porządku. Jestem już tak przewrażliwiona, że nie ma dnia, zebym nie "obmacywała"ciała w poszukiwaniu nowych. No i oczywiście wydawało mi się że coś wyczułam po pachą. Drobne (ok. 3 mm) miękkie kuleczki, co też wzięłam za węzły. Zrobiłam usg piersi (3 razy w ciągu 4 miesięcy!!)- w porządku, usg dołów pachowych- też ok. No i jak dotąd wszyscy lekarze wysyłaja mnie do... psychiatry. Co mam robić? Są dni, że rzeczywiście o wszystkim zapominam, ale potem to wraca. No i ostatnio wyczytałam w necie że powiększone węzły nadobojczykowe zawsze oznaczaja cos powaznego. I znów ogarnęła mnie panika, chce powtarzać morfologię, chociaż nic szczególnego sie nie dzieje. Pomóżcie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 lis 2011 - 15:23:17
nie, nie powinnaś powtarzać żadnych badań, nie powinnaś też czytać o chorobach w internecie, jesteś przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia, nadmiernie się martwisz własnym zdrowiem a jest to bezpodstawne, sama za pewnie dostrzegasz w tym absurd tylko nie możesz nad tym zapanować
węzły chłonne badali lekarze, wszystkie badania masz w porządku, nie ma się czym martwić, jeżeli nie dajesz sobie z tym rady to wizyta u psychiatry jest jak najbardziej wskazana Odpowiedz Cytuj
09 lis 2011 - 15:35:33
Szczerze,to właśnie to chciałam usłyszeć. Doskonale wiem, że to absurd, mam paranoje. Bardzo dziekuję za szczerość. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 lis 2011 - 20:06:01
rozumiem Cię i wiem o co chodzi, osoby które prześladują takie natrętne myśli chcą usłyszeć że to nie jest żadna choroba i wszystko jest w porządku, najczęściej jest tak że takie uspokojenie przynosi pewną ulgę i odprężenie ale tylko na pewien czas, po którym te głupie myśli wracają
jeżeli masz z tym duży problem to na prawdę warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, nie potrzebujesz do niego skierowania od lekarza rodzinnego Odpowiedz Cytuj
12 lis 2011 - 21:18:23
Witam. Przyznaję się, że trochę nie posłuchałam rady, przepraszam:-) i jednak powtorzyłam morfologię - WBC 5,24 RBC 4,64, HGB 14,4 HCT 42,3. Rozmaz: neutrofile 59, limfocyty 30 monocyty 10 eozynofile 1. Generalnie, patrząc na podane normy, jest nieżle. Chciałabym się tylko dowiedzieć, jeśli można jak to jest ogólnie z węzłami nadobojczykowymi? Czy każde ich powiększenie może być objawem jakiejś poważnej choroby? Jak juz pisałam mam 2 takie węzełki z lewej strony a dziś wyczułam też 1 z prawej( nie żebym specjanie szukała, przy kapaniu).Też jest ok 5 mm. Nie wiem, od jak dawna jest bo wyczyłam go dośc glęboko, na mięśniu i przy uniesionej ręce.
jak to się ma do pozostałych? Jeśli tame były ok w usg, czy jest konieczność żeby to badać? Czy na podstawie samej morfologii można coś powiedzieć? Proszę o szybką odpowiedz, nie chcę sie znów nakręcać i biegac po lekarzach. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
12 lis 2011 - 21:34:00
Dodam tylko że morfologie robiłam w czwartek a węzełek znalazłam dziś. Czy to ma jakieś znaczenie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lis 2011 - 11:31:56
morfologia krwi jest w porządku, to przemawia za tym że te węzły chłonne nadobojczykowe nie są objawem jakiejś poważnej choroby, poza tym był wykonywane USG węzłów chłonnych i niczego niepokojącego nie stwierdzono, wszystko jest w porządku Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.