Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 maj 2009 - 12:52:36
Witam!!!
Mam problem bo bardzo puchną mi nogi a mam 22 lata dopiero, byłam u lekarza, robiłąm wyniki a nawet lekarz kazał mi je powtóżyć bo w moczu pojawiła się bilirubina... Lekarz do którego chodzę twierdzi że to od nerek...
A oto moje wyniki analizy moczu:
Urobilinogen : 35 umol/l
Bilirubina: 17 umol/l
leukocyty: 25 Leu/ul
A w wynikach krwi:
Kreatynina : wynik wysoki- 98.94
1.09
Przeraża mnie to trochę, nie wiem co mi jest... proszę o pomoc...z góry dziękuję!!!
POZDRAWIAM!!!!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 maj 2009 - 15:03:15
kreatynine masz 98.94 mmol/l i 1.09 mg/dl?? tak?
powiedz jeszcze ile ważysz bo to dość istotne

białko w moczu wyszło czy nie? jeśli tak to w jakiej ilości?
erytrocyty i bakterie masz na wyniku z moczu?

miałaś morfoloigię krwi? erytrocyty(RBC) są w normie? OB? leukocyty(WBC)? płytki(PLT)?

miałąś z krwi oznaczają bilirubinę całkowitą, sprzężoną i niesprzężoną?
albuminy? elektrolity? eGFR?
to wszytsko jest bardzo ważne żeby móc powiedzieć co Ci może dolegać

nogi puchną bardziej wieczorem niż rano?
stolec jest prawidłowy?
zdarzają się bóle brzucha? Odpowiedz Cytuj
29 maj 2009 - 15:58:44
reszta wyszło w normie, wypisałam tylko to co było podwyższone, stolec jest prawidłowy, brzuch nie boli,
bilirubina całkowita w normie
robiłam bilirubinę bezpośrednią wynik 1,2nmol/l
a nogi spuchnięte są ciągle, ale najbardziej właśnie wieczorem... Odpowiedz Cytuj
29 maj 2009 - 15:59:50
a ważę 62kg Odpowiedz Cytuj
29 maj 2009 - 16:03:22
kreatynina 98.94 umol/l i 1.09 mg/dl Odpowiedz Cytuj
29 maj 2009 - 16:14:22
więc co może ze mną być??? czy to coś poważnego??? dostałam nawet skierowanie do nefrologa ale wizytę dopiero mam na 5 sierpnia... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 maj 2009 - 12:24:28
bardzo trudno się tak ocenia wyniki, nie widząc całości, ale skoro pisałaś, że resztę wyników masz w normie, to raczej z Twoją wątrobą jest wszystko w porządku

niepokoi trochę ta podwyższona kreatynina we krwi, to może wskazywać faktycznie na jakiś problem z nerkami i dobrze, że dostałaś to skierowanie, idź i się skonsultuj, może trzeba jakieś dodatkowe badania wykonać

USG jamy brzusznej miałaś kiedyś robione? Odpowiedz Cytuj
30 maj 2009 - 14:50:49
na USG jeszcze nie byłam...
ale najlepsze jest to że jak jestem u mojego faceta to nogi mi nie puchną, nic mi nie jest czuję się jak nowo narodzona...
może to jednak jest na tle nerwowym bo sytuacja w domu mnie przerasta żyję w ciągłym stresie... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 maj 2009 - 18:42:14
emocje a przede wszystkim przewlekły stres ma ogromny wpływ na cały mój organizm, ale nie wolno wszystkiego zrzucać też na barki psychiki, lepiej postarać się wyjaśnić przyczynę dolegliwości, jeśli okaże się że wszystkie badania są w normie wtedy będzie można powiedzieć że to tylko stres winking smiley Odpowiedz Cytuj
05 cze 2009 - 21:09:32
Jeżeli nogi Ci puchną a zwłaszcza dolna część stopy zastanów sie czy czegoś istotnego nie przegapiłaś,czy często siedziałaś z nogami załozonymi noga na noge i nie odbiłaś sobie żył i teraz masz problem z przepływem krwi normalnie,wszystko wskazuje na to żę często siadasz z nogą na noge,a to że gdy jesteś u swojego faceta to puchnięcie Ci przechodzi to jest twój wpływ emocjonalny,cisnienie krwi Ci sie podwyzsza i krew wszedzie dochodzi i opuchlizna ustepuje.Sprawdż dokładnie odbicia na nogach w miejscach zakładania nogi na noge i unikaj takiego siedzenia,pozdrawiam i zycze dużo zdrowia. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.