Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 lis 2011 - 15:48:25
Od pewnego czasu widzę krew na papierze toaletowym - szczególnie przy większym wysiłku (np. przy zaparciach). Czasem solec jest pokryty niewielką ilością krwi. Dodatkowo dręczy mnie uporczywe swędzenie odbytu i czasem pieczenie po defekacji. Byłam u lekarza, po badaniu per rectum stwierdził że być może wyczuwa lekkie zgrubienie - stare uszkodzenie śluzówki. Przepisał mi czopki - Distreptazę i Proktis M. Lekarstwa złagodziły krwawienie ale nie zakończyły go. POmógł dopiero środek Apirectum. Na około 2 miesiące. Teraz problem powrócił. Przyznam że się tym denerwuję. Mam 30 lat.
Problem pojawił się już chyba 3 lata temu -Apirectum pomogło niemal na rok, potem znowu się pojawił i znów czopki pomogły. Czy to hemroidy we wczesnym stadium że lekarz ich nie zdiagonozował ( moja mama cierpi na hemoroidy), czy jakaś szczelina? Przy stosowaniu czopków i tym samym luźnym stolcu problem jest znacznie mniejszy lub nie ma go wcale. Barwa stolca i "wygląd" raczej normalna. Krew jest jasno czerwona, świeża. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 lis 2011 - 22:59:38
tak, objawy o których piszesz mogą świadczyć o hemoroidach czyli żylakach odbytu, zresztą leki które otrzymywałaś są stosowane właśnie w objawowym leczeniu żylaków odbytu, a że pomagały ci to jest kolejny argument
zwracaj uwagę na to aby stosować dietę przeciwdziałającą zaparciom i prowadź aktywny tryb życia, to zapobiega rozwojowi żylaków odbytu i nie tylko im Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.