Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 paź 2011 - 10:14:39
Witam , przeszłam niedawno anginę ropną gorączka 39 stopni ból gardła itd jak przy anginach . Dostałam antybiotyki wybrałam wszystkie przeszło ale wyczułam guzek w okolicy obojczyka jest przesuwalny wielkości ziarnka grochu i boli mnie kiedy go dotykam i kręcę głową , węzły też są lekko powiększone czy to może być po anginie . Tak po za tym czuję się dobrze ale martwi mnie ten guzek . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 paź 2011 - 12:38:09
a w którym miejscu są te powiększone węzły chłonne?
ten guzek jest mniej więcej jakiej wielkości (w cm)?
czy jest przesuwalny pod palcem? ucieka przy ucisku? jest taki sprężysty czy bardziej jak kamień?
on znajduje się w dole nadobojczykowym czy może bardziej u podstawy szyi?
od jak dawna go masz? czy jest tak że raz jest większy a raz mniejszy? Odpowiedz Cytuj
21 paź 2011 - 18:07:32
Węzły chłonne powiększone są na bokach szyi , guzek jest miękkawy przesuwa się kiedy go dotykam tzn ucieka z pod palca ma ok 1cm . Znajduje się w środkowej części obojczyka tak półtora centymetra nad obojczykiem . Wyczułam go kiedy po anginie ustał ból gardła ale za to szyja pobolewała tak przez przypadek trzy dni temu . Dzisiaj od rana smaruję to miejsce maścią rozgrzewającą i ból ustał ale guzek jeszcze jest . Odpowiedz Cytuj
21 paź 2011 - 18:30:57
Chciałam dodać że może jestem w błędzie z powiększonymi węzłami na szyi , opiszę inaczej boki mojej szyi są opuchnięte . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 paź 2011 - 18:35:13
najprawdopodobniej ten guzek to również jakiś powiększony węzeł chłonny, najprawdopodobniej powiększony jest on odczynowo, niby lokalizacja trochę nietypowa bo czasami węzły w tej okolicy powiększają się w związku zjakimiś zaburzeniami w obrębie klatki piersiowej, więc jeżeli guzek nie znikałby to pokaż się jeszcze z nim u lekarza, może będzie chciał zrobić wtedy prześwitlenie RTG klatki piersiowej, ale tak ogólnie to nie ma się czym martwić Odpowiedz Cytuj
21 paź 2011 - 20:10:01
Bardzo dziękuję za odpowiedź jestem wdzięczna Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.