Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 wrz 2014 - 17:11:33
Specjalizacja: Ortopeda
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Zmagam się z uczuciem ciężkości karku i głowy oraz odczuwaniem piasku w karku przy ruszaniu głową na boki. Zaczynam się martwić - odczuwam to jako trzeszczenie pozłotka u nasady głowy. Czy to coś poważnego, do jakiego lekarza się udać? Czy zwężona tarcza międzykręgowa C4-C5 może na to wpływać. Czy to powody neurologiczne czy może potrzebna jest jakaś rehabilitacja? Pół roku temu byłam u neurologa mówił ze ból karku jest normalny przy takim zwężeniu i to nic nie znaczy - że większość ludzi tak ma. I tak zostałam pozostawiona sama sobie. Jak sobie z tym poradzić? Udać się do Ortopedy? Pracuje na siedząco przy komputerze.

Najbardziej obawiam się tego piasku w karku czy to może być coś poważnego? Jak sie go pozbyć ? Proszę o pomoc. ;(
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 wrz 2014 - 18:34:42
dość specyficznie opisujesz swoje objawy, nigdy nie spotkałem się z tym aby pacjent zgłaszał uczucie pisaku w karku
ale domyślam się że może chodzić właśnie o zmiany zwyrodnieniowe albo jakieś zapalenie mięśni tej okolicy, na przykład spowodowane przewianiem albo nadwyrężeniem
czy pamiętasz konkretny moment pojawienia się tego bólu/uczucia? czy to było związane z wysiłkiem fizycznym?
od jak dawna tak masz? Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2014 - 13:49:51
Opisałam w ten sposób ponieważ tak wyrażają się o tym inni internauci. Jest to uczucie nawracające. Ból pojawia się nagle - chociaż nie wiem co się dzieję podczas snu. Być może zła pozycja spania również ma na to wpływ. Póki co uczucie piasku minęło pozostał sztywny kark. Mam rozumieć że spowodowane jest to nadwyrężeniem czy też przewianiem ? Czy powinnam zmienić lekarza i udać się po opinię do ortopedy aby skierował mnie na ćwiczenia rehabilitacyjne? Czy poradzić sobie we własnym zakresie ćwiczeniami z internetu - czy one mi nie zaszkodzą? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 wrz 2014 - 17:50:59
może to być przewianie albo nadwyrężenie, ale też niewykluczone że jest to wynik zmian zwyrodnieniowych i dyskopatii którą możesz mieć w kręgosłupie szyjnym, wiele zależy od tego jak długo objawy się będą utrzymywać, na początek lekarz rodzinny może zlecić jakiś lek rozluźniający mięśnie (Tolperis, Myolastan) i zabiegi fizjoterapeutyczne (ćwiczenia z internetu raczej nie), jeżeli to nie pomoże to wizyta u neurologa albo ortopedy bo być może należałoby wykonać rezonans magnetyczny szyjnego odcinka kręgosłupa aby go szczegółowo ocenić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.