Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 sie 2014 - 13:54:22
Specjalizacja: Lekarz specjalista rehabilitacji
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
w 2006 r. atak lewostronnej rwy kulszowej wyleczony za pomocą rehabilitacji
Jakie to są dolegliwości:
Ból centralny w okolicy lędźwiowo-krzyżowej (tuż nad pośladkami) promieniujący czasami niżej między pośladki, drętwienie lewego pośladka w części centralnej po dłuższym siedzeniu. Ból tępy, natomiast między pośladkami piekący.
Od jak dawna się pojawiają:
ból od stycznia br., drętwienie od ok. tygodnia
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Praktycznie cały czas, ale z różnym nasileniem. Ból centralnie tuż nad pośladkami, drętwienie centralnie w lewym pośladku
Jakie mają nasilenie?
Umiarkowane ze zmianami do lekkiego,
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Dłuższe siedzenie, pozycje z pochyłem do przodu
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
MRI odcinak lędźwiowo-krzyżowego, rtg kości krzyżowo-ogonowej
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Rtg nie wykazał zmian. MRI: Badanie MRI kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2 – zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych
- Dehydratacja krążków m-kręgowych w odcinku L2-S1,
- Obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L5-S1,
- Dokanałowa, szerokopodstawna przepuklina krążka m-kręgowego L4-L5, która uciska worek oponowy oraz obustronnie zwęża otwory m-kręgowe,
- Niewielkie dokanałowe, szerokopodstawne wypukliny krążków L2-L3-L4 powodujące nieznaczne modelowanie worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzykręgowych,
- Przednia osteofitoza krawędziowa trzonów w odcinku L1-L5,
- Wysokość trzonów prawidłowa,
- Stożek rdzenia prawidłowy,
- Na poziomie S2 obustronnie torbiele okołokorzeniowe średnicy do 18 mm.

Neurolog po przejrzeniu płytki stwierdził wypukliny jąder miażdżystych dysków L3-L4 i L4-L5 o charakterze centralnym i wymiarach 3-4 mm. Nie ma cech ciasnoty wewnątrzkanałowej.

Jakie było dotychczas leczenie?
Badanie neurologiczne, które nie wykazało ubytków neurologicznych. Prądy Tens, krioterapia, indywidualne ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i pleców. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Aktualnie Padolten (1 tabl. rano), Tolperis (1 tabl. w obiad), Aspicam (1 tabl. po kolacji)
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Leki od maja br., a rehabilitacja od sierpnia. Występuje lekka poprawa, ale sa też dni, kiedy następuje powrót bólu.
Inne uwagi:
Lekarz rodzinny namawia na rozpoczęcie terapii metodą McKenziego i stąd pytanie - czy przy takich zmianach mogę ją wykonywać, czy raczej jest niewskazana?
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
31 sie 2014 - 16:25:17
Witam, a konsultowała się Pani z neurologiem? jeśli tak to jakie były jego zalecenia? Odpowiedz Cytuj
01 wrz 2014 - 11:27:11
Neurolog badał mnie po uzyskaniu wyniku mri i przepisał leki (przeciwbólowe i przeciwzapalne) oraz zalecił rehabilitację bez wskazania jaką. Aktualnie kolejna wizyta wyznaczona jest na styczeń przyszłego roku (żyjemy w pięknym kraju), dlatego nie mogę spytać się go co myśli o McKenzim. Stąd moje pytanie tu. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 wrz 2014 - 10:35:03
Jest to metoda dość powszechnie stosowana przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, a u Pana takie występują więc nie widzę ku temu przeciwwskazań. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.