Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 lis 2011 - 14:39:33
Od paru lat na mojej skórze zaczynają pojawiać się suche, łuszczące się plamki. Początkowo miałam je tylko na skórze głowy, wygląda to jak łupież, ale płaty są grube, białe, mam je niemal na całej skórze głowy. Później pojawiła się czerwona sucha plamka na plecach. Po miesiącu zniknęła i pozostał po niej ślad ciemniejszy od skóry. Nie jest suchy. Od niedawna zaczęły pojawiać czerwone małe suche plamki na brzuchu, na szyi, na nogach i na plecach. Zauważyłam że pod wpływem alkoholu plamy na skórze bardziej się łuszczą (płaty na skórze głowy odpadają). Słońce natomiast ma dobry wpływ. Czasami one znikają, potem pojawiają się, potem znów ich mniej. Ale jeszcze nigdy nie miałam ich tak długo, okres około 5 miesięcy bez przerwy. Co to za choroba? Czy to łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry? Proszę o pomoc, plam jest coraz więcej. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 lis 2011 - 17:21:39
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
jesteś na coś uczulona? masz jakieś alergie?
czy te zmiany swędzą? pieką? czy po zdrapaniu suchych płatów skóry pojawiają się drobne krwawienia?
masz możliwość sfotografowania tych zmian i zamieszczenia ich tutaj ana forum?
dlaczego po prostu nie pokażesz się z tym u lekarza dermatologa (nie potrzeba nawet skierowania)? Odpowiedz Cytuj
04 lis 2011 - 23:39:49
Mam 18 lat, nie choruję na nic, nie biorę leków, nie mam alergii. Plamki swędzą, najbardziej na głowie. Gdy plamy są czerwone przy zadrapaniu jest drobne krwawienie, gdy są już białe nie ma. Byłam u paru dermatologów, jednak nie potrafili dokładnie sprecyzować co to jest. Pytali czy ktoś w rodzinie miał łuszczycę, gdyż jest to genetyczna choroba. Nikt w rodzinie nie miał łuszczycy. Miałam robiony test na grzyby, nie wykryto. Inny dermatolog mówił że to jest pewnie coś w stylu ŁZS, że to choroba przewlekła niewyleczalna. Przepisywano mi maści na ŁZS, nie pomogły na dłużej, jedynie na pare dni. Dopiero gdy przepisano mi kwas salicylowy i szampon dziegciowy otrzymałam dłuższy efekt. Jednak po miesiącu leki te przestały działać. Plamek jest coraz więcej, zaczynam się martwić że zaczną pojawiać się w bardziej widocznych miejscach. A kompletnie nie wiem jak to zatrzymać. Załączam zdjęcie, nie wiem czy jest na tyle widoczne żeby coś stwierdzić, ale niestety nie ma możliwości zrobienia lepszego zdjęcia. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 lis 2011 - 14:20:27
na zdjęciu kompletnie nic nie widać
z opisu który przedstawiłaś wynika że faktycznie może to być łuszczyca, taka była moja pierwsza myśl, z tego co piszesz to dermatolodzy podejrzewają podobnie, więc to może być właśnie to Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.