Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 wrz 2014 - 21:18:39
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: tak
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
19 dni temu miałam kleszcza, który po około 3 godzinach od ukąszenia został usunięty przez pielęgniarkę w przychodni. Przez 5 dni miejsce po ukąszeniu bardzo mnie swędziało, było czerwone i obrzęknięte, rumienia nie było. W szpitalu Pani doktor wyczyściła mi to miejsce, bo wyglądało tak, jakby były zostawione wąsy i zapisała Unidox Solutab 2 x dziennie oraz zaleciła wizytę w przychodni po ok. 3 dniach. W 5 dniu ponownie wyczyszczono mi to miejsce, a antybiotyk polecono mi zażywać przez 21 dni. Po tygodniu zażywania antybiotyku miałam akurat zaplanowaną wcześniej wizytę u laryngologa, gdyż mam częste infekcje górnych dróg oddechowych / 2 tygodnie po ukąszeniu/ i już się skarżyłam na chrypkę i uczucie spuchniętego gardła, co utrzymuje się do dzisiaj, ponadto mam lekki katar i chrypkę, ból i pieczenie gardła i jakby latające po gardle piórko. Jestem nauczycielką przedszkola, akurat dużo dzieci choruje, ale nie wiem, czy z tym mogę wiązać moją sytuację. Martwię się, bo za 3,5 tygodnia mam mieć poważną operację usunięcia macicy z przydatkami. Bardzo proszę o poradę.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 wrz 2014 - 22:12:37
Prawdopodobnie jest to zwykła infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych i nie ma nic wspólnego z kleszczem. Musi po prostu sama ustąpić, a antybiotyk może Pani nadal zażywać. Odpowiedz Cytuj
27 wrz 2014 - 10:06:26
W nocy ból gardła wybudzał mnie ze snu, a rano nie mogłam wydobyć z siebie głosu. Mam dużą chrypkę, pokasłuję i mocno boli mnie to gardło. Unidox pomaga w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych i gardła. Może ja nie idę na ten antybiotyk, skoro w trakcie jego brania tak mnie wzięło? Pani laryngolog zleciła mi Immuno Infec i Calcium Pantothenicum ze względu na te moje częste infekcje gardła. Czy w tym przypadku zażywać to dalej, czy przerwać na czas, dopóki mi nie przejdzie? Odpowiedz Cytuj
28 wrz 2014 - 22:43:53
Zaczerwienienia i ból gardła nie mijają, do tego ten okropny suchy kaszel. Płuczę gardło preparatem Glimbax, wspomagam się tabletkami Streptils intensive, zawijam szyję ciepłym szaliczkiem i żadnej poprawy. Czym mogę sobie jeszcze pomóc ? Unidox zażywam nadal. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.