Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 paź 2014 - 20:41:06
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
odleżyny pod pośladkami zainfekowane pałeczką ropy błękitnej, tetraplegia
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
antybiotyk Amikin
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
złe samopoczucie, ból brzucha, zimne poty, dreszcze podczas leżenia na prawym boku
Od jak dawna się pojawiają:
od około miesiąca
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
przy zmianie pozycji na prawy bok, zimne poty na całym ciele, ból całego brzucha.
Jakie mają nasilenie?
intensywne
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
zmiana pozycji na lewy bok przynosi ulgę
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
tomografia komputerowa, usg jamy brzusznej, gastroskopia
Jakie były wyniki wykonanych badań?
kamienie w pęcherzyku żółciowym oraz nadżerki żołądka, badania przeprowadzone w tamtym tygodniu w szpitalu
Jakie było dotychczas leczenie?
brak leczenia- lekarze nie znają przyczyny bólu.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
antybiotyk Amikin we wlewie kroplowym raz dziennie- z powodu zainfekowanej odleżyny pałeczką ropy błękitnej
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
antybiotyk od dwóch tygodni, brak poprawy
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 paź 2014 - 21:42:16
jeżeli chodzi o odleżyny to żaden antybiotyk ich nie wyleczy, ważna jest częsta zmiana pozycji ciała, materac antyodleżynowy itp, na samo zakażenie to najlepiej dobrać antybiotyk zgodnie z posiewem, czy tak było?
na jakiej podstawie rozpoznano zapalenie błony śluozwej żołądka? bo rozumiem że gastroskopii nie było? Odpowiedz Cytuj
09 paź 2014 - 21:51:50
oczywiście wiem że odleżyn żaden antybiotyk nie wyleczy, został on dobrany do zakażenia odleżyn pałeczką ropy błękitnej, zgodnie z wynikiem posiewu. Zapalenie błony śluzowej żołądka rozpoznano na podstawie gastroskopii. Jednak lekarze nadal nie wiedzą czym mogą być spowodowane wyżej opisane dolegliwości podczas leżenia na prawym boku (jestem pacjentem nie wstającym z łóżka ponieważ mam niedowład czterokończynowy). A niestety nie mogę zaprzestać leżenia na tym boku ponieważ co kilka godzin zmieniam pozycję leżenia( zapobieganie kolejnym odleżynom). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 paź 2014 - 10:27:08
a jaki charakter mają te bóle? to są kłucia? pieczenia? ściskanie? jakiś inny rodzaj bólu?
czy zauważyłeś aby coś je nasilało? na przykład jedzenie? albo bycie głodnym?
czy stolce oddajesz prawidłowe? czy po wypróżnieniu nie ma poprawy jeżeli chodzi o bóle brzucha?
czy przy oddawaniu moczu nie masz żadnych dolegliwości? Odpowiedz Cytuj
12 paź 2014 - 21:13:28
Boli mnie tylko wtedy gdy leże na prawym boku, na lewym jest wszystko dobrze. Nie ma różnicy czy jestem najedzony/ głodny. Wypróżnienia mam uregulowane, korzystam ciągle z cewnika Foleya. Nie zauważyłem innych zależności oprócz tego, że dolegliwości występują tylko na prawym boku, gdy zmienię go na lewy bok po jakimś czasie dolegliwości ustępują. Nie jestem w stanie jednoznacznie określić charakteru bólu, lecz na pewno nie jest on kłujący lub pieczący. Obejmuje cały brzuch, do tego występują zimne poty i ogólne złe samopoczucie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.