Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 paź 2011 - 09:39:26
itam serdecznie odebrałam właśnie cytologię jej wynik jest następujący , wiem że nie jest dobrze ale zanim dostanę się do specjalisty chciałabym wiedzieć czy to już rak i co mnie czeka w sensie czy konieczny będzie zabieg operacyjny w moim przypadku (nie boje się tego bo już mam dwójkę dzieci wiec nie chce mieć większego potomstwa ) zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regeneracją Komórki nabłonka płaskiego HSIL zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2, Cin3/Cis dysplazji średniego i dużego stopnia. W okolicy ujścia skupienia komórek z cechami dyskariozy dużego stopnia , niewielki naciek zapalny. Więc żeby nie błądzić w myślach proszę o szczerą odpowiedz czy to jest już rak i co mnie dalej czeka Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 paź 2011 - 13:19:45
nie jest źle, wynik badania wskazuje na dysplazję dużego stopnia, czyli stan przednowotworowy z którego z dużym prawdopodobieństwem może rozwinąć się rak lub już rozwinął się miejscowy rak, wynik musi zinterpretować ginekolog, podejrzewam że będzie trzeba wykonać kolposkopię i pobranie wycinka do badania histopatologicznego, być może później konieczne będzie wykonanie konizacji czyli usunięcie tylko części szyjki macicy Odpowiedz Cytuj
18 paź 2011 - 14:39:14
Tak , mam skierowanie na biopsję i kolkoskopię,
moja rokowanie co do tego że nie jest za dobrze polega chociażby na obserwacji własnego organizmu, mam 29lat a od roku miesiączkę miałam tylko raz czy dwa . Oczywiście byłam z tym u ginekologa prywatnie który wykonał USG dopochwowo i stwierdził że śluzówka jest tak zwęrzona że nie ma możliwości bym miesiączkowała (tak było rok temu)puzniej byłam jeszcze z tym problemem u swojej doktór prowadzącej która stwierdziła że fakt że kobieta nie miesiączkuje nie oznacza że się nie oczyszcza. Żaden z lekarzy nie sprawdził natomiast skąd wzioł się nagle brak miesiączkowania . Biorę regularnie microgynon 21 , robię 7 dni przerwy i nic Odpowiedz Cytuj
18 paź 2011 - 15:02:36
Tak , mam skierowanie na biopsję i kolkoskopię, moja rokowanie co do tego że nie jest za dobrze polega chociażby na obserwacji własnego organizmu, mam 29lat a od roku miesiączkę miałam tylko raz czy dwa . Oczywiście byłam z tym u ginekologa prywatnie który wykonał USG dopochwowo i stwierdził że śluzówka jest tak zwęrzona że nie ma możliwości bym miesiączkowała (tak było rok temu)puzniej byłam jeszcze z tym problemem u swojej doktór prowadzącej która stwierdziła że fakt że kobieta nie miesiączkuje nie oznacza że się nie oczyszcza. Żaden z lekarzy nie sprawdził natomiast skąd wzioł się nagle brak miesiączkowania . Biorę regularnie microgynon 21 , robię 7 dni przerwy i nic. I dopiero teraz w czerwcu lekarz jak orzekł III grupę cytologiczną skierował mnie na dalszą diagnostykę. Od kilku też dni odczuwam ból podczas stosunku. czy to wszystko może mieć związek z zmianami odczynowymi związanymi z zapaleniem łącznie z typową regeneracją Komórki nabłonka płaskiego HSIL zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2, Cin3/Cis dysplazji średniego i dużego stopnia. W okolicy ujścia skupienia komórek z cechami dyskariozy dużego stopnia , niewielki naciek zapalny Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 paź 2011 - 14:28:38
tak, twoje dolegliwości mogą być z tym związane, ale myślę że nie ma się puki co nad tym zastanawiać, po prostu trzeba wyleczyć te zmiany dysplastyczne/przednowotworowe i będziesz widziała jak się będziesz czuła i wtedy ewentualnie będzie można zająć się innymi Twoimi dolegliwościami Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.