Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 paź 2011 - 10:15:34
Witam serdecznie,
Mam pytanie dotyczące niedoczynności tarczycy w ciąży. Wg. lekarza jestem na początku 7-ego tygodnia ciąży (choć wg. mnie jest to tydzień 5-ty). Wczoraj otrzymałam wyniki badań TSH, TOXO M, TOXO G, CMV M i CMV G. Lekarz ginekolog stwierdził, że wszystko jest ok poza TSH. Wynik to 2.39 mlU/I metoda ECLIA analizator E170,e601 i nowrny dla ciąży I trymestr-0.22-4.59, II trymest - 0.35 - 4.10, III-trymestr - 0.21-3.15. Lekarka przepisała mi lek EUTHYROX N50, który biorę od wczoraj - 1 tabletkę na dobę. Lekarka po analizie wyników TSH powiedziała, ze nie powinna prowadzić tej ciąży, ale poprowadzi... (?) Czy ciąża jest zagrożona? Czy jestem w stanie uzupełnić poziom hormonu tabletkami? Czy powinnam się obawiać, że z dzidzią coś będzie nie tak? I dlaczego lekarka stwierdziła, że nie powinna mnie "prowadzić"? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 paź 2011 - 18:21:37
zupełnie tego nie rozumiem, dlaczego lekarka tak powiedziała, tak więc nie odpowiem Ci na to pytanie
tabletkami można w pełni wyrównać niedoczynność tarczycy tak więc spokojnie, skoro lekarz uznał że masz niedoczynność tarczycy to leki powinny to wyrównać
a czy Twoje dziecko jest zagrożone? przynajmniej na podstawie tych badań które przytoczyłaś nie widzę takiego zagrożenia Odpowiedz Cytuj
19 paź 2011 - 20:12:04
Dziękuję za odpowiedź. Lekarka nie sugerowała,jakoby ciąża była zagrożona. Na początku sierpnia przeszłam "poronienie biochemiczne" (byłam w ciąży ok. 2 tygodnie). Teraz ciąża została stwierdzona w 5 tygodniu i od razu dostałam luteinę 2 tabletki 2 razy dziennie. Luteina chyba jest na podtrzymanie ciąży??? Mam trochę wątpliwości i pytań, ponieważ lekarka nie mówi mi nic wprost - przepisuje tabletki i tyle. Mam nadzieję, że powiedziałaby, gdyby miała powody do obaw... Odpowiedz Cytuj
19 paź 2011 - 20:19:19
Pewnie z powodu pierwszego poronienia jestem trochę przewrażliwiona... Ale na różnych stronach www czytałam, ze pierwsze tygodnie są najważniejsze dla rozwoju płodu i że niedobór hormonów wydzielanych przez tarczycę, może powodować późniejsze komplikacje/powikłania u dziecka. U mnie ten poziom hormonów jest uzupełniany dopiero teraz i dlatego się martwię :/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 paź 2011 - 12:05:55
myślę że nie masz się co martwić ponieważ tak jak możesz to sama sprawdzić Twoje TSH mieści się w normach przyjętych przez laboratorium, tak więc myślę że dziecko nie było na nic narażone
natomiast Luteina faktycznie jest lekiem hormonalnym działającym w ten sposób że podtrzymuje ciążę Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.