Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
19 paź 2011 - 03:27:58
Witam serdecznie!
od kilku dni odczuwam gorzki smak w ustach, jakby na samym końcu jamy ustnej. Przypisałam to choremu gardłu i preziębieniu. Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się kłujący ból w brzuchu po lewej stronie, mniej więcej na wysokości pępka. Nie jest to ciągły ból, niezbyt ostry ale jednak odczuwalny.
Chciałabym się dowiedzieć czy takiej objawy mogą być powiązane, ewentualnie na co mogą wskazywać.
Zależy mi na szybkiej diagnozie, do lekarza pierwszego kontaktu państwowego wizyty są w bardzo późnym terminie, w związku z czym chciałabym się zapytać jakie badania na własną rękę mogę zrobić?Czy np usg jamy ustnej jest sensowne, czy bardziej wizyta u gastrologa?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 paź 2011 - 18:11:19
w jakim jesteś wieku?
czy chorujesz jeszcze na coś?
stosujesz jakieś leki?
masz jakieś problemy ze zgagą? pieczenie w przełyku? ból za mostkiem? jakieś bóle pod żebrami po lewej stronie się nie pojawiają?
w jamie ustnej masz jakieś zmiany?
gorzki posmak w ustach może być wynikiem nadkwaśności i refluksu żołądkowo-przełykowego, na pewno trzeba zajrzeć do jamy ustnej i do gardła, może lekarz przepisze lek na zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego
jeżeli już to z takimi problemami raczej do gastroenterologa należałoby się udać, ale myślę że lekarz rodzinny z powodzeniem by wystarczył Odpowiedz Cytuj
21 paź 2011 - 08:00:35
witam!dziekuję za odpowiedź!
byłam wczoraj u lekarza pierwszego kontaktu. Gorzki smak w ustach ustąpił, Pan Doktor powiedział, że było to spowodowane infekcją gardła. Zbadał mi brzuch powiedział, że nie ma stanu zapalnego i nie powinnam sie przejmować, ponieważ może to być spowodowane perystaltyką jelit, bądź nerwoból. Jednak ból dzisiaj nadal występuje i jest troszkę gorzej...i w dodatku właśnie ból rozciaga się aż pod żebra. Zastanawiam się czy może nie udać się na ostry dyżur, bo jeśli to ten nerwoból to nawet nie wiem ile czasu może się utrzymywać.

Mam 22 lata, nie choruję przewlekle. Od kilku dni stosuję lek Fluconazole z powodu nawracającej grzybicy pochwy.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 paź 2011 - 12:42:19
a czego się spodziewasz po wizycie na izbie przyjęć? tam zajmują się nagłymi przypadkami zagrażającymi zdrowiu lub życiu, nie będą chcieli Cię tam leczyć a w najlepszym wypadku dadzą Ci coś przeciwbólowego albo rozkurczowego po czym ból może na chwilę ustąpić, zaufaj swojemu lekarzowi rodzinnemu, zbadał Cię, stwierdził że nic Ci nie dolega więc na pewno tak jest a bóle z czasem powinny ustąpić Odpowiedz Cytuj
22 paź 2011 - 08:06:23
Obawiam się, że zostałam żle zrozumiana. Już wyjaśniam smiling smiley
Uważam, że każdy człowiek udający się do lekarza w pewien sposób spodziewa się diagnozy. Można powiedzieć, że sami się wcześniej diagnozjemy.Nie mamy takiej wiedzy jak Państwo Doktorzy, jednak świadomie i nieświadomie ją zdobywamy, jest to naturalna potrzeba człowieka, aby wiedzieć pewne rzeczy o swoim ciele. Czasem zadaniem lekarza jest jedynie uspokojenie pacjenta. Mam wrażenie, że w wielu przypadkach te nasze diagnozy się potwierdzają. Myślę, że to intuicja. Nikt nie zna naszego ciała tak jak my sami. Wiemy, który ból możemy zlekceważyć, bo jest dla nas niegroźny, a który może nas niepokoić. Dlatego właśnie chciałam zasięgnąć opinii kogoś innego. Chciałam się dowiedzieć, czy takie badanie przez powłoki brzuszne może zdiagnozować, wykryć pewne choroby, czy np nie jest potrzebne badanie usg. Pan, Panie Doktorze nawet w tym miejscu, zawsze przeprowadza pełny wywiad(w miarę możliwości) i zleca odpowiednie badanie, niestety mój lekarz tego nie zrobił. I stąd własnie narodził się pomysł, aby zgłosić się do szpitala, instytcji, która powinna oferować pomoc doraźną. Rozumiem, że jest to miejsce dla nagłych przypadków, ale z drugiej strony nie wiem do kogo się zgłosić, aby takie badanie wykonać.Nawet nie wiem ile czasu takie objawy mogą trwać.

Pozdrawiam, przepraszam za mój wywód, ale chciałam wyjaśnić, może mój paradoksalny pomysł ze szpitalem. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 paź 2011 - 11:52:41
rozumiem że chcesz wyjaśnić przyczyną swoich dolegliwości, ale tak jak Ci piszę podejrzewam że jeżeli zgłosisz się z tym problemem do szpitala to zostaniesz odprawiona z przysłowiowym kwitkiem ponieważ opiekę w formie pierwszego kontaktu sprawuje lekarz rodzinny, takie są zasady
no chyba że złapałby Cię nagle ostry, silny ból to wtedy sytuacja byłaby inna
ile masz lat?
lekarz rodzinny Cię zbadał i nie stwierdził nic niepokojącego, nie stwierdził podstaw do tego żeby wykonać dokładniejsze badania
najczęściej takie lekkie lub umiarkowane kłucie w brzuchu nie jest niczym poważnym, można spróbować przepisać coś na wyregulowanie perystaltyki jeżeli bóle nie będą mijać, a jeżeli to nie wystarczy to może wtedy badania jak morfologia krwi, badanie moczu, OB, USG ale bardzo prawdopodobne że w tym badaniach nie uda się nic stwierdzić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.