Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 lis 2011 - 12:48:18
Witam!Proszę o interpretacje wyniku rezonansu magnetycznego Mam 29 lat od około roku cierpię na ból pleców i prawej nogi(cała od biodra do stopy) tylko ból się przemieszcza.Do tej pory pracowałem fizycznie Oto wynik badania.Fizjologiczna lordoza lędżwiowa zachowana .Nasilone cechy dehydratacji i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1.Prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 z przerwaniem ciągłości więzadła podłużnego tylnego .Przepuklina ta zamyka prawy zachyłek boczny ,uciskając korzeń rdzeniowy ,modeluje od przodu i str. prawej worek oponowy i w małym stopniu przemieszcza go do tyłu i na str.lewą.Lewy otwór między kręgowy L5/S1 jest w małym stopniu zwężony przez wypuklinę tego krążka .Zwężenie kanału kręgowego na tym poziomie do m7 mm.Dyskretne uwypuklenie tylnego zarysu krążka międzykręgowego L4/L5 zwężające w małym stopniu obustronnie otwory między kręgowe Pojedyncze guzki Schmorla na pograniczu odcinka piersiowego i lędżwiowego kręgosłupa Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych i cech ucisku Z góry dziękuje za pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 lis 2011 - 17:49:14
w badaniu rezonansem magnetycznym stwierdzono u Ciebie zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe dolnego odcinka kręgosłupa, łącznie z dyskopatą(obniżenie, wypukliny)
wskazana jest konsultacja neurologiczna wyniku badania a potem być może również neurochirurgiczna Odpowiedz Cytuj
06 lis 2011 - 18:42:50
Dziękuje za pomoc Pewnie wybiorę się do neurologa Teraz chodzę do masażysty Bardzo mi pomógł,już po pierwszej wizycie noga mniej boli a i mięśnie na łydce nie drżą tak intensywnie jak wcześniej Ogólnie masaż bolał jak cho... ale mi akurat bardzo pomógł pozdr. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 lis 2011 - 18:18:06
ale rozumiem że u jakiegoś lekarza specjalisty również byłeś, ponieważ ktoś chyba skierował Cię na rezonans magnetyczny, masaże są ok, ale jako dodatek, ważne jest abyś nie bagatelizował sprawy i pokazał wynik lekarzowi neurologowi
poza masażami, warto zadbać o aktywny tryb życia, o unikanie zbędnych przeciążeń (dźwigania, przenoszenia) no i rozważenie innych metod leczenia Odpowiedz Cytuj
10 lis 2011 - 15:33:20
Byłem dziś u lekarza specjalisty ,konkretnie ortopedy Pani doktor po przeczytaniu wyniku rezonansu i zbadaniu mnie(podnoszenie wyprostowanej nogi do góry reakcje na dotyk i takie tam inne reakcje)stwierdziła ,że wynik rezonansu nie pasuje do mojego obecnego stanu Najwidoczniej wysunięty dysk wrócił na swoje miejsce po masażach na których byłem,a było ich do tej pory 3 Czuje się dużo lepiej.Martwi mnie tylko zerwane wiązadło tylne bo przez to mam osłabiony kręgosłup Ale może wszystko będzie ok... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 lis 2011 - 18:12:10
podejrzewam że lekarz unosząc kończynę badał objawy korzeniowe (między innymi objaw Laseca
ujemne wyniki przemawiają przeciwko zespołowi korzeniowemu związanemu na przykład właśnie z podrażnieniem przez dysk albo wypuklinę zakończeń nerwowych i samych nerwów
jeżeli po masażach dolegliwości ustąpiły to w porządku, ale dyski na pewno są osłabione i zwyrodniałe, dlatego warto zadbać o sobie i nie przeciążać kręgosłupa a jednocześnie starać się wzmacniać mięśnie tułowia Odpowiedz Cytuj
10 lis 2011 - 20:06:00
A jakie ćwiczenia oprócz pływania wpływają korzystnie na mięśnie tułowia?|Bo z pływaniem będzie problem ... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 lis 2011 - 00:57:12
co do ćwiczeń to najlepiej byłoby gdyby lekarz skierował Cię na rehabilitację, tam nauczyłbyś się poprawnie wykonywać właściwe ćwiczenia
a tak odnośnie sportów które wpływają korzystnie to myślę że większość, no może poza obciążaniem się czymś (np. podnoszenie ciężarów), ogólnie aktywność ruchowa wzmacnia mięśnie tułowia, ważne żeby robić to z przyjemnością Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.